20.04.2024, 18:15

Benitez z zadowoleniem: Zrobiłem dobre zmiany!

dodał: admin 27.01.2013 16:50 źródło: chelseafc.com
Rafael Benitez

Po remisie z Brentford Rafael Benitez nie ukrywał swojej frustracji związanej z kiepską pierwszą połową spotkania, ale też pochwalił swoich podopiecznych za sposób, w jaki zareagowali na utratę bramek.

W pierwszej odsłonie spotkania nie zrobiliśmy tego, co mieliśmy do zrobienia. Wiedzieliśmy, że czeka nas trudny mecz, ale zrobiliśmy wiele głupich błędów w naszym podejściu i sposobie, w jakim chcieliśmy grać - skrytykował zespół Rafael Benitez.

Byłem bardzo zadowolony z reakcji piłkarzy - w drugiej połowie pokazaliśmy jakość i charakter - wyglądało to znacznie lepiej. W przerwie sięgnąłem po Juana Matę i on zrobił wielką różnicę. Kontrolowaliśmy mecz i pomyślałem, o wprowadzeniu na ostatnie 10-15 minut Demby Ba aby coś zmienić. Naciskaliśmy rywala, ale czasem dobrze jest coś zmienić i faktycznie Demba zrobił świetną robotę na lewej stronie - dodaje Hiszpan.

Brentford wciąż nas naciskało, wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ale trzymaliśmy się dzięki prostopadłym podaniom piłki które jednak mogłoby być lepsze. Nie rozpoczęliśmy tego spotkania najlepiej, jednak z czasem graliśmy coraz lepiej. W drugiej połowie pokazaliśmy nasz prawdziwy poziom, tak jak w ubiegłym tygodniu w meczu z Arsenalem. Nie mamy żadnego wytłumaczenia tego, czemu nie graliśmy tak dobrze w pierwszej połowie, po prostu nie robiliśmy właściwych rzeczy.

Oscar i Fernando zdobyli świetne bramki, ale to dlatego, że zespół grał dobrze mieli swoje okazje. Jeśli tak gramy, trafiać do siatki mogą Fernando, Demba, Oscar czy Mata
- ciągnie Benitez.

Brentford zagrali bardzo dobrze. Wiedziałem, że umieją grać szybkim tempem i że będą próbowali na nas naciskać. Nasi skauci zrobili dobrą pracę, ponieważ wiedzieliśmy naprawdę wiele o rywalu. Jako zespół pokazali wspaniały charakter. W czasie meczu można było obserwować ich trenera, który dyktował im co mają robić i faktycznie się do tego stosowali.

Jesteśmy rozczarowani, że sędzia nie podyktował dla nas karnego w doliczonym czasie gry - to była bardzo, bardzo jasna sytuacja.

Dla nas ważne jest, aby grać z sukcesem w każdej konkurencji. Czołowa czwórka to priorytet, ale FA Cup to wielki turniej. Chelsea wygrała go w ubiegłym sezonie i teraz chcemy to powtórzyć. Mamy trudny harmonogram, gramy co trzy dni. Jak mamy trenować dzień przed meczem? A dzień po? Przez cały czas wykorzystujemy tych samych piłkarzy, mamy więc nadzieję, że kontuzjowani piłkarze szybko do nas wrócą, may też nadzieję, że gracze biorący udział w Pucharze Narodów Afryki dołączą do nas wcześniej niż później
- opowiada Rafa.

Pozytywem dzisiejszego dnia była więc reakcja zespołu, a minusem fakt, że korzystamy zbyt często z tych samych piłkarzy. Mamy silny zespół ale również problemy, ponieważ nasi gracze wciąż biegają przez 90 minut a to nie jest łatwe.

Jutro zobaczymy, jak mają się Petr Cech i David Luiz. David czuje się coraz lepiej, ale Petr ma uraz, ale z uwagi na to, że mecz następuje po meczu, musimy być pewni, że wszystko z nimi w porządku
- kończy trener.

Aktualna ocena: 2

6772 wyświetlenia | 38 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

shadovraven28.01.2013 16:13

Nie było ani dobrych zmian ani dobrego meczu, Benitez jest fatalnym trenerem i jego przygoda z Chelsea powinna się zakończyć jak najszybciej.

11krystian199628.01.2013 15:57

Brawo super trener tylko myśli o sobie nie o klubie gnojek jeden!! nie chcę tej grubej zarośniętej świni w naszym kochanym Chelsea!!!!!!!

xsincer28.01.2013 12:22

To się nazywa optymizm ! W takiej klęsce widzi dobre rzeczy. Według mnie, trener musi być konsekwentny i dla kogoś takiego jak Benitez nie ma miejsca w Chelsea.

RAFA OUT !

dzik200828.01.2013 11:14

Drażni mnie ten trener.

MATAdor28.01.2013 10:04

Dobre zmiany... A to dobre. Zamiast zmienić wpierw Bertranda i wpuścić Dembę Ba na boisko, najlepiej po 60 min, a pod koniec spotkania dokonać zmiany Iva-Azpi, to nie. Tak byśmy mieli mecz wygrany, bo Ba otrzymałby wystarczająco dużo czasu na strzelenie gola, a tak musimy się męczyć. -.-

surmi28.01.2013 00:33

nie no dziś to też był spory fuks ! pan Benitez powinien dziś przysiąść i pomyśleć co zrobić by efektownie i na spokojnie wygrać mecz na Stamford Bridge bo nie widze Chelsea odpadającej z FA Cup przy takim rywalu ...

Karko27.01.2013 22:09

Dobre zmiany?
Jakbyś BA wstawił w 70min wygralibyśmy to..

kakuta4427.01.2013 21:13

Znowu o tym charakterze gada co my pokazalismy jaki charakter?Jaka jakos?gdyby ona byla zmiazdzylibysmy ich 2 polwoa na poziomie?hmmm..Wypowiedzi Beniteza sa zalosne.

ferto27.01.2013 20:15

mial byc latwy mecz a tu troche klapa dobrze ze torres to trafil to chociaz nie odpadlismy jeszcze

DavidLuiz27.01.2013 19:08