26.03.2024 16:15

Walentynkowa zaliczka od Oscara

dodał: Milin 14.02.2013 18:55 źródło: własne
Jose Mourinho

Chelsea Londyn wygrywa w Pradze 1:0 i ze spokojem wraca do Londynu. Bramkę, która dała zwycięstwo ekipie Rafaela Beniteza strzelił niezawodny w Europejskich pucharach Oscar.

W pierwszej części meczu oba zespoły chcą przede wszystkim nie stracić bramki. Przez pierwszekilka minut mogliśmy oglądać wymianę ciosów, chwilami przeważała Sparta, a chwilami Chelsea. Ciężko było określić która z drużyn była lepsza w pierwszej części meczu.

W 50 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Lampard, ale zdecydowanie za nisko, aby zagrozić bramce Czechów. 3 minuty później dobrze zacentrował Marin, ale strzał Torresa z lewej nogi niespecjalnie zagroził bramce rywali.

Po upływie godziny gry Chelsea wyprowadziła kontratak, który strzałem zakończył Frank Lampard. Nie był to jednak dzień naszego vice-kapitana - piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Od 55 minuty obie drużyny grały bardzo chaotycznie, a dobrych sytuacji było jak na lekarstwo. W 68 minucie Marko Marina zastapił Yossi Benayoun.

W 70 minucie Juan Mata dobrze zacentorwał z lewego skrzydła, a w polu karnym odnalazł się Lampard, który bardzo dobrze główkował, jednak w sam środek bramki. 2 minuty później piłkę w okolicach własnego pola karnego stracił Cahill, ale gospodarze nie wykorzystali tego prezentu.

W 81 minucie Benitez zdecydował się na kolejną zmianę - Juana Matę zastąpił Oscar. Nie minęło pół minuty, a Oscar zdobył bramkę. Świetna klepka z Hazardem, minięcie obrońcy Sparty i pewny plasowany strzał lewą nogą. Chelsea vs Sparta 1:0!

Na minutę przed końcem meczu na wiwat uderzał Ramires. Graczom Chelsea wyraźnie się nie śpieszyło i byli zadowoleni z tego wyniku. Gospodarzom natomiast nie wychodziły próby zdobycia wyrównującej bramki.

Sędzia doliczył 3 minuty, po których zakończył mecz. Chelsea zwycięża w Czechach 1:0 i ze spokojem może wracać do Londynu.

Sparta - Chelsea 0:1 (0:0)
Oscar 82

11661 wyświetleń | 56 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Petr Cech15.02.2013 20:03

Szkoda że nie zagrał Jiri Jarosik pamiętam Go jeszcze za czasów jak grał w Chelsea.

icemanCFC15.02.2013 19:45

liczy sie wygrana.. nie wazne w jakim stylu wazne zwyciestwo tyle w temacie..:)

Lukas0715.02.2013 18:12

Ja myślę, że przyczyną słabych wyników jest motywacja Beniteza na piłkarzach, a mianowicie on każdego rywala traktuje z respectem i mówi naszym grajkom, że taki Spartak to "mocna drużyna" i nie można jej zlekceważyć i tutaj źle robi.. Powinien zmotywować piłkarzy mówiąc "Mamy dziś łatwego przeciwnika nastrzelajcie im tyle bramek na ile wam sił starczy". Dobra motywacja to też jest klucz do sukcesu. 2 Przyczyną jest zmęczenie piłkarzy.. Gramy najwięcej meczy ze wszystkich zespołów w Angli praktycznie ciągle tymi samymi piłkarzami no bo kogo my mamy na rezerwie? Np takiego Ake który może by się pokazał z dobrej strony, ale Benitez nie chce na niego liczyć.. My nie mamy wcale mocnej ławki trzeba by było kupić z 2-3 zawodników lub ściągnać Lukaku i De Bruyne + kupić z 1 zawodnika wtedy tacy zawodnicy jak Mata, Hazard mieliby więcej świeżości i na pewno by to owocowało dobrymi wynikami.

xxx9015.02.2013 15:17

dobre i tyle, ale w Londynie musi być miazga, bo słabo wyglądamy w tej LE

ChelseaSL22315.02.2013 14:38

@down
Ba! Za AVB to nawet przegraliśmy z tym Napoli 1:3, ale wtedy przyszedł Roberto i wiadomo co się stało.

ChelseaSL22315.02.2013 14:37

@znawca8 Przypominam, Napoli przegrało 0-3 z Victorią Pilzno, też czeską drużyną, a męczyliśmy się z nimi w poprzednim sezonie.

Lamps9015.02.2013 13:46

jedna bramka zaliczki to nic

chelseabest15.02.2013 13:36

Dobry mecz, ale widzieliście te gesty w stronę naszej ławki?

znawca815.02.2013 11:03

ale mnie rozwala ten wasz optymizm. Jak niektorzy z was moga mowic ze to bylo dobre spotkanie? Tragiczny mecz, w ogole nie powinnismy wygrac bo sparta zagrala o niebo lepiej i gdyby grali tam choc troche lepsie napastnicy dostalibysmy w dupe 2-1. Takie mecze pokazuja jaka beznadziejna druzyna jest chelsea.Mistrz europy ktory ledwo co wygrywa z druzyna taka jak te zalpsne polskie kluby typu legia czy lech

Thetank15.02.2013 09:31

Beznadziejnie gramy, z taką grą nie mamy szans nawet na wygranie LE. Drużyna z Czech cisła nas...miejąc 3 miesiące przerwy w trakcie zimy, żenada.