26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Man City vs Chelsea 2:0

dodał: Milin 24.02.2013 14:19 źródło: własne

Chelsea Londyn po słabym meczu przegrywa z Manchesterem City na Etihad Stadium 0:2. Bramki dla ekipy Roberto Manciniego strzelali Yaya Toure i Carlos Tevez.

Manchester City przeważa i stworzył zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich. Bardzo dobrze spisuje się jednak w bramce Petr Cech. Świetne okazje mieli m.in. dwukrotnie Sergio Aguero i Jack Rodwell, oraz Nastasić i Yaya Toure.

To co można powiedzieć o Chelsea w pierwszej połowie to to, że jej piłkarze są często faulowani. Jednak sytuacji strzeleckich jak na lekarstwo.

Na drugą połowę obydwa zespoły wyszły bez zmian. Przez pierwsze 5 minut obejrzeliśmy jedną dobrą interwencję Cecha i dobry strzał Hazarda zza pola karnego, który obronił Hart.

W 50 minucie kapitalne podanie górą otrzymał Demba Ba, wpadł w pole karne i został zahaczony przez Joe Harta. Jedenastki na gola nie zamienił jednak Frank Lampard - Angielski bramkarz wyczuł intencje swojego rodaka.

Chwilę potem z rzutu rożnego dobrze główkował Gary Cahill, jednak minimalnie nad poprzeczką. W 54 minucie na boisko wszedł Carlos Tevez, który zastąpił Jacka Rodwella.

Minutę później Silva kapitalnie podał na wolne pole do Aguero, którego strzał zablokował jednak Gary Cahill. 57 minuta to kolejna wyborna szansa Aguero, którego lob wylądował tylko na górnej siatce.

W 63 minucie kibice na Etihad Stadium wpadli w szał radości. Silva podał do Yaya Toure, który przyjęciem piłki ograł dwóch obrońców Chelsea i będąc oko w oko z Cahillem oddał bardzo precyzyjny strzał, który jeszcze otarł się o nogę Anglika. Petr Cech bez szans i City prowadzi 1:0.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Rafy. 4 minuty po golu Oscar zastąpił Hazarda, a Moses Lamparda. Przez następne 15 minut Chelsea nieudolnie próbowała zagrozić bramce Harta, jednak groźnego strzału nie było.

W 85 minucie na boisku pojawił się Fernando Torres, który zmienił Johna Obiego Mikela. Po upływie 4 minut City strzeliło drugą bramkę. Silva podał do Carlosa Teveza, który przyjął footballówkę przed polem karnym i oddał mocny strzał na bramkę. Petr Cech po raz drugi bez szans.

Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry. W tym czasie City przetrzymywało piłkę, a Roberto Mancini przeprowadził zmianę - Silve zastąpił Lescott.

Tak więc Chelsea przegrywa kolejny mecz, a City odskakuje The Blues na odległość 7 punktów. Jeśli jutro Tottenham wygra derby z West Hamem na White Hart Line, to spadniemy na 4 miejsce i nasza przewaga nad Arsenalem będzie wynosić jedynie 2 punkty, tyle samo, co strata do Spurs.

Manchester City - Chelsea 2:0 (0:0)
1:0 Yaya Toure 63'
2:0 Tevez 87'

Aktualna ocena: 3.67

13591 wyświetleń | 55 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

krzysiek950627.02.2013 09:59

ten mecz to była taka porażka jak w jedneym meczu wszyscy zawodnicy grają kolo siebie to tym meczu byli wszyscy daleko od siebie mi sie wydaje że benitez nie potrafi sobie poradzić z zawodnikami którzy mają charakter no i zostawienie na ławie terrego to jest jego gwóźdż do trumny

Marti61526.02.2013 16:41

Szkoda , bo ta porażka teoretycznie zmniejsza do minimum szansę The Blues na wicemistrzostwo Anglii i do tego spadamy za Totenham. Drużyna wyraźnie wpadła w kolejny dołek formy i mam nadzieję , że szybko z niego wyjdzie , bo jeśli Chelsea straci punkty z WBA to nie tylko straci szansę na wicemistrzostwo , ale także na TOP3. Teraz po tym nie wątpliwie beznadziejnym , a właściwie tragicznym meczu na Etihad trzeba skupić się na odrobieniu tych dwóch punktów do Kogutów i LE , bo jeśli nie dostaniemy się do LM to naprawdę będzie wstyd na całą Anglię , a nawet cały świat.
Jeśli chodzi o jęki kibiców na temat Beniteza to uważam , że on nie jest winny porażce z City. To zespół zagrał słąbo i tylko do nich powinniśmy mieć pretensję , a Rafa postąpił słusznie , bo wystawił Dembę Ba w ataku i to właśnie on , mimo tego ,że miał tylko jedną okazję z której tak naprawdę wycisnął wszystko co się dało z niej dając drużynie rzut karny , więc za błąd Lampsa nie obwiniajmy Rafy.

Petr Cech25.02.2013 18:30

Co Wy kur.. macie do Beniteza?! On dostał za mało czasu na budowę tego zespoły, to nasi zawodnicy dają dupy co mecz, to jest drużyna bez charakteru!!!

wojo9025.02.2013 16:27

Matko Boska benitez jak dlugo jeszcze??!! przeciez on jest niezrownowazony psychicznie zeby nie powiedziec poprostu no CENZURA no! Czy ty te sklady jakos randomowo ustawiasz czy z jakas wrozka sie kontaktujesz? Rotuje tym skladem rotuje omg a gdzie jest Terry K**A i Ivanovic spowrotem na lewy bok

Ozy25.02.2013 13:01

A i jeszcze jedno! Zwolnić tego grubasa!!

Ozy25.02.2013 12:58

Kur*a to zagrajmy 4-4-2 jak silne angielskie zespoły! Na atak Ba & Moses, Ba & Torres, Moses & Oscar jest tyle opcji.. Żal patrzeć na grę "ala" Barcelona.. Tłamszą nas choćby warunkami fizycznymi prawie wszyscy!

CytrusekUNW24.02.2013 20:28

Mimo iz dopiero 1 to i tak jestem dumny :)

11krystian199624.02.2013 19:57

PRZYPOMNIJCIE SOBIE!! CHELSEA FOREVER!!

AdiX9424.02.2013 19:48

Jeszcze chciałbym dodać ze z dzisiejszego pkt widzenia lepiej jakby Di Mateo zostal choć uważąm że nie był przyszlościowym trenerem i wtedy taktyka tez lekko kulala o tyle jakoś byśmy sie trzymali a Benitez nic nie robi a jeszcze rujnuje jedynymi plusami jak przychodzil dla mnie było to ze Torres sie odblokuje i to ze Benitez to w sumie dobry taktyk niestety pomylilem sie.
Moim zdaniem jedynym trenerem który moze nas szybko postwić na nogi jest niektoinny jak..... Murinho bo każdy inny trener potrzebuje troche czasu a w CFC go niema. Najgorsze/Najlepsze ze Tottenham nas wyprzedzi to moze Romek przemyśli że AVB ktorego zwolnil jest przed nim i wyciągnie wnioski.

CytrusekUNW24.02.2013 19:48

Jestem NIEBIESKIM kibicem dokladnie od 7 marca 2006 ( był to mecz z FC Barcelona 1/8 finału LM . 1) 1-2 rewanż 1-1 ) , niestety odpadlismy . Choc bylem wtedy ze tak powiem " gówniarzem " to po obejrzeniu tego meczu zaczelem sie zaglebiac w nieznana mi wtedy CFC . W LM moze nie bylismy 100 % faworytem ale mozna nas bylo zaliczyc do grona klubów ktore liczyly sie bardzo w tych rozgrywkach . Po obejrzeniu kilku meczów w ówczesnej Premier League , bylem pod ogromnym wrazeniem zawodnikow , trenera i stylu gry . Te trzy aspekty przewazyly ze moje serce bylo jest i bedzie niebieskie . Przypomne sezon 2005 / 06
1.Chelsea - 38 (mecze)-91(pkt.)-29 -4-5(tylko 5 porazek!!!) i co najwazniejsze statystyka bramek 72:22!!! Man Utd. tracili do nas 8 pkt.
Gralismy wtedy piekny futbol duzo bramek , duzo sytuacji , pamietam rajdy Robbena , o J.Cole nie mowiac , wspanialego nie do przejscia JT i motorka napedzajacego akcje Franka . Drogba piekne bramki , no i Essiena ktory wykonywal brudna robote . I powiem szczerze ze jestem bardzo zawiedziony czytajac kolejne nagłowki ktory trener zastapi RB , ktory zawodnik wzmocni zespol a ktory po prostu odejdzie .Łezka w oku sie kreci jak wchodze na forum i zamiast " Genialna Chelsea znów wygrywa " , czytam zagralismy bardzo dobrze ale przegralismy taka jest pilka .... Wielkie potegi buduje sie na twardym gruncie , a nie co chwila ktos przychodzi ktos odchodzi , tak samo trenerzy . Jak my mamy wygrywac Jak jest 3-5 nowych zawodnikow co sezon i caly czas sie sklad zmienia , to jest chyba logiczne ze sukcesów takim stylem sie nie zdobedzie .
Marze o tym zeby Jose wrocil i w pelni pokazal swoj genialny talent , zawodnicy zeby zostawiali serce na boisku i Własciciela ktory po 3-5 nieudanych meczach , zamiast szukajac nowego trenera , wszedl do szatnii i powiedzial CHLOPAKI WIERZE W WAS !!!