Osób on-line: 50

20.04.2024, 18:15

Bramka Wright-Phillipsa, wygrana Anglii !

dodał: admin 06.02.2008 23:13 źródło: inne

Od zwycięstwa rozpoczął przygodę z reprezentacją Anglii Fabio Cappello. Synowie Albionu pokonali na Wembley w towarzyskim meczu Szwajcarię 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Jenas oraz Wright-Phillips.

Fabio Cappello zdecydował się w swoim pierwszym meczu zagrać tylko jednym napastnikiem, który był Wayne Rooney. Między słupkami pojawił się doświadczony David James z Portsmouth.

Już ósmej minucie David Bentley dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego w pole karne. Do strzału z głowy doszedł snajper Manchesteru United - Wayne Rooney, ale przestrzelił. 120 sekund później już po akcji z gry gospodarze stworzyli sobie dobrą okazję. Kombinacyjną akcję przeprowadzili Steven Gerrard oraz Joe Cole, a piłka trafiła do Rooney, którego tym razem strzał zatrzymał Diego Benaglio.
Kilkadziesiąt minut później błąd w obronie popełnił Wes Brown. Nie wykorzystał go jednak Barnetta pudłując w tej sytuacji. Goście nadal atakowali i w 27. minucie mogli objąć prowadzenie: Hakan Yakin dobrze dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, gdzie do strzału doszedł Mario Eggimann, ale nie trafił w światło bramki.
To było jednak ostrzeżenie dla Synów Albionu, którzy potraktowali je na poważnie i w 40. minucie objęli już prowadzenie. Steven Gerrard wpadł w pole karne, wyłożył futbolówkę na piąty metr do Jenasa, a nie ten nie mógł spudłować. Anglia prowadziła 1:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie także Anglicy stworzyli sobie pierwsi dogodną okazję. David Bentley dośrodkował w pole karne. Do strzału doszedł Rooney, ale posłał piłkę nad poprzeczką bramki Szwajcarów. Kilka minut później świetnie spisał się Benaglio broniąc jedną ręką uderzenie Jenasa.
Tymczasem zamiast gola dla gospodarzy w 58. minucie goście wyrównali. Bramkę zdobył rezerwowy Derdiyok wykorzystując dogranie Hakana Yakina. Tylko 4 minuty współorganizatorzy Euro 2008 cieszyli się z remisu. Gerrard dograł do rezerwowego Shauna Wrighta-Phillipsa i skrzydłowy Chelsea Londyn wpakował piłkę do pustej bramki.
Kilka minut później dobrą indywidualną akcję przeprowadził Rooney, zakończył ją strzałem, ale niecelnym. Kolejną okazję zmarnował Peter Crouch, który pojawił się na boisku w 57. minucie zastępując Joe Cole'a.
Ostatecznie Anglicy wygrali 2:1.

Spośród zawodników Chelsea na boisku zobaczyliśmy Ashley'a Cole'a (zmieniony w 73'), Wayne'a Bridge'a (wszedł z ławki rezerwowych w miejsce A. Cole'a), Joe Cole'a (zmieniony w 57') i Shaun Wright-Phillipsa (wszedł z ławki rezerwowych w 57' w miejsce Jenasa).