20.04.2024, 18:15

Ferdinand: Nie zabilismy gry

dodał: admin 11.03.2013 06:22 źródło: devilpage.pl
Rio Ferdinand

Rio Ferdinand przyznał, że Manchester United nie wykorzystał szansy na zabicie spotkania z Chelsea na długo przed końcowym gwizdkiem Howarda Webba.

Czerwone Diabły prowadziły po bramkach Chicharito i Rooneya już 2:0. Mimo to, zawodnicy Rafaela Beniteza odrobili straty i byli bliscy przeważenia szali na własną korzyść.

Jesteśmy rozczarowani, zwłaszcza po tym, jak zaprezentowaliśmy się w pierwszej połowie spotkania. Mogliśmy wcześniej zakończyć to spotkanie. W drugiej odsłonie oddaliśmy rywalom inicjatywę i pozwoliliśmy im wrócić do gry - powiedział Anglik po zakończeniu spotkania.

Dzięki interwencji Davida nadal mamy szanse na awans. Jednak jeśli wykorzystalibyśmy swoje okazje, to nie byłoby żadnej rozmowy o końcówce spotkania. Bardzo frustrujące jest to, że po końcowym gwizdku nikt nie będzie mówił o naszej grze w pierwszej połowie. Prawdopodobnie dyskusje będą dotyczyły drugiej części, w której nie spisaliśmy się najlepiej. Popełniliśmy dziś kilka poważnych błędów, za które na tym poziomie trzeba zapłacić. To nas zgubiło - przyznał były gracz Leeds.

Rio Ferdinand odniósł się także do słów sir Alexa Fergusona, który powiedział, iż główną przyczyną słabej gry Czerwonych Diabłów po przerwie było męczące spotkanie Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Było widać, że kilku moim kolegom zabrakło sił. Przyczynił się do tego przebieg spotkania, które po przerwie stało się bardziej otwarte, a piłkarze operowali nieco szerzej. Nie jest to jednak żadna wymówka, bo mogliśmy wcześniej rozstrzygnąć o losach meczu.

Mam nadzieję, że uda nam się awansować i zagrać na Wembley. Jesteśmy pewni siebie i mamy odpowiednich piłkarzy do zwycięstwa na Stamford Bridge. Trzeba pamiętać, że w tym sezonie już raz udało nam się wygrać na tym stadionie
- zakończył defensor United.

Obrońca United w meczu z Chelsea po raz kolejny pokazał niesportowe zachowanie. Ferdinand po incydencie z klaskaniem tuż przed twarzą arbitra wtorkowej potyczki z Realem Madryt, postanowił wykorzystać nieuwagę Howarda Webba, wdając się w zatarg z Fernando Torresem.

W końcowych minutach meczu, Rio wpadł na biegnącego bez piłki napastnika Chelsea, uderzając go w tył głowy i kopiąc w ścięgno Achillesa. Hiszpan po takim zagraniu padł na murawę, a reakcja Ferdinanda była taka, jak przy słynnym zajściu z Cahillem.

Anglik wrócił się do Torresa, aby jak gdyby nigdy nic, pomóc mu się podnieść i czym prędzej wrócił do gry. Nie wiadomo jeszcze, czy Rio zostanie ukarany za swoje niesportowe zachowanie, ale wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach, kiedy to Webb złoży swój pomeczowy raport.

2988 wyświetleń | 15 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ashleycole311.03.2013 18:00

Drogba to by sam wstał do niego ;]
Ferdinand po raz kolejny pokazuje, jak pusty ma łeb. Po meczu z Realem uniknął kary, mam nadzieje, że tym razem tak sie nie stanie. Chamskie zachowanie, ale czego więcej spodziewać sie po nim...

Nie zabili spotkania i to ich zgubiło. Nie jestem pewien, czy Chelsea podniosłaby sie po 3-0. Z drugiej strony, my mogliśmy zabić to spotkanie, bo swoje szanse mieliśmy.

WicioCFC11.03.2013 15:59

Cwaniaczek, ciekawe czy Drogbę by tak podniósł ;D

11krystian199611.03.2013 15:36

ten gościu mnie denerwuje jest bardzo cwaniak!

laguna1211.03.2013 15:36

zachował sie jak frajer którym z reszta jest. nie cierpie go jak i z reszta polowy skladu united

4EverCFC11.03.2013 12:47

Jak ja go nie cierpię<siłacz> Normalnie jak czytam jego wypowiedzi i widzę jak cwaniakuje to mam chęć my sklepać facjatę(szkoda że nigdy nie będę miał takiej okazji :D )

AdiX9411.03.2013 12:27

Dokladnei niedość ze pzedstawia w swojej wypowiedzi swoj zespol tak jakby gorowal przez caly mecz- dla mnie obie bramki byly troche na farcie i z dupy za przeproszeniem.
Do tego jeśli nie dostamie przynajmniej 3 meczow zawieszenia to bedzie kabraet. Jak dla mnie powienien dostac 5 meczy zawieszenia kare finansowa i sprawe w sądzie z urzędu za rasizm :)

Saturas11.03.2013 12:21

Jo pieprzcie, że tam nie było Terrego, a potem płaczcie, że to idiota, bo przez niego czerwona itp. Idioci, Ferdinand swoje zarobi za to. Oby...

Drake11.03.2013 11:02

Irytuje mnie takie gadanie - równie dobrze można powiedzieć, że źle broniliśmy w pierwszych minutach stąd 2 gole dla United. Nie dobili nas bo najzwyczajniej w świecie nie potrafili, i tyle w temacie - a co do Ferdinanda to mam nadzieję, ze poniesie konsekwencje swojego zachowania w stosunku do Torresa. Gdyby Torres miał choć trochę Barcelońskiego "stylu gry" to Ferdinand z czerwona kartką by wyleciał

a1den11.03.2013 09:05