26.03.2024 16:15

NXT Gen Series: Pewna wygrana nad Juve

dodał: Zhirkov 17.03.2013 20:07 źródło: eurosport.yahoo.com
Rezerwy

Młoda Chelsea U-19 po fenomenalnym zwycięstwie nad Juventusem 4:1, awansowała do półfinału rozgrywek Next Gen Series.

'The Blues' wyszli na prowadzenie już w 11 minucie, kiedy potężną bombą na 25 metrze w sam róg popisał się kapitan zespołu - Lewis Baker. Piłkarze Dermota Drummy'ego grali z bardzo wysokim tempem co poskutkowało kolejnym golem w 14 minucie gry po strzale Alexa Kiwomya.

Włosi w pierwszej części meczu grali fatalnie, gospodarze na przestrzeni całego boiska swobodnie wymieniali podania i bez problemu atakawali bramkę przeciwników. W drugiej odsłonie nastąpił mały przełom w grze Juventusu.

72 minuta gry, rzut wolny wykonany przez Daniele Ruganiego i piłka znalazła się w siatce. Jamal Blackman był bez szans. Gra Anglików wyglądała coraz bardziej nerwowo, jednak kolejne dwa trafienia dorzucone przez Islama Feruza oraz Lewisa Bakera ustawiły mecz i wynik jaki zamarł po 90 minutach to 4:1.

Chelsea poleci teraz do Lake Como w weekend Wielkanocny, aby tam zagrać mecz półfinałowy.

Chelsea (4-2-3-1): Jamal Blackman; Andreas Christensen, Alex Davey, Nathan Aké, Kevin Wright; Ruben Loftus-Cheek (John Swift 60), Lewis Baker (c); Alex Kiwomya, Jeremie Boga (Charlie Colkett 70), Adam Nditi; Islam Feruz.

4113 wyświetleń | 18 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Arian18.03.2013 20:27

Ma ktoś multimedia z tego meczu?:D

Marti61518.03.2013 17:17

Młoda drużyna The Blues wciąż zaskakuje swoją świetną grą i myślę ,że jeśli w dalszym ciagu będą tak grać to Next Gen Series może należeć do nich ,a tacy gracze jak Boga czy Feruz to perełki i mam nadzieję ,że za niedługo zaliczą debiut w seniorskiej drużynie.

11krystian199618.03.2013 14:43

też myślę ze dadzą radę teraz kolejny rywal ale jesteśmy najlepsi!

elderty18.03.2013 08:50

Piękna ostatnia akcja no i wykończenie, przez Bakera, super chłopcy, oby tak dalej :))

radon18.03.2013 06:51

Mamy naprawdę bardzo zdolną młodzież! Myślę, że jesteśmy faworytem do końcowego zwycięstwa w tych rozgrywkach. Ciekaw jestem ilu z tych zawodników będzie na tyle dobrych, by zagrać w pierwszej drużynie The Blues.

ashleycole317.03.2013 22:38

Mówiłem, że dadzą rade, no i dali ;]

Szymek55717.03.2013 22:30

Widać Feruz postępy,gol za golem :D I mam nadziee że wszyscy będą się tak rozwijać.NextGen wygramy :D