Osób on-line: 59

20.04.2024, 18:15

Chelsea w 1/2 FA Cup!

dodał: Milin 01.04.2013 12:54 źródło: własne

Chelsea pokonuje Manchester United na Stamford Bridge 1:0! Bramkę, która zapewniła Niebieskim awans do półfinału Pucharu Anglii strzelił Demba Ba!

Pierwsze 20 minut było nudne. Obydwa zespoły nie forsowały tempa i starały się przede wszystkim nie stracić gola. Pote Eden Hazard ładnie podał do Demby Ba, który oddał mocny strzał w krótki róg, jednak De Gea nogami wybił piłkę na aut.

Chwilę później Ba znowu mógł strzelić gola, ale i tym razem się nie udało. W odpowiedzi Chicharito po kapitaknyj wybiciu piłki przez De Geę oddał kapitalne uderzenie, które w połowie lotu nabrało rotacji i wydawało się, że wpadnie do siatki! Na szczęście Petr Cech zostawił nogę i wybił footballówkę w pole.

Obaj szkoleniowcy nie dokonali w przerwie żadnych zmian, jednak Rafa Benitez wyraźnie podziałał na swoich podopiecznych, którzy już w pierwszej akcji meczu zdobyli bramkę. Juan Mata nie pilnowany w środkowej części boiska kapitalnie podał górą do Demby Ba, który w swoim stylu zdobył piękną bramkę czubkiem buta.

W 60 minucie Cech pokazał, że jest bramkarzem z najwyższej światowej półki. Bardzo mocna centra Welbecka i kapitalny strzał głową Chicharito i gol!... NIE! Petr Cech w sobie tylko znany sposób przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 7minucie kapitalnie przyjął piłkę Eden Hazard, wybiegł sam na sam z De Geą i uderzył w długi róg, jednak metr obok słupka. Nie minęło 5 minut, a Ramires mocno uderzał na bramkę Hiszpana, ale bardzo niecelnie.

W 73 minucie Antonio Valencia po indywidualnej akcji oddał mocny strzał na bramkę, ale tylko obok słupka. Na 10 minut przed końcem Evra ładnie dośrodkował na 10 metr do van Persie'go, ale strzał Holendra przeleciał nad poprzeczką.

W końcówce meczu kapitalne okazje zmarnowali Juan Mata i Eden Hazard, a w ostatniej akcji meczu van Persie uderzył ponad bramką.

Chelsea awansuje do półfinału FA Cup, w którym już czeka Manchester City. Mecz z Obywatelami już 14 kwietnia!

Chelsea - Manchester United 1:0 (0:0)
Demba Ba 49

Aktualna ocena: 3.8

10081 wyświetleń | 48 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

SKOBRAFCB06.04.2013 15:32

Brawo Chelsea! Jak ja nie lubię czerwonych diabłów i ich całego Rooneya. FCB!

LAMPARD21503.04.2013 23:04

Brawo

przemas233303.04.2013 08:01

stys233 nie przymulaj owszem grali nie za dobrze ale ciesz z wygranej,teraz tylko City pokonać i mamy finał:8 <king>

krzysiek950602.04.2013 20:57

mnie to jedynie martwi że mamy tak słabą ławke bo tak naprawde to tylko mata i hazard dają coś takiego że wygrywamy mecze

Lukas0702.04.2013 18:18

Super w tym sezonie w którym idzie nam w kratke takie spotkania wygrane z Manchester United czy Arsenalem czy innym klubem bardzo podbudowują humor kibiców, niestety teraz czeka nas City które nam nie leży w tym sezonie 3 mecze przegrane czas to przełamać wygrać z City i nawet nie dopuszczam myśli, że po pokonaniu City przytrafi się jakaś katastrofa i przegramy we Finale.. Jeśli Benitez chce odejść z klubu po sezonie z szacunkiem musi wywalczyć minimum 3 pozycje w lidze, wygrać ten puchar , i powalczyć w Lidze Europejskiej.

stys23302.04.2013 14:32

Ten mecz to ogólna porażka obu zespołów. Czym wy się jaracie ja nie wiem.United totalne dno, a Chelsea też nie błyszczała oprócz może 2 akcji, Hazarda i Mata+Ba. Cech zrobił swoje. Ogólnie to mecz bardzo słaby jak na takie drużyny. Czytam niektóre komentarze i mi się śmiać chce, "że taką Chelsea chcecie oglądać"?. Nie bronie tutaj United, ale nie powiecie mi, że Chelsea grała fantastyczny futbol itp. Jak wspomniałem, z obu stron był to słaby mecz, ze strony United fatalny. Cech 2 naprawdę fenomenalne interwencje. De Gea także miał swoje momenty no ale strzał Demby był nie do wyjęcia. Tyle ode mnie na temat tego meczu. ;*

11krystian199602.04.2013 12:14

pięknie pięknie i super mecz bardzo sie cieszę!!:D szkoda ze młodym się w finale nie udało najważniejsze ze starsi pokazali swoją siłę!

Karko02.04.2013 11:43

Brawo, teraz wygrać z City i mamy łatwą droge w finale!

BlakerCFC02.04.2013 08:57

Mocny skład przynajmniej poskutkował i praktycznie cały mecz Ba w ataku też swoje robi, w następnym meczu to powinien nawet Oscar/Mata zagrać na napadzie.

TheMrBaksio02.04.2013 00:16

Brawo dla chłopaków ze Stamford Bridge !!!!:)