26.03.2024 16:15

cześć

Chelsea wraca na 3 miejsce!

dodał: Milin 07.04.2013 16:44 źródło: własne

Chelsea pokonuje Sunderland na Stamford Bridge 2:1. Mimo strzelenia gola przez gości w 45 minucie The Blues wyszli na prowadzenie zaledwie kilka minut po rozpoczęciu drugiej części meczu.

Przez większość pierwszej połowy Chelsea zdecydowanie przeważała, jednak nie potrafiła udokumentować tego bramką. Kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w 16 minucie, kiedy to w czasie walki o górną piłkę w polu karnym piłkę ręką 'zdjął' z głowy Ba jeden z obrońców. Arbiter nie zdecydował się jednak użyć gwizdka.

W 19 minucie Sunderland mógł wyprowadzić zabójczą kontrę, ale w końcowej fazie akcji David Luiz głową zablokował strzał Anglika.

Gdy wydawało się, że do przerwy nie zobaczymy goli, Sunderland wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Johnsona z rzutu rożnego, uderzenie O'Shea i piłkę próbuje wybić Azpilicueta. Na nasze nieszczęście tak niefortunnie, że ta wpada do siatki

Arbiter doliczył 3 minuty, a po ich upływie zakończył pierwszą część meczu. 15 minut wystarczyło Benitezowi, aby zmotywować swoich podopiecznych, którzy prawie w niezmienionym składzie wybiegli na murawę. Jedyna różnica, to obecność Torresa za Ba, prawdopodobnie w skutek kontuzji Senegalczyka.

Fernando Torres nie potrzebował dużo czasu na to, aby pokazać się z dobrej strony. Już w 47 minucie przeprowadził raj przed niemal połowę boiska i podał do Oscara, który oddał groźny strzał na bramkę. Footballówka po drodze odbiła się od Mignoleta i Kilgallona i wpadła do siatki.

Nie minęło 8 minut, a The Blues już prowadzili. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Maty, piłka wybita przez obrońców, jednak wprost do Davida Luiza, który bez namysłu oddał piekielnie mocny strzał. Ten po drodze trafił w Ivanovića i kompletnie zmylił Mognoleta.

W 62 minucie żółtą kartkę obejrzał Rose, który nieładnie zaatakował Hazarda. W drugiej połowie widzieliśmy zupełnie odmienioną Chelsea.

66 minuta to ładna akcja Maty i Hazarda, oraz centra tego ostatniego na główkę El Nino, jednak jego strzał przeleciał minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później Fernando wywalczył kolejny rzut rożny, ale z nim poradzili sobie defensorzy gości.

W 70 minucie ładny strzał oddał Johnson, jednak piłka przeleciała obok słupka bramki Cecha. W 81 minucie Gardnera zastąpił Colback, a 4 minuty później Benayoun wszedł w miejsce Hazarda. W 86 minucie Lampard zmienił Juana Matę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i dzięki remisowi Tottenhamu z Evertonem Chelsea wskakuje na 3 lokatę i ma jeden mecz mniej niż Tottenham.

Marti61508.04.2013 16:55

Mecz nie najlepszy , ale najważniejsze są 3 pkt i powrót na 3 miejsce i możliwość walki o wicemistrza Anglii.

Mako08.04.2013 14:19

Brawo za 2 polowe. nadal trzeba walczyc o top3

surmi08.04.2013 10:33

dziwny mecz ... no ale cóż liczą sie 3p i powrót na honorowe 3 miejsce w tabeli teraz najistotniejszym jest to by się na nim utrzymać i nie tracić punktów po głupich porażkach ! fajnie jak by City dziś przegrało bądź zremisowało z United to droga na vice mistrza też będzie wciąż na wyciągnięcie ręki !

kakuta4407.04.2013 20:58

Nie widzi8alem meczu ale musze przyznac ze teraz te zwyciestwo bylo najwazniejsze , musze koneicznie powtorke obejzec fajnie ze iva w koncu strzelil i Oscar.