20.04.2024, 18:15

Karny z kapelusza ale CFC i tak górą!

dodał: admin 25.04.2013 21:48 źródło: goal.pl
Chelsea v Boro

Bramka Victora Mosesa, karny z kapelusza dla Basel i zwycięska bramka Davida Luiza z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry! Londyńczycy wyjeżdżają z Bazylei z przewagą, która bardzo przyda się w rewanżowym spotkaniu na Stamford Bridge i być może zadecyduje o tym, jaki zespół awansuje do finału Ligi Europy!

Rafael Benitez zdecydował się pozostawić na ławce rezerwowych Juana Matę i Oscara, zaś w pierwszej jedenastce wystawił m.in. Lamparda i Terry'ego. Do składu po kontuzji powrócił również Ashley Cole, zaś David Luiz przesunięty został na pozycję defensywnego pomocnika.

W linii pomocy grał Victor Moses, który w 12 minucie zdobył gola dla swojego zespoł: Sommer najpierw znakomicie poradził sobie z uderzeniem Lamparda, ale po chwili ikona Chelsea dośrodkowała z rzutu rożnego, a piłkę do bramki strzałem głową skierował Nigeryjczyk.

Po stracie gola gospodarze ruszyli do ataku i zdecydowanie przejęli inicjatywę, jednak nie byli w stanie odpowiedzieć wyrównującym trafieniem. W 17. minucie z rzutu wolnego huknął Fabian Schar, ale Petr Cech przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Pomimo zdecydowanych ataków Bazylei, Chelsea miała jeszcze dwie znakomite okazje na zdobycie bramki. Najpierw z uderzeniem Ramiresa świetnie poradził sobie Sommer, a tuż przed przerwą w sytuacji sam na sam z bramkarzem spudłował Hazard.

Początek drugiej połowy to prawdziwy festiwal słupków. Najpierw w obramowanie bramki trafił Valentin Stocker, a klika minut później jego wyczyn powtórzył Fernando Torres.

Podopieczni Murata Yakina konsekwentnie dążyli do strzelenia wyrównującej bramki i ta sztuka udała im się w 87. minucie. Cecha strzałem z rzutu karnego pokonał Schar, ale decyzja o przyznaniu jedenastki była niestety kategorycznie błędna.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do gości. Sommer najpierw uratował swój zespół, broniąc instynktownie strzał głową Terry?ego, ale w ostatnich sekundach meczu nie popisał się przy uderzeniu z rzutu wolnego Davida Luiza.
Brazylijczyk w ostatniej akcji meczu dał dziś Chelsea zwycięstwo i fantastyczną pozycję wyjściową przed rewanżem na Stamford Bridge.

Karko01.05.2013 12:03

Jest to dobra zaliczka, ale nie możemy być pewni awansu.
Musimy szybko strzelić bramkę i grać sobie na luzie :)

lampard2130.04.2013 10:26

Lol ten sedzia to chyba nigdy nie sedziował co to za karny!

surmi27.04.2013 17:20

wielkie gratulacje dla Beniteza i jego planu taktycznego że tak powiem zniszczył skrzydła Baselei które były jej najmocniejszym punktem ani Salah ani Stocker w tym meczu nie potrafili pokazać co potrafią defensywnie dał bym ocenę bardzo dobrą ! w ataku trochę średnio ale to przez niską skuteczność graczy czasem marnowano takie sytuacje że aż teraz mnie boli ale ogólnie mecz zaliczył bym do udanych ! choć karny z kapelusza zniszczył trochę widowisko a nawet trochę bardzo ...

Bluzar27.04.2013 09:47

Tylko w rewanżu nie dać im inicjatywy i będzie dobrze.

game8926.04.2013 19:30

świetna postawa po karnym z niczego...swoją drogą powinniśmy wygrać 3-0 a nawet wyżej gdybyśmy się więcej starali i więcej energii zostawili na boisku. Na Stamford trzeba pięknie dopiąć awans do finału konkretnym zwcyięstwem...

genialny mecz Mosesa i Hazarda...Victor jak siÄ™ rozbuja jest fantastyczny

Masturbator26.04.2013 19:14

Ten karny zupełnie niezrozumiały, a sytuacja Terry'ego powinna zdecydowanie zakończyć się golem, ale ważna jest zwycięstwo na trudnym terenie. Teraz gramy u siebie i myślę, że sprawa awansu jest już przesądzona

Karko26.04.2013 15:50

Powinniśmy wygrać z 4:0, ale cóz teraz skupić się na lidze i zobaczymy co czas przyniesie :)

PrezesKolorado26.04.2013 15:20

Ten mecz mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, lecz trzeba poprawić skuteczność. Dobra zaliczka przed rewanżem, gdzie przypuszczam, że spotkanie wyglądać będzie jak pierwszy mecz z Rubinem.

Aguleczek9426.04.2013 15:09

Chelsea grą nie porywała, ale znaleźliśmy idealny sposób na powstrzymanie Basel. Myślę, że wynik może cieszyć, choć szkoda tych kilku okazji zmarnowanych przez naszych piłkarzy. W rewanżu trzeba dokończyć dzieło destrukcji rywala :P Karnego nie powinno być, ale na szczęście Luiz wykazał się w ostatniej minucie umiejętnością celnego strzelania :D Jednak jest jeszcze trochę sprawiedliwości w tej piłce nożnej ;))

11krystian199626.04.2013 14:39

marnowaliśmy okazje ale Basel też chociaż Chelsea to potęga więc takich błędów nie powinniśmy popełniać naszczęcie udało nam się wygrać z czego jestem bardzo zadowolony