23.04.2024, 21:00

A w finale z... Benficą!

dodał: Milin 02.05.2013 23:01 źródło: własne
Piłka

Chelsea Londyn pokonuje FC Basel 3:1 na Stamford Bridge i awansuje do finału Ligi Europy w Amsterdamie. Finału, w którym zagra z Benficą Lisbona!

Zawodnicy ze stolicy Portugalii mimo porażki 0:1 w pierwszym meczu w Turcji z Fenerbahce odrobili straty i wygrali u siebie 3:1.

Pierwszy gol padł w 8 minucie i był autorstwa Gaitana, który wykorzystał dobre podanie Limy. Na odpowiedź Turków nie trzeba było długo czekać - W 22 minucie arbiter podyktował rzut karny za rękę Garay'a w polu karnym. Z jedenastu metrów nie pomylił się Drik Kuyt.

Benifca wyrównała jeszcze przed przerwą. Dobre podanie od partnera wykorzystał w 35 minucie Oscar Cordozo, który uderzył obok bezradnego goalkeepera Fenerbahce.

Do przerwy nic się nie zmieniło, ale w drugich 45 minuta Portugalczycy zapewnili sobie awans. W 66 minucie Luisiao oddaje mocny strzał, który trafia do Cordozo, a ten nie zwykł marnować takich sytuacji.

Do końca meczu, mimo licznych sytuacji z obydwu stron, wynik nie uległ zmianie i Benfica wygrywa z Fenerbahce 3:1 i w finale Ligi Europy spotka się z Chelsea.

Benfica - Fenerbahce 3:1
Nicolas Gaitan (9), Oscar Cardozo (35, 66) - Dirk Kuyt (23 p.)

Aktualna ocena: 5

4447 wyświetleń | 26 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

surmi03.05.2013 13:58

szczerze ? wolałem Benfice to klub powszechnie znany więc mniej więcej wiemy czego można się po nich spodziewać nie można było tego samego powiedzieć o Fenerbahce ...

krzych145503.05.2013 11:50

lepsze było by Fenerbacze ale cóż gramy z Benficą i trzeba po prostu wygrać i z nimi

krzysiek950603.05.2013 11:45

ja to ma nadzieje że sobie nasi poradzą ale na pewno będzie ciężko bo benfica to bardzo dobry zespół

Mexes203.05.2013 10:20

Szkoda bo liczyłem na Fenerbache.Czeka nasz trudny mecz z Benfiką.

KibuZ190503.05.2013 09:58

Czeka nas ciężki mecz ,ale jak zagramy takie 10 minut jak wczoraj to możemy być spokojni :)

SuperFrank03.05.2013 09:52

Jeśli ktoś oglądał pierwsze spotkanie to Benfica nie istniała.Fenerbahce lekko mogło trafić 4 bramki i rozstrzygnąć losy awansu.Zabrakło im szczęscie i mam nadzieje że Benfica zagra słabe spotkanie w finale.

radon03.05.2013 08:30

Osobiście wolałbym, aby Chelsea zagrała z Fenerbahce. Jednak tak się nie stało. Benfica nie należy do łatwych rywali i czeka nas, ciężkie spotkanie finałowe.

hamm3rfall66603.05.2013 03:07

Ojoj.

kolorowy070603.05.2013 01:27

latwiej bylo by z turkami ale z benfica tez trzeba wygrac

kakuta4403.05.2013 00:57

Wygralismy rok temu dwukrotnie to i teraz tez damy rade gramy na neutralnym terenie oby amsterdam był dla nas szczelsiwy napewno benfice stac na duzo ale Chelsea nie ma sie czego bać.