Osób on-line: 101

20.04.2024, 18:15

AV vs CFC 1:2 Lampard nieśmiertelny

dodał: Milin 11.05.2013 14:30 źródło: własne

Frank Lampard!!!!!! Chelsea wygrywa z Aston Villą 2:1. Oba zespoły kończyły w 10, bo czerwone kartki obejrzeli w tym meczu w konsekwencji 2 żółtych Ramires i Benteke, który otworzył w 15 minucie wynik meczu. Dla Chelsea odpowiedział dwukrotnie Frank Lampard.

Już w 3 minucie Nathan Baker mógł obejrzeć czerwoną kartkę, gdyż bardzo ostro zaatakował Matę. Arbiter zdecydował się jednak pokazać pomocnikowi The Villans tylko żółtą kartkę.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 7 minucie - dobre podania górą zanotował Mata, Moses przyjął piłkę na klatkę jednocześnie wystawiając ją do Ba, ale ten fatalnie przestrzelił. Co więcej, Nigeryjczyk był w tej sytuacji na spalonym.

W 15 minucie Benteke przyjął piłkę podał do kolegi, który od razu mu ją oddał. Napastnik AV popędził na bramkę Cecha i będąc w polu karnym oszukał Cahilla i wpakował piłkę w krótki róg bramki Cecha.

Minutę później pierwszą żółtą kartkę obejrzał Ramires, który wyciął równo z trawą strzelca gola. W 23 minucie Mata po raz kolejny fantastycznie podał do Demby Ba, ale ten będąc sam na sam z Guzanem i mając piłkę na prawej nodze strzelił prosto w Amerykanina.

Po pół godzinie gry Agbonlahor faulował Hazarda 25 metrów od bramki. Na strzał zdecydował się Lampard, ale Guzan sparował piłkę na słupek.

6 minut później Benteke bardzo nieładnie zaatakował łokciem Azpilicuete, za co spokojnie mógł wylecieć z boiska. Arbiter Lee Mason zdecydował się pokazać tylko żółty kartonik.

W 42 minucie Ramires stracił piłkę w środkowej części boiska, a Benteke natychmiast to wykorzystał i popędził na bramkę Cecha, a raczej popędziłby, gdyby nie faul Terry'ego. Na szczęście dla naszego kapitana i całej Chelsea, za linią piłki był jeszcze Ashley Cole, więc skończyło się tylko na żółtej kartce.

W 45 minucie Ramires dwukrotnie za wysoko podnosił nogę i sfaulował Agbonlahora, za co obejrzał drugie żółtko i wyleciał z boiska. Chelsea w trudnej sytuacji. Pozostawało nam wierzyć, że Benitez coś wymyśli i Chelsea zdobędzie w drugiej połowie przynajmniej 2 gole. Jak się później okazało, tak też się stało.

W przerwie David Luiz zmienił Victora Mosesa. W 59 minucie Christian Benteke zaatakował Terry'ego, za co obejrzał drugą żółtą kartkę. Chelsea nie potrzebowała nic więcej - 2 minuty później Hazard podał do Lamparda, ten przełożył piłkę na lewą nogę i kropnął piłkę w tak fantastyczny sposób, że Guzan nie miał nic do powiedzenia. Mamy remis.

W 67 minucie Cole zablokował dośrodkowanie jednego z graczy Aston Villi, ale w taki sposób, że piłka przeleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.

W 73 minucie mieliśmy bardzo kontrowersyjną sytuację. Po centrze z rzutu rożnego piłkę przyjął Cahill i uderzył, a piłkę z linii bramkowej wybił obrońca AV. Nie wiadomo jednak, czy piłka całym obwodem nie przekroczyła linii bramkowej.

W tej sytuacji kontuzji doznał również John Terry. Nie wiadomo, czy jest to złamanie nogi, czy zerwanie więzadeł, fakt faktem, że naszego kapitana czeka długa rehabilitacja.

W 78 minucie centrował Azpilicueta, a głową nad bramką uderzył Lampard. W 82 minucie Luiz z rzutu wolnego próbował pokonać Guzana, ale Amerykanin odbił piłkę do boku.

5 minut później Westwood uderzył niemal idealnie, ale wprost w Petra Cecha. Chwilę po tej akcji Torres zmienił Ba. W odpowiedzi Chelsea przeprowadziła fantastyczną akcję - Mata podał do Lampard ten odegrał do Hazarda, który klepką zagrał z Cole'm. Belg wyszedł sam na sam i wystawił piłkę do Lamparda, który z kilku metrów strzelił na 2:1, stając się jednocześnie najlepszym w historii strzelcem klubu ze Stamford Bridge.

W doliczonym czasie gry, a było to 7 minut, kontuzji doznał Eden Hazarda, który najprawdopodobniej naciągnął mięsień. Jego również najprawdopodobniej nie zobaczymy w finale z Benficą.

Aston Villa - Chelsea 1:2 (0:1)
Benteke 15 - Lampard 61, 86

16497 wyświetleń | 90 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ColeowyZelek16.05.2013 17:24

Ten mecz chyba dał Frankowi nowy kontrakt :)

1champion14.05.2013 21:13

Kolejny dowód na to, że Frank jest niezastąpiony.

Marti61513.05.2013 18:14

Serce zadrżało , bałem się , że Chelsea przy stanie 1:0 dla AV przegra i skomplikuje sobie sytuacje , ale Lamps w najlepszym dla The Blues momencie odpalił i strzelił dwie kluczowe bramki w kontekście awansu do LM w następnym sezonie. Jeszcze raz wielkie brawa za pobicie rekordu 202 bramek!!!

Skivercfc13.05.2013 14:17

Super, super Frank!

slawekov13.05.2013 12:19

Nic dziwnego, że amerykańce ze wszystkich sił starają się nam go podebrać. http://krotkapilka.pl/artykul,hollywoodz­kie_zakonczenie,511 Na szczęścia Frank jest nie tylko bramkostrzelny ale i wierny :)

8lampard13.05.2013 07:22

wielki Frank :)

Luk1995CFC12.05.2013 17:17

Jeśli ktoś dalej uważa, że ten zawodnik nie jest wart swoich pieniędzy to chyba nie wdział na oczy jego gry. Nie rozumiem tych wątpliwości co do jego kontraktu, najbardziej bramkostrzelny piłkarz The Blues chętny by bić dalsze rekordy. Jak można nie przedłużyć kontraktu. Biorąc pod uwagę prawdopodobne przybycie Mourinho tym bardziej przyda się zawodnik który z nim już współpracował.

gizber12.05.2013 15:40

To dobrze, że nie tylko ja tak mam. Właśnie też zacznę kopiować ;)

ColeowyZelek12.05.2013 15:26

gizber czasami też tak mam,ale od pewnego czasu jak piszę dość długo to na wszelki wypade kopiuję wiadomość.