Osób on-line: 42

20.04.2024, 18:15

Liga Europy dla Chelsea!

dodał: Milin 15.05.2013 21:26 źródło: własne

Chelsea Londyn wygrywa z Benficą 2:1! Bramkę dla Chelsea strzelił Fernando Torres, a dla Portugalczyków wyrównał z rzutu karnego Cardozo. W ostatniej akcji meczu po rzucie rożnym bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Branislav Ivanović!

W 15 minucie przed dobrą szansą stanął Rodrigo, ale nie był w stanie pokonać Cecha. Ta sama sztuka nie udała się chwile później Oscarowi Cardozo.

Najlepszą sytuację miał w 36 minucie Frank Lampard, który przyjął piłkę na 20 metrze i kapitalnie strzelił na bramkę Portugalczyków. Uderzenie było podkręcone i Artur może mówić o szczęściu, bo w ostatniej chwili odbił piłkę lewą dłonią w taki sposób, że ta przeszła nad poprzeczką.

Jeszcze w ostatniej akcji pierwszej połowy koronkowa akcja Benfiki została przerwana dalekim wybiciem Ivanovica, które kapitalnie skleił Torres, podając jednocześnie do Ramiresa. Ten odegrał do Oscara, który został sfaulowany przez Garay'a, za co obrońca Portugalczyków otrzymał żółtą kartkę. Z rzutu wolnego Lampard strzelił kilka metrów nad bramką.

W 50 minucie Cardozo kapitalnie podał do Rodrigo, którego w ostatniej chwili ubiegł Cesar Azpilicueta. Chwile później Chelsea miała masę szczęście - dośrodkowanie do Cardozo zakończyło się dobrą główką napastnika Benfici, jednak arbiter liniowy zasygnalizował spalonego. Po powtórkach wydaje się, że offsajdu w tej sytuacji nie było.

Nie minęło kilka minut, a Chelsea wyszła na prowadzenie. Cech kapitalnie podał do Torresa, który minął w kole środkowym jednego z obrońców rywali i popędził na bramkę Arthura. Będąc w polu karnym ograł najpierw Luisao, po chwili goalkeepera Portugalczyków i wpakował piłkę do siatki!

10 minut później Benfica wyrównała - Cesar Azpilicueta zagrał piłkę ręką i arbiter wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Cardoza, który przy okazji nabawił się lekkiej kontuzji.

W 80 minucie Cardozo ponownie niepokoił Cecha, ale nasz goalkeeper poradził sobie z tym strzałem. W odpowiedzi Ramires popędził prawym skrzydłem i oddał strzał, który w ostatniej chwili zablokował Luisao. W 88 minucie Lampard oddał genialne uderzenie na bramkę Arthura, ale trafił tylko w poprzeczkę.

W ostatniej akcji meczu Juan Mata dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Ivanovica, która pięknym strzałem zapewnił Chelsea zwycięstwo. W ostatniej akcji meczu Cahill dwukrotnie wybijał piłkę Cardozo, dzięki czemu Chelsea nie dała sobie strzelić gola i staje się pierwszym zespołem, który wygrywa Ligę Europy sezon po zdobyciu Ligi Mistrzów!

Benfica - Chelsea 2:1 (0:0)
Torres 59, Ivanović 90+3 - Cardozo 68 p

17361 wyświetleń | 79 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

MATAdor18.05.2013 18:19

Co by tu nie mówić, to my rządzimy Europą <king> :D . Najpierw LM, teraz LE- myślałem, że ten drugi turniej nie przyniesie takich emocji i nie będę się tak denerwować o zwycięstwo, ale ten mecz szybko zweryfikował jak ważne jest to trofeum. Całe szczęście, że Ivanovic strzelił tego gola, bo nie wiem, czy bym wytrzymał nerwowo :D . CHELSEA <king>

MK1117.05.2013 21:54

Super mecz a przede wszystkim emocjonujący i brawo za zwycięstwo oczywiście. Cale to gadanie że Benfica przeważała to głupie gadanie bo Chelsea miała skuteczne akcje a Benfca kopała na oślep. Więc teraz potrzebny Jose Mourinho, 100 mln na trans. i wygramy Premiership a może nawet LM?<br>

slawekov17.05.2013 11:59

Okazuje się, że takich akcji dobijających przeciwnika nie tylko w meczu ale i mentalnie więcej było w historii niż to co się z nami i z Porto przytrafił Benfice http://krotkapilka.pl/artykul,football_b­loody_hell,550

JacobCFC16.05.2013 17:51

Brawo<brawo> Choć było trochę farta ale się liczy zwycięstwo i kolejny tytuł w europie! Za rok LM!

alan987616.05.2013 17:49

Graliśmy bardzo słabo. Pierwszą połowę było żal odlądać. Gdyby nie gol Torresa z niczego to by było ciężko. Szkoda Lampsa bo zagrał bardzo dobry mecz. Iva bardzo dobrze główkował i dał nam zwycięstwo.
PS. Szkoda Trennera Benfici ale to CFC jest the best!

RafcikCFC16.05.2013 15:48

Cudowne uczucie po golu Ivanovica :) Brawo Chelsea i brawo Benitez! :) Mamy aktualnie dwa najważniejsze europejskie puchary! :D

PrezesKolorado16.05.2013 15:43

Gdy był rożny w ostatniej minucie to nagle miałem przed oczami gol Drogby z Bayernem. Chwilę później gol :) Coś pięknego ! Należał nam się ten puchar !

onelove16.05.2013 15:29