20.04.2024, 18:15

Sparing z City: siedem goli, Chelsea na minusie

dodał: admin 24.05.2013 07:38 źródło: własne
Terry

Choć Chelsea wygrywała już 3:0, to jednak zryw Manchesteru City pozwolił 'Citizens' na pokonanie londyńczyków w amerykańskim St. Louis 4:3. Z takiej ilości bramek zadowoleni mogą być zgromadzeni na stadionie kibice, ale z pewnością nie piłkarze Chelsea...

To Manchester zanotował silniejszy start tego sparingu, ale bramki początkowo strzelała tylko Chelsea. Pierwszą zapisał na swoje konto Demba Ba, który wykorzystał dośrodkowanie Juana Maty i w 18 minucie skierował piłkę do siatki swoją głową.

Pięć minut później wyrównać mógł Manchester City, ale uderzenie Aguero obiło tylko poprzeczkę bramki londyńczyków.

Po faulu Karima Rekika na Juanie Macie w polu karnym sędzia wskazał 'wapno', które wykorzystał... Cesar Azpilicueta. Dzięki temu gracze 'The Blues' schodzili do szatni z dwubramkową przewagą.

Początek drugiej połowy nie zwiastował bramek, aż do 55 minuty, kiedy to po bramkę zaliczył Oscar. Wydawało się, że Chelsea spokojnie dogra do końca meczu, jednak brak koncentracji poskutkował masową utratą bramek. Pierwsza padła po rzucie rożnym który wykorzystał Javi Garcia, a w 72 minucie bramkarza CFC pokonał Edin Dzeko.

Trzy minuty przed końcem Dzeko zdobył wyrównującego gola, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry zwycięstwo City dał Richards.

Chelsea (4-2-3-1): Cech (c) (Blackman 61); Ivanovic (Ferreira h/t), Christensen, Cahill (David Luiz h/t), Cole; Mikel Obi, Loftus-Cheek (Ake 80); Azpilicueta (Ramires ht), Mata (Oscar h/t), Benayoun (Marin 61); Ba (Torres h/t).

Manchester City (4-2-3-1): Hart; Zabaleta (Maicon 55), Kompany (c) (Richards h/t), Rekik, Clichy; Garcia, Toure (Huws h/t); Rusnak (Milner 55), Silva (Nasri h/t), Aguero (Dzeko h/t); Tevez. Scorers Garcia 61, Dzeko 64 and 85, Richards 90

Aktualna ocena: 4.5

12773 wyświetlenia | 34 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

surmi26.05.2013 22:12

Blackman bardzo słabo a z plotek z których wynika że Ternbull odchodzi + to że Hilario ma swój wiek już wiem dla czego Chelsea tak bardzo pożąda bramkarza ... to trochę śmieszne bo rok temu młody bramkarz Chelsea nie prezentował się źle a rywale również byli mocni PSG czy Milan no ale cóż po to są springi by obserwować poczynania piłkarzy w kadrze oraz młodych graczy i sprawdzić komu można dać szanse w następnym sezonie ;)

ashleycole324.05.2013 22:48

Źle nie jest, akurat wynik tego meczu mam głęboko, choć mogliśmy sie pokusić o zwycięstwo przy prowadzeniu 3-0 ;d
Bardziej martwiłbym sie o nasz denny styl, a raczej jego brak. Przecież to jak nas City dominowali to miazga. Co prawda, ich ataki wyglądały jakby walili głową w mur i to my nastrzelaliśmy goli, no ale prosze - gdyby nie Cech, Obywatele by do dwucyfrówki dojechali ;d
Zresztą mogliśmy to dostrzec po zejściu Petra.

Cech - jeden z dwóch zawodników, do których nie można mieć pretensji po tym meczu. Sparing przegrany, ale czyste konto Petra jest ;]

Ivanovic - dobry powrót na prawą obrone, nieźle dogadywali sie z Azpilicuetą na prawej flance.
Cahill i Christensen - byłem zmęczony oglądając ten mecz i nie przypominam sobie jakiegoś większego błędu tej dwójki. Może jakiś był, ale mi umknął ;d.
BTW. Christensen ciekawy typek, lepiej wypadł niż ten cały Rekik z City.
Cole - dobry mecz Ashleya. Ogarniał lewą strone, bo na Benayouna nie miał co liczyć.

Mikel & Loftus-Cheek - czy Nigeryjczyk jest w tak słabej formie, że aż na jego tle lepiej wypada debiutujący w dorosłej Chelsea młodzik ? -,-
Ruben niezły mecz :]

Azpilicueta-Mata-Benayoun - cóż, po Azpim cudów w ofensywie sie nie spodziewałem, ale dobrze prezentował sie w defensywie kilkukrotnie asekurując Ivanovica.
Juan nie miał z kim grać, ale karnego wywalczył (jak ograł Rekika ;d). Benayoun - co on robił na tym boisku to ja nie wiem...
Turnbull nie poleciał do USA, bo mu kontrakt z Chelsea wygasa, a Izraelczyka Benitez zabrał ? Już lepszym wyjściem byłoby wzięcie Bogi albo Feruza.

Ba - gol jest, i to całkiem ładny. Ogólnie dobry mecz w wykonaniu Senegalczyka ;)

Zmiana Blackmana taka symboliczna, byleby Jamal rozegrał te kilka minut. No i cóż, to chyba jego w dużej mierze można obwinić za strate 4 goli, choć oczywiście nie tylko jego. No ale trzeba oddać, że miał te 2 czy 3 udane interwencje ;]
Luiz jako stoper...na jego tle Christensen wyglądał na doświadczonego piłkarza.
Ferreiry zmiana też dużo nie wniosła, ale miło było zobaczyć Paulo na boisku, podobnie Ake :]
Marin nnie wniósł do gry praktycznie nic, może poza jednym strzałem. Torres to samo, tyle, że on nawet strzału nie oddał, z tego co pamiętam. Denne 45 minut.
Ale wejście Oscara na plus ;)

Hubert01024.05.2013 20:52

Następnym razem będzie lepiej.

krzysiek950624.05.2013 20:27

jak wy możecie opieprzać mlodego bramkarza jak on nie miał wogóle szans przy żadnej bramce i nie ma co go obwiniać ale tylko zawodników którzy sie tak śmiesznie ustawili dobrze że grali młodzi no ale to nie ukryje tego jak nas cisneli city

11krystian199624.05.2013 18:35

no szkoda bo zapowiadało się pięknie ale nic się przecież nie stało ważne żę meczyk był ciekawy

bulichelsea24.05.2013 14:53

Gdyby Cech grał to byśmy może nawet 0 z tyłu dowieźli...

PrezesKolorado24.05.2013 14:23

Naprawdę fajnie oglądało się ten mecz, oczywiście oprócz porażki :)

Karko24.05.2013 14:14

Blackman zawalił na całego przy 1 i drugim golu ;/

Mako24.05.2013 13:49

Blackman nie zrobil wrazenia,polozyc sie na trawie to ja umiem tez a tu trzeba bronic i wygiagnac rece jak sie tylko da,slaby wystep paru zawodnikow

WicioCFC24.05.2013 13:44