20.04.2024, 18:15

Pozostałe występy 'Niebieskich' w reprezentacjach

dodał: BlueWojteK 30.05.2013 11:05 źródło: chelseafc.com

Wczorajszego wieczoru oprócz spotkania Anglii z Irlandią mogliśmy obejrzeć jeszcze kilka gier z udziałem piłkarzy Chelsea.

Reprezentacja Belgii pokonała Stany Zjednoczone w Cleveland 4:2, a przy trzech bramkach udział mieli dwaj gracze 'The Blues'. Strzał Romelu Lukaku był na tyle silny, że Tom Howard musiał odbić piłkę, którą dobił Kevin Mirallas. Oznaczało, to że 20-latek zaliczył asystę przy pierwszej bramce dla drużyny Marc'a Wilmots'a.

Przy drugim i trzecim golu dla Belgów asysty natomiast zaliczył inny wypożyczony zawodnik CFC, Kevin de Bruyne. Dzięki jego podaniom swoje bramki strzelili Christian Benteke oraz Marouane Fellaini. De Bruyne został zmieniony w 68 minucie, natomiast Lukaku rozegrał całe spotkanie.

Ze względu na kontuzję na boisko nie wyszedł Eden Hazard. Mimo, że po raz pierwszy do seniorskiej reprezentacji został powołany młodszy brat Edena, Thorgan Hazard, to młodziutki Belg nie pojawił się na murawie. Niestety cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Thibaut Courtois.

W kategorii do lat 21 swoje spotkanie rozegrała młodzieżowa drużyna Belgii. Belgowie przegrali 2:1 z Brazylią w towarzyskim starciu, które zostało rozegrane w Toulonie, we Francji. W 73 minucie na boisku zameldował się inny gracz Chelsea, Lamisha Musonda. Belgia U-21 zagra w piątek z Portugalią.

W tej samej kategorii wiekowej Słowacja uległa w sparingu z Izraelem 0:1. Cały mecz z kapitańską opaską rozegrał Milan Lalkovic.

Będący na wypożyczeniu Matej Delac zachował czyste konto w ciągu 45 minut, które rozegrał dla reprezentacji Chorwacji U-21. W towarzyskim meczu z Czarnogórą padł bezbramkowy remis.

Na poziomie wiekowym U-19 w tegorocznych mistrzostwach Europy zabraknie zarówno Anglii i Szkocji. Spowodowane jest to Gruzji nad Belgią. W meczu obu drużyn, które nie dostały się do Euro, Anglicy okazali się lepsi od Szkotów, wygrywając 3:0. Rzut karny w tym meczu wykorzystał Lewis Baker, a oprócz niego w reprezentacji 'Synów Albionu' pełne 90 minut rozegrał John Swift. Także całe spotkanie dla reprezentacji Szkocji rozegrał Alex Davey.

Aktualna ocena: 5

3113 wyświetleń | 17 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

HAZARDzista31.05.2013 03:48

@ CinekCFC1905
Czy Ty wiesz o czym piszesz ??? Mignolet juz od dawna byl przymierzany do wystepu w tym meczu. Po prostu selekcjoner dal mu szanse gry w towarzyskim spotkaniu, a i tak wszyscy wiedza, ze w niezwykle waznym meczu eMS przeciwko Serbii zagra Courtois. A o atmosfere u Belgow sie nie martw - zyczylbym sobie, zeby taka panowala na zgrupowaniach naszej kadry... Wilmots ma autorytet u zawodnikow, ale nie stwarza dystansu w kontaktach.

CinekCFC190530.05.2013 18:13

Haha Cortouis grzeję ławę w Belgii mimo że jest kilka klas lepszy od Mignoleta. Dla mnie to jest parodia. Ta reprezentacja ma potencjał by powalczyć w MŚ2014 ale coś mi się wydaję że najważniejsza nie jest tam klasa sportowa zawodnika tylko inne czynniki mają decydujące znaczenie. Może atmosfera wokół tej Reprezentacji też jest nie za ciekawa...

icemanCFC30.05.2013 16:44

jest dobrze.. nasi daja czadu..<lol>

Mastin30.05.2013 15:51

Belgia nie spuszcza z tonu, byle za tydzien wygrali w el.

ashleycole330.05.2013 15:08

''Przy drugim i trzecim golu dla Belgów asysty natomiast zaliczył inny wypożyczony zawodnik CFC, Kevin de Bruyne'' - pff, co to za jakiś De Bruyne, on nic nie znaczy dla Chelsea, bo nie kosztował 20 mln i nie nazywa sie Schurrle ! Sprzedać go najlepiej, po co nam jakiś 21 letni, podstawowy gracz reprezentacji Belgii, zawodnik, którego z chęcią w swoim zespole widziałbym finalista LM.

Mieszko0530.05.2013 13:56

Belgia będzie niszczyć. Mam nadzieje, że przyjdzie jakiś ogarnięty trener do nich

krzysiek950630.05.2013 13:41

zamiast kupować zawodnikó trzeba popatrzeć sie na młodzież która pokazuje że jest dużo warta

Karko30.05.2013 13:24

Belgia, Kevin, Romelu, Eden i za pare lat Thorgan.
To nasza przyszłość, przyszłość która powinna zacząć się od sierpnia tego roku!

HAZARDzista30.05.2013 12:34

Pierwsza polowa meczu USA-Belgia wyrownana, w drugiej juz wyrazna przewaga "Czerwonych Diablow". Wyrazy wspolczucia dla dwojki srodkowych defensorow USA, bo ciagle starcia z dwoma czolgami (Lukaku i Benteke) to prawdziwy koszmar dla kazdego obroncy. De Bruyne na wielki plus - jezeli faktycznie przeniesie sie do Dortmundu, to szybko zapomna tam o Goetze, a Chelsea zyska miano "frajerow dekady".

radon30.05.2013 12:30

Szkoda, że w kadrze Belgii szansy nie otrzymał młodszy z braci Hazard. Liczyłem, że jutro zaliczy debiut w reprezentacji. Cieszą mnie natomiast asysty Lukaku i De Bruyne.