23.04.2024, 21:00

Gol De Bruyne, przegrana Serbii, remis Czech

dodał: admin 08.06.2013 08:32 źródło: własne
Kevin De Bruyne

We wczorajszych spotkaniach reprezentacyjnych grała m.in. Belgia z Serbią i Czechy z Włochami. To była dobra okazja do tego, aby zobaczyć poczynania niektórych z piłkarzy związanych z Chelsea, w tym także i Kevina de Bruyne, który cieszył się ze zdibycia gola.

Belgia pokonała Serbię 2:1 w meczu grupy A eliminacji mistrzostw świata. Podopieczni Marca Wilmotsa poważnie przybliżyli się do awansu do mistrzostw świata. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 13. minucie za sprawą Kevina De Bruyne'a. Na 2:0 wynik podwyższył w 60. minucie Marouane Fellaini.

Pełne 90 minut spotkania rozegrał Thibaut Courtois a po stronie Serbii Branislav Ivanovic. Kevin de Bruyne został zmieniony w 82 minucie meczu przez Romelu Lukaku a w 64 minucie na boisku zameldował się również Eden Hazard.

Piątkowe zwycięstwo na stadionie w Brukseli oznacza, że Belgia na pewno zajmie jedno z dwóch pierwszych miejsc. Belgowie zagrają więc co najmniej w barażach, na razie zbliżyli się do bezpośredniego awansu.

Bezbramkowym remisem zakończył się piątkowy mecz pomiędzy Czechami a Włochami, który rozegrano w Pradze. Bardziej zadowoleni z końcowego wyniku mogą być goście, którzy z powodu czerwonej kartki Mario Balotellego kończyli spotkanie w dziesiątkę.

Gospodarze mieli wyborną okazję, by rozstrzygnąć losy spotkanie, ale uderzenie z woleja Petra Jiracka zatrzymało się na słupku. Wcześniej kilkoma znakomitymi interwencjami popisał się także Gianluigi Buffon.

Mimo że grający w przewadze Czesi wyraźnie przycisnęli Włochów w końcówce spotkania, ostatecznie nie zdołali zdobyć zwycięskiego gola. Podział punktów zmniejsza szanse gospodarzy na wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa świata do Brazylii. Podopieczni Cesare Prandellego pozostali z kolei liderami grupy B.

Aktualna ocena: 5

4318 wyświetleń | 23 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

Marti61509.06.2013 10:04

Cieszy to ,że w szerokim składzie Belgii jest aż pięciu naszych graczy. Eden Hazard , Romelu Lukaku ,Thibaut Courtois, Thorgan Hazard i Kevin de Bruyne. Fajnie , by było gdyby pojechali na MŚ do Brazylii , bo wiedziałbym komu kibicować.

surmi08.06.2013 17:35

Czechy z Włochami i bitwa bramkarzy na najwyższym poziomie bo przecież Cecha z Buffonem no cóż żaden z panów nie odpuścił i mecz z wynikiem 0-0 za to bardzo podoba mi się gra Belgi która może być czarnym koniem rozgrywek na mistrzostwach świata ! gdy widzę jak Kevin strzela bądź asystuje zawsze macham głową z nie dowierzaniem i pytam jak oni mogą go nie widzieć w CFC ? oO

krzysiek950608.06.2013 15:55

jak dl mnie to KDB powinien grać od przyszłego sezonu i tu nie ma co więcej gadać bo on jest epszy od marina i mosesa a i oscar nie gra aż tak w każdym meczu a kevin pokazuje równą forme w każdym meczu

megi08.06.2013 15:49

Belgia ma naprawdę dobrą drużynę. Coś czuję, że de Bruyne może dostać szansę w Chelsea.

ashleycole308.06.2013 13:21

A podobno spotkanie Belgii obserwował Mourinho. Jeśli tak było, pewnie wyrobił sobie opinie o De Bruynie ;]

ColeowyZelek08.06.2013 12:34