20.04.2024, 18:15

Hiszpania wygrywa towarzysko z Irlandią, gol Maty

dodał: admin 12.06.2013 05:32 źródło: własne
Juan Mata

Na stadionie Yankee Stadium w Nowym Jorku Hiszpania towarzysko wygrała z Irlandią 2:0. Choć Juan Mata pojawił się na boisku dopiero w 69 minucie meczu, to zdołał zdobyć swoją bramkę.

W szerokiej kadrze znalazł się także Fernando Torres i Cesar Azpilicueta, jednak obydwaj przesiedzieli pełen mecz na ławce rezerwowych.

Gra rozpoczęła się dosyć spokojnie i pierwsze zagrożenie bramki którejś z drużyn zobaczyliśmy dopiero w 13 minucie spotkania, kiedy to nieco akrobatycznie na bramkę Valdesa uderzał Andy Keogh.

Po pół godzinie kolejną szansę miała Irlandia po tym, kiedy Connor Sammon zabrał piłkę Puyolowi, jednak ta minęła bramkę Hiszpanów.

Trzy minuty przed przerwą najlepszą sytuację w tej połowie meczu miała Hiszpania: przez obronę Irlandii przedarł się Xavi z Pedro, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.

W drugiej połowie sytuacja wyglądała podobnie, mecz rozruszał dopiero Roberto Soldado który zmienił w 61 minucie Davida Villę. 10 minut po pojawieniu się na murawie dzięki jego uderzeniu Hiszpania nareszcie mogła cieszyć się prowadzeniem.

Gracze Giovanni Trapattoniego mieli świetną okazję na wyrównanie, jednak w wybornej sytuacji po której piłka wpadła do bramki sędzia wskazał na offsajd Seana St Ledgera.

W 88 minucie dwójkową akcję przeprowadzili Santi Cazorla i Juan Mata a ten ostatni pokonał bramkarza Irlandii Darrena Randolpha ustalając wynik meczu na 2:0.

Aktualna ocena: 5

4826 wyświetleń | 27 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

surmi12.06.2013 21:15

ciekawi mnie kiedy wreszcie zrozumieją że miejsce Maty jest w pierwszej 11 bo umówmy się na chwile obecną Juan prezentuje znacznie lepszą formę od takiego Fabregasa czy Silvy ! nie mówię że ci grają słabo ale nie wyglądają tak dobrze na tle gracza Chelsea ;))

kakuta4412.06.2013 17:26