20.04.2024, 18:15

Puchar Konfederacji: Brazylia wygrywa z Meksykiem

dodał: admin 20.06.2013 07:02 źródło: goal.pl
David Luiz

Brazylia wygrała w swoim drugim spotkaniu Puchar Konfederacji z Meksykiem 2:0. Wynik meczu na początku gry otworzył Neymar, a tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił go Jo. Canarinhos są więc już niemal pewni gry w półfinale turnieju.

Kibice Chelsea znów mogli cieszyć oczy pełnym meczem w wykonaniu Davida Luiza. Także Oscar znalazł się w pierwszym składzie zespołu, ale zszedł z boiska w 62 minucie meczu.

Brazylijczycy rozpoczęli spotkanie bardzo intensywnie i po raz drugi na tym turnieju objęli prowadzenie już w pierwszych minutach spotkania. Po wrzutce z prawej strony pola karnego źle zachował się jeden z obrońców Meksyku, który przedłużył zagranie wprost do czyhającego na piłkę na szesnastym metrze Neymara.
Przyszły gwiazdor Barcelony uderzył z woleja, bardzo dokładnie i zbyt mocno dla bramkarza, który nie zdołał zatrzymać futbolówki i ta wpadła do siatki.

Neymar w pierwszej połowie miał jeszcze jedną dobrą okazję, strzelał z podobnej pozycji, także z powietrza, ale tym razem przeniósł piłkę ponad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli Meksykanie, którzy jednak nie byli w stanie zagrozić bramce Julio Cesara i na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Również drugą połowę Canarinhos mogli rozpocząć od mocnego uderzenia. Ze spalonego piłkę do siatki posłał jednak Thiago Silva, a niedługo potem w kilku metrów, choć z ostrego kąta, w światło bramki nie potrafił uderzyć Hulk, wykańczający kombinacyjną akcję swojego zespołu.

El Tri w końcowych fragmentach spotkania ponownie starali się doprowadzić do remisu, ale ponownie ich wysiłki poszły na marne. Nie wypracowali oni sobie jakiejś klarownej okazji, a na dodatek w doliczonym czasie gry indywidualną akcję Neymara strzałem pod poprzeczkę wykończył stojący bliżej długiego słupka zmiennik Jo.

Brazylia ? Meksyk 2:0 (1:0)
1:0 Neymar 9'
2:0 Jo 90'

1652 wyświetlenia | 10 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

11krystian199620.06.2013 20:38

No Oscar zasłużył na zmianę bo grał bardzo słabo oby przyszła mu forma jak się zacznie sezon, a Neymar pokazuje klasę naprawdę super zawodnik można mówić o nim co się chce ale to że nie umie grać tego mu zarzucić nie wolno

surmi20.06.2013 19:06

niestety Oscar w tym meczu dość bez produktywny za to Neymar z meczu na mecz coraz spokojniej i lepiej ale dla mnie on nie jest liderem Brazylii tam jest ich dwóch ! a dokładnie są nimi Luiz i Silva bo środek obrony to najpewniejszy punkt w reprezentacji Brazylii obecnie i to właśnie on sprawia że zaczęło im iść tak dobrze wieść ! pewne interwencje i świetne wyprowadzanie kontr coś pięknego !

ashleycole320.06.2013 15:33

Słaaabiutki mecz Oscara. Włączyłem mecz dopiero w 17 minucie, wcześniej nie sprawdzając składów, dowiedziałem sie, że Oscar gra dopiero, gdy komentator wymówił jego nazwisko w 40 minucie.

Karko20.06.2013 13:59

Neymar ładnie teraz gra.
Cóż, oscar lekko przygasł.

megi20.06.2013 13:58

Nie oglądałam meczu, ale z tego co czytam to Neymar zaczyna się rozkręcać, no, no. ;) Może obejrzę więcej niż kilka spotkań Barcelony w nowym sezonie. Mam nadzieję, że teraz się nie zanudzę. :D

WicioCFC20.06.2013 11:03

Neymar się rozkręcił.

kakuta4420.06.2013 10:02

To był popis jendego aktora.Neymar zagrał pro-zawody, Oscar wogóle nie widoczny ale Luiz wtymmecuz pokazałpazur Juz myslalemze tegomecuz nie dogra do konca i zejdize w 1 polowiea tu taka miła niepsodzanka

sezonowieec20.06.2013 08:15

Oscar jak gral do tej pory tak i gra tyle ze nie strzelil bramki ani nie udalo mu sie asystowac. Dla mnie dramat... widac go bylo tylko przy stratach pilki. Luiz dobry meczyk.

radon20.06.2013 07:56

Brazylia rozegrała wczoraj bardzo dobre spotkanie. Dziwię się, że wygrali tylko dwubramkową przewagą. Teraz bardzo ciekawie zapowiada się mecz z Włochami. Mam nadzieję, że może w tym meczu głównym bohaterem nie będzie Neymar, a nim będzie zawodnik Chelsea Oscar bądź Luiz.

maroog20.06.2013 07:23

neymar gra kozacko, szkoda, ze nie doszedl do nas. Na plus Luiz, Oscar troche slabo w tym szpilu