Osób on-line: 51

20.04.2024, 18:15

West Ham United rozbite przez Chelsea 0:4 !

dodał: admin 01.03.2008 18:02 źródło: inne

W derby Londynu Chelsea pokazała klasę i pokonała West Ham United aż 4:0 mimo, że The Blues musieli przez godzinę grać w 10-tkę osłabieni wyrzuceniem z boiska Lamparda.
Zapraszamy na relację jaką przeprowadziliśmy dla Was w trakcie trwania spotkania.

Na dzisiejsze spotkanie Avram Grant desygnował następująca jedenastkę: Cech, Ferreira, Terry, Carvalho, A. Cole, Ballack, Makelele, Lampard, J. Cole, Anelka, Kalou.
Ławka rezerwowych: Cudicini, Alex, Essien, Drogba, Malouda.
Od razu w oczy rzuca się rezerwowy status Drogby. Dziwić może również brak w składzie Szewczenki, który w tym meczu miał powrócić po nieobecności na boisko.

Już w 2 minucie po faulu na Cole'u wolny wykonuje Lampard. Wrzutka na pole karne, był tam Terry, który główkuje, ale piłkę łapie bramkarz WHU. ilkadzieiąt sekund później na spalonym jak zawsze zostaje złapany Nicolas Anelka.
5 minuta to pierwszy strzał gospodarzy - uderzał Carlton Cole, ale niecelnie. W odpowiedzi ładnie przyłożył Lampard, ale futbolówka poleciała nad poprzeczką bramki.
10 minuta - kolejny wolny dla Chelsea po faulu na Kalou. Jak zwykle wykonuje Lampard, który uderza prosto na bramkę, jednak ten strzał nie zaskoczył bramkarza gospodarzy, który pewnie łapie piłkę w dłonie. Jak dotąd posiadanie piłki kształtuje się równo dla obydwu stron.
17 minuta : sędzia dyktuje rzut karny po faulu na Kalou. Do piłki podchodzi Frank Lampard i pewnie wyprowadza Chelsea na prowadzenie !

19 minuta - 0:2 dla Chelsea ! Trafienie zalicza Joe Cole po świetnej asyście Anelki !

Chelsea w natarciu rozemocjonowana dwoma golami w tak krótkim okresie czasu, West Ham panicznie się broni.
0:3 ! Tym razem z 20 metrów pięknie uderzył Ballack po podaniu J. Cole'a !

West Ham chyba juz poszło w rozsypkę po nokaucie w ciągu kilku minut. Jeszcze tylko chaotyczny strzał na bramkę Cecha oddaje Faubert, ale niecelnie.
Chelsea nie ustaje - w 27 minucie pięknie główkuje Anelka, Green z dużym trudem broni ten strzał ! Powoli otrząsają się gospodarze - w 28 minucie z kilkunastu metrów ładnie strzela Carlton Cole, ale ładnie broni Petr Cech.
W 31 minucie znów ładnie interweniuje Cech, parując strzał Nooble'a, piłka idzie na róg.
34 minuta - z boiska z czerwoną kartką zostaje wyrzucony Frank Lampard za ostry faul na Boa Morte! Chelsea będzie grała w 10-tkę! Dodatkowo żółty kartonik otrzymał Ballack za dyskusje z sędzią.
W 37 minucie znów pięknie uderza Anelka, jednak tym razem ładną interwencją popisał się Green. Minutę później ostro sfaulowany został Carvalho, tym razem sędzia nie sięgapo kartonik. Bardzo zacięte jest to spotkanie.
Anelka nie rezygnuje - ponowny strzał, ale futbolówka przelatuje nad poprzeczką. Ładnie dziś pokazuje się Francuz, w odróżnieniu od swojego występu w Carling Cup.
W 44 minucie na strzał decyduje się Joe Cole - obok słupka. 45 minuta - West Ham wykonuje korner, ale piłkę łapie Cech. Przed przerwą żółty kartonik zobaczył również John Terry za ostre wejście w Carrltona Cole'a ! Na boisku nerwowa atmosfera i kolejne przepychanki. Sędzia kończy pierwsze 45 minut, być może w szatni piłkarze ochłoną z nadmiernych emocji.

Podsumowując pierwsza połowę - wynik świetny, szkoda jednak straty Lamparda, który będzie pauzować przez czerwoną kartkę w kolejnych trzech spotkaniach.
W rozgrywanych równolegle meczach naszych największych rywali po pierwszej połowie ManU wygrywa z Fulham 2:0, zaś Arsenal przegrywa z Aston Villą 0:1.
Nasz ostatni oponent Tottenham przegrywa natomiast 1:0 z Birmingham.

Na początku drugiej połowy Boa Morte zostaje w drużynie gospodarzy zamieniony przez Ashtona. W naszym zespole bez zmian.
W 47 minucie Terry wybija dośrodkowaną przez WHU piłkę. Tempo meczu spadło. W 50 minucie WHU ma rzut wolny 30 metrów od bramki Cecha po faulu Makelele, wykonanie jednak słabe - piłka trafia w mur.
W 54 minucie Ljungberg zostaje złapany na spalonym. W 56 minucie Cech łapie dośrodkowywaną piłkę.
Druga połowa wygląda zupełnie ineczej od pierwszej. Chelsea prowadzi różnicą 3 bramek a jako że gra w osłabieniu, jesnym jest że nie będzie ryzykować huraganowych ataków. Z drugiej strony defensywa nie pozwala na wiele zespołowy WHU, stąd przebieg gry jest senny i wyrównany.
57 minuta - McCartney fatalnie pudłuje. W 59 minucie Terry wybija uderzenie Carltona Cole'a. 61 minuta - róg dla West Ham, ale Cech wyłapuje piłkę.
64 minuta 0:4 dla Chelsea ! Strzelecem... defensor Ashley Cole, który dobił piłkę uderzaną przez J. Cole'a a wybronioną przez Greena !

65 minuta - Carlton Cole ustępuje na boisku miejsca Zamorze, zaś Faluberta zmienia Solano. Gospodarze wykorzystali już limit zmian, w Chelsea Grant zwleka ze zmianą układu na boisku.
Czy czwarta bramka rozbudzi nieco uśpiony mecz ?
68 minuta - mamy zmianę w Chelsea - schodzi Joe Cole, na jego miejsce wkracza Essien.
72 minuta - na spalonym złapany znowu Anelka. Dwie minuty później na podobną pułapkę dał się złapać Kalou. Chwilę później reprezentatnt Wybrzeża Kości Słoniowej zostaje zmieniony przez Maloudę.
Obydwie strony są już chyba pogodzone z wynikiem meczu, na murawie dzieje się bardzo nieiwiele, W 80 minucie Essien uderza na bramkę, ale piłka przelatuje obok słupka.
Ostatnia zmiana meczu - 84 minuta - Alex za Makelele.
Na boisku aktywny jest tylko Essien - w 86 minucie oddaje kolejny strzał, jednak piłkę blokuje obrońca gospodarzy. W 90 minucie sfaulowany jest Carvalho przez Zamorę, grę wznawia Cech.
Sędzia gwiżdże koniec meczu - po fantastycznej pierwszej połowie i nudnej drugiej, Chelsea wywozi z Upton Park komplet 3 punktów!

West Ham United - Chelsea 0:4 (0:3)
bramki: Lampard (17' - karny), J. COle (20'), Ballack (22'), A. Cole (64')
kartki czerwone: Lampard
kartki żółte: Ballack, Terry