20.04.2024, 18:15

Brazylia ogrywa WÅ‚ochy, kontuzja Luiza

dodał: BlueWojteK 23.06.2013 00:33 źródło: goal.pl
David Luiz

Wczorajszego wieczoru zostały rozegrane ostatnie dwa mecze kończące zmagania w grupie A Pucharu Konfederacji. W meczu na szczycie Brazylia zmierzyła się z ekipą Włoch. Selecao wygrali ostatecznie 4:2 i wygrali swoją grupę, jednak obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do półfinałów.

Pełne 90 w koszulce Canarhinos rozegrał Oscar. Niestety przed przerwą ze względu na uraz boisko opuścił David Luiz, którego zastąpił obrońca Bayernu Monachium, Dante.

Włosi, którzy wybiegli na boisko m.in. bez kontuzjowanego Andrei Pirlo, mogli mówić o sporym pechu. Z powodu urazów jeszcze przed przerwą boisko musieli opuścić Montolivo oraz Abate.

Jeśli chodzi o samą grę - lepiej prezentowali się Canarinhos. Choć klarownych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo, gospodarze turnieju dominowali nad Włochami w praktycznie każdym elemencie gry. Grający wysokim pressingiem Brazylijczycy dopięli swego tuż przed przerwą, kiedy bramkę 1:0 strzelił Dante. Zawodnik ten z ostrego kąta dobił wcześniejszy strzał głową Freda, wybroniony przez Gianluigiego Buffona. Piłkę w pole karne z rzutu wolnego dogrywał natomiast Neymar.

Znacznie większych emocji dostarczyła druga połowa meczu, która rozpoczęła się od wyrównującego gola Włochów. Po dograniu Mario Balotellego do siatki Canarinhos trafił w 51. minucie Emmanuele Giaccherini. Na trafienie to odpowiedział Neymar, już cztery minuty później dając Brazylii ponowne prowadzenie. Nowy piłkarz Barcelony pokonał Buffona po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego.

Gdy w 66. minucie trzeciego gola dla Canarinhos zdobył Fred, wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Włosi odpowiedzieli jednak trafieniem Giorgio Chielliniego i mieli dwadzieścia minut, by doprowadzić co najmniej do wyrównania. Drugi gol Italii dostarczył nie małych kontrowersji. Sędzia początkowo zamierzał zatrzymać grę i podyktować jedenastkę za faul na Balotellim. Ostatecznie nie usłyszano jednak gwizdka i mimo protestów Brazylijczyków bramka została uznana.

Najlepszą okazję na doprowadzenie do remisu miał Christian Maggio, który trafił głową w poprzeczkę. Wszystko rozstrzygnęło się jednak na korzyść Canarinhos. Gola przypieczętowującego zwycięstwo zdobył w 88. minucie Fred.

Brazylia - Luiz 8', Neymar 28', Luiz Gustavo 44'

WÅ‚ochy: Buffon - Abate (30' Maggio), Bonucci, Chiellini, de Sciglio - Aquilani, Montolivo (26' Giaccherini) - Candreva, Marchisio, Diamanti (72' El Shaarawy) - Balotelli

Hiszpania: Julio Cesar - Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz (33' Dante), Marcelo - Luiz Gustavo - Hernanes, Oscar - Hulk (76' Fernando), Neymar (68' Bernard) - Fred

4689 wyświetleń | 20 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

surmi23.06.2013 18:55

bardzo fajny i ciekawy mecz ! a zwycięstwo Brazylii w 100% zasłużone ! i po nim jestem coraz bardziej pewny tego że w finale zobaczymy Hiszpanów z Kanarkami i wydaje mi się również że to nie będzie tak jedno stronę spotkanie jak finał euro 2012 ! co do urazu Luiza nie wyglądał na poważny ale dobrze by było gdyby odpuścił sobie już puchar konfederacji po powoli zmierza to do poważnej kontuzji najpierw nos teraz uraz mięśniowy lepiej nie ryzykować ...

icemanCFC23.06.2013 17:29

mecz byl fajny i ciekawy.. ale szkoda davida .. kuruj sie..:D

Thorus23.06.2013 13:53

ashleykole
Zgadzam się z tym że Rafael powinien grać zamiast Alvesa.
Obrońca Barcy gra bardzo przeciętnie a w klubie ma miejsce w pierwszej 11-stce, bo Tito nie potrafi dokonywać zmian w składzie.

ashleykole23.06.2013 13:44

brazylia jest najlepsza na swiecie i taka jest prawda choc drazni mnie ze caly czas ten stary alves gra zamiast powolac rafaela z mu ktory jest wedlugmnie najlepszym prawym obronca na swiecie

Thorus23.06.2013 12:14

ColeowyZelek
Dante to cienias? Chyba nie oglądałeś Bayernu w tym sezonie.

hubku223.06.2013 11:36

Neymar chce zabrać króla strzelców Torresowi.

chel23.06.2013 11:30

jest błąd pod koniec newsa zamiast hiszpania proszę o zamiane na brazylia :) wątpię żeby neymar grał w hiszpani :D oraz luiz :)

11krystian199623.06.2013 10:59

mecz bardzo ciekawy. Szkoda tylko Davida ale mam nadzieje że szybko się wykuruje

ColeowyZelek23.06.2013 10:48

Dante to taki cienias,że Brazylia powinna się modlić aby Luiz wyzdrowiał na półfinał bo bez niego nawet z Urugwajem bądź Nigerią będzie Im ciężko.

ClaudeM423.06.2013 10:22

Kontuzja luiza chyba nie jest taka groźna skoro w końcówce pobiegł celebrować gola