Osób on-line: 51

20.04.2024, 18:15

Chelsea w 1/4 finału Ligi Mistrzów !

dodał: admin 05.03.2008 23:06 źródło: inne

Po doskonałym meczu na Stamford Bridge Chelsea pokonała 3:0 drużynę Olympiakosu i awansowała do 1/4 finału Ligi Mistrzów..
Poniżej przedstawiamy relację z meczu, jaki na żywo przeprowadziliśmy dla naszych użytkowników.

Na dzisiejsze spotkanie Avram Grant desygnował następująca jedenastkę: Cudicini, Ferreira, Terry, Carvalho, A. Cole, Ballack, Makelele, Lampard, J. Cole, Drogba, Kalou.
Ławka rezerwowych: Hilario, Essien, Malouda, Wright-Phillips, Alex, Belletti, Anelka.
Podstawowa jedenastka to niemal kopia zwycięskiego składu z ostatniego meczu z West Ham United. Szokującą różnicą jest brak Petra Cecha w bramce, który podobno złapał dziś kontuzję kostki ! W miejsce Anelki na boisku pojawi się Drogba, sam Francuz stanowi sekretną broń Granta i zapewne wejdzie na boisko w drugiej połowie meczu.

Chelsea w niebieskich strojach, Olympiakos w czerwono-białych.
Już w pierwszych minutach mamy ostre wejście Pantosa w nogi Ballacka, jednak bez konsekwencji kartkowych. Chelsea zgodnie z przewidywaniami ostro od początku w ataku - główkuje Terry, ale futbolówka mija słupek, chwilę później uderza Joe Cole. W 4 minucie na offsajdzie został złapany ten ostatni.
5 minuta: GOL dla Chelsea !!!! Uderzał głową Michael Ballack po asyście Lamparda! Wymarzony początek spotkania !

7 minuta - faulujący po raz kolejny Pantos wreszcie się doigrał - żółta kartka !
W 9 minucie na spalonym jest Kalou. Chwilę potem ponownie na ziemi ścięty jest Ballack. Statystyki są fascynujące - bramka i posiadanie piłki w stosunku 80% / 20% !
Kolejne minuty mimo wyraźnej przewagi Chelsea skupiają się na środku boiska. Dopiero w 18 minucie strzelał Drogba, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Nikopolidisa.
20 minuta - samochwał Kovacevic fauluje Terry'ego. W ramach zemsty uderzał na bramkę Makelele, jednak strzał obronił grecki goalkeeper.
W walce o kolejnego gola nie ustaje Ballack - dośrodkowanie, ale wyłapane przez bramkarza.
2:0 ! W 25 minucie popisuje się Frank Lampard, który dobija sparowany przez Nikopolitisa strzał Michael Ballacka !

31 minuta - J. Cole odgryzł się Pantosowi za faule z pierwszych minut i sfaulował Greka. W 33 minucie Żewłakow fauluje Kalou, będzie rzut wolny. Nic z niego jednak nie wynika. Po kontrze nasi obrońcy łapią Kovacevica na spalonym. Minutę później na spalonym odgwizdany został też Pantos
W 38 minucie dobrze interweniuje Cesar, wybijając piłkę Joe'a Cole'a. W 41 minucie po ładnej akcji strzela Kalou, ale nad bramką. W 43 minucie Chelsea ma rzut wolny po faulu na Drogbie, jednak zbyt daleko od bramki.
Zawodnicy chyba już spoglądają w stronę szatni. Chelsea ma jeszcze przyznany rzut rożny, ale piłka odbija się od obrońców. W 46 minucie Kalou fauluje Żewłakowa. Zemsta za poprzednie starcie ? Chwilę potem arbiter kończy pierwszą połowę spotkania.

Chelsea zasłużenie prowadzi 2:0, Grecy bez pomysłu na piłkę. Gospodarze mają przewagę optyczną, bramkową i statystyczną. Oby tak zostało do końca!

Druga połowa rozpoczyna się bez zmian w składach druzyn. Z dobrej strony pokazuje się Carvalho, który wybija dośrodkowanie Graków.
47 minuta - już 3:0 ! Na listę strzelców wpisuje się Salomon Kalou. Frank Lampard wykonuje rzut rożny, Kalou dostawia stopę do spadającej piłki która chwilę potem łopoce w siatce ! Piękny początek drugiej połowy. czy Grecy się podniosą ?

Kolejne minuty to seria fauli z obydwu stron. W 51 minucie strzela Lampard - obok słupka.
53 minuta - pierwsza zmiana meczu - Belluschi za Fernando w zespole Olympiakosu. Świeży gracz od razu bierze się do roboty i ... fauluje Carvalho.
57 minuta - kolejna zmiana u gości - schodzi Djordjevic, na jego miejsce Leonardo. I znowu seria fauli z obydwu stron.
W 68 minucie ładnie strzela J. Cole i Makelele, ale bramkarz gości jest na posterunku.
70 minuta - Lampard z żółtą kartką.
Pierwsze zmiany w Chelsea - schodzi Kalou, Lampard i J. Cole, a pojawiają się kolejno - Malouda, Essien i Wright Phillips. Ostatnia zmianę wykorzystują też Grecy - za Torosidisa wchodzi Sisic.
80 minuta - usiłuje strzelić Essien, ale jest zablokowany.
81 minuta - Ferreira ukarany żółtym kartonikiem, chwilę potem to samo widzi Terry.
83 minuta - Belluschi niespodziewanie strzela i trafia w poprzeczkę bramki Cudiciniego! Grecy zbierają się do ataków, nieco zbyt późno, ale zawsze. Uderza Antzas a później główkuje Stoltidis. Cudicini dobrze jednak przygotowany.
86 minuta - strzela Drogba, ale niecelnie. Ponownie mamy serię fauli. W 91 minucie Kovacevic złapany na spalonym. Sędzia kończy mecz, Chelsea w 1/4 finału Ligi Mistrzów !

Chelsea - Olympiakos 3:0 (2:0)
bramki: Ballack (6'), Lampard (25'), Kalou (48')
żółte kartki: Pantos, Ferreira, Lampard, Terry