26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Rzeź Baranów - 6:1 dla Chelsea !

dodał: admin 13.03.2008 05:07 źródło: inne

W zaległym spotkaniu Premiership Chelsea Londyn zdeklasowała Derby County wygrywając 6:1. Bohaterem meczu był Frank Lampard, który zdobył 4 gole.
Zapraszamy na relację jaką przeprowadziliśmy w trakcie trwania spotkania.

W podstawowej jedenastce Chelsea zobaczymy: Cudicini, Ferreira, Carvalho, Terry, A. Cole, Ballack, Makelele, Lampard, J. Cole, Anelka, Kalou.
Na ławce rezerwowych siedzą: Hilario, Alex, Essien, Drogba, Szewczenko.
Wydarzeniem jest powrót do szerokiego składu Szewczenki, jednak czy będzie miał szansę na wyjście na murawę, skoro obok niego siedzi na ławce wracający z kontuzji Drogba ?

Piłkarze już na boisku - Chelsea w niebieskich strojach, Derby w biało - czarnych. Kamery pokazują przyjazne powitanie obydwu trenerów drużyn.
Już w 1 minucie okazję podbramkowa ma Chelsea, Kalou jednak nie doszedł do piłki. W 3 minucie na spalonym zostaje złapany Joe Cole.
4 minuta - piękne uderzenie Lamparda, niestety z linii bramkowej piłkę wybił obrońca gości !
7 minuta - Cole do Anelki, ten dośrodkowuje na głowę Terry'ego - obok słupka!
W 15 minucie strzela Joe Cole, ale prosto w ręce bramkarza. W 21 minucie swoją szanse ma Derby, które wykonuje rzut wolny na wprost pola karnego Chelsea. Na szczęście piłka trafia w mur naszych zawodników.
26 minuta - Lampard niecelnie uderza na bramkę.
27 minuta - Faulowany w polu karnym Lampard - sędzia dyktuje rzut karny! Do piłki podchodzi Lampard i ze spokojem wbija piłkę do bramki ! - 1:0 dla Chelsea!

Derby chce się odgryźć - główka w polu karnym, ale znakomicie interweniuje Cudicini. W 30 minucie niezwykle aktywny Joe Cole uderza ponownie - nad poprzeczką! Trzy minuty później Cole ponownie uderza - broni to jednak Carroll.
35 minuta - Kalou złapany na spalonym. W 36 minucie próbował uderzyć Lampard, ale naciskany z tyłu posłał piłkę na trybuny.
37 minuta - ładnie kiwa Ashley Cole, ale koniec końców strzał mocno nad bramką. Derby próbuje ataku, ale ostatecznie po wielu podaniach Ghaly posyła piłkę na aut.
40 minuta - Joe Cole na spalonym, nasz zawodnik nie chce się zgodzić z tą decyzją.
Co za gol! spod nóg Anelki szczupakiem piłkę wybija bramkarz Derby, piłka trafia do Kalou, a ten z 20 metrów spokojnie kieruje piłkę do pustej bramki! 2:0 dla Chelsea !

44 minuta - Kalou ponownie przed szansą, ale tym razem strzał paruje Carroll.
45 minuta - Joe Cole na polu karnym, składa się do strzału, ale otoczony przez 2 obrońców w końcu ląduje na murawie. Mamy korner, ale wybity przez gości. Arbiter dolicza 1 minutę po czym obwieszcza koniec pierwszej połowy.

Chelsea całkowicie zdominowała mecz, a akcje Derby County są sporadyczne. Prowadzenie 2:0 jest jak najbardziej zasłużone, ciekawe co zobaczymy w drugiej połowie meczu.

Piłkarze już ponownie pojawiają sie na boisku, zaczynamy kolejne 45 minut.
47 minuta - Anelka sam na sam z bramkarzem i ten musi ratować się wybiciem piłki na aut. Po chwili na polu karnym popychany J. Cole, domaga się uznania faulu, ale sędzia pozostaje niewzruszony.
48 minuta - Cole dośrodkowuje, ale Kalou wyskoczył zbyt nisko. Kontra Derby zakończona złapaniem piłki przez Cudiciniego.
50 minuta - Carvalho pod obcym polem karnym, podanie do Lamparda, ten w trudnej sytuacji kopie piłkę wzdłuż bramki - zagapił się niestety J. Cole, byłaby trzecia bramka.
52 minuta - po dośrodkowaniu wyskakuje do piłki Anelka, trąca piłkę, ale zbyt lekko. W drużynie gości kolejna zmiana - schodzi Ghaly, zastąpi go Carnshawn.
55 minuta - po przeprowadzonym ataku na murawie zwijak się Lewis, ale wkrótce wstaje. Za linią boczną rozgrzewa się Drogba.
56 minuta - faulowany Lampard, ale rzut wolny nie przynosi rezultatu.
57 minuta - 3:0 ! Lampard, który tylko przystawia nogę do dośrodkowania Cole'a!

59 minuta - z dystansu ładnie uderza Ballack, broni strzał bramkarz!
4:0 ! Joe Cole ! Anelka był sam na sam z bramkarzem, który sparował jego strzał, ale do bezpańskiej piłki podbiegł Joe Cole który skierował ja do siatki!

5:0 ! Frank Lampard zdobywa hat-tricka strzałem z dystansu!!

66 minuta - Drogba zmienia na boisku Ballacka. 68 minuta - strzela Kalou, ale bramkarz z trudem wybija piłke na róg.
70 minuta - Joe COle znów równolegla do bramki, wystarczyło przystawić nogę, zagapili się nasi napastnicy...
Kontra Derby, ale ładnie interweniuje Cudicini.
6:0 - i znów Frank Lampard! Wymieniał ładne podania z Colem, potem tańczył na polu karnym i uderzył z półobrootu

74 minuta - Honorowa bramka Derby - Jones i 6:1

75 minuta - Andrij Szewczenko na boisku w miejsce Joe Cole'a.
76 minuta - na strzał z dystansu decyduje sie Drogba - obok słupka. W 78 minucie sam na sam z napastnikiem gości Cudicini wyjmuje mu piłkę spod nóg juz za polem karnym.
80 minuta - znów Derby pod naszym polem karnym, czyści to Terry. W odpowiedzi ładnie pod pole karne rywala przedostaje się Ferreira, jednak dośrodkowanie ciut za mocne.
83 minuta - rzut wolny dla Chelsea, uderza Lampard, ale prosto w ręce bramkarza.
85 minuta - pierwsza żółta kartka - dla McEvlley'a. 88 minuta - faul A. COle'a i rzut wolny dla gości - wybity przez obrońców Chelsea. Arbiter dolicza 3 minuty do końca spotkania.
91 minuta - znów Drogba z dystansu - tuż obok słupka! Chelsea już się nie spieszy i powoli rozgrywa piłkę. Sędzia gwiżdże po raz ostatni!

Chelsea - Derby County 6:1 (2:0)
bramki: Lampard (28' - karny), Kalou (42'), Lampard (57'), J.Cole (64'), Lampard (66'), Lampard (72'), Jones (73')
żółte kartki: McEvlley