20.04.2024, 18:15

Mourinho: Jestem bardzo szczęśliwy

dodał: admin 18.08.2013 20:45 źródło: chelseafc.com
Jose Mourinho

Powrót na fotel menadżera Chelsea Jose Mourinho zaznaczył wygraną 2:0 z Hull City. Londyńczycy zagrali mocną pierwszą połowę spotkania, spuszczając nieco z tonu w drugiej odsłonie. W zespole zadebiutowali Kevin de Bruyne, Andre Schurrle i Marco van Ginkel.

Jestem bardzo szczęśliwy. Już wcześniej wskazywałem na nasza wydajność, dynamiczność i kreatywność. Wielokrotnie na tym stadionie prowadziłem zespół, mnóstwo razy wygrywałem, ale nigdy nie miałem okresu tak fantastycznej gry jak dziś - ekscytuje się Mourinho.

Byłem nieco sfrustrowany, kiedy rzeczy w drugiej połowie poszły w innym kierunku. Chciałem więcej tego co widziałem wcześniej, ale po dziesięciu minutach pomyślałem, że jednak to niemożliwe zagrać przez 90 minut tak jak w pierwszej połowie.

W drugiej połowie nie mieliśmy tyle energii fizycznej bądź psychicznej aby powtórzyć to co wcześniej. Trzej pomocnicy jacy grali za Fernando byli fantastyczni, ale w drugiej odsłonie zniknęli. Każdy z nich grał w swojej reprezentacji w środku tygodnia - Kevin 85 minut przeciwko Francji, Oscar 80 minut ze Szwajcarią, a Eden 70 minut przeciw Francji.

Kiedy zabrakło nam kreatywności, w naszej grze zabrakło niebezpieczeństwa. Zrobiłem kilka zmian, ale to nie pomogło, usiedliśmy, ale jednocześnie nasza obrona była solidna. Trudno porównać pierwszą połowę do drugiej, ale ta pierwsza była fantastyczna. Jestem szczęśliwy że wygraliśmy i pokazaliśmy taki futbol. Tak właśnie chcemy grać a od nas zależy, aby widać to było częściej.

Wstęp spotkania należał do samego Mourinho, któremu kibice przygotowali wielką owację.

To było fantastyczne i chyba czuję większą odpowiedzialność, niech wszyscy wiedzą, że dam z siebie wszystko dla Chelsea. Przyjęcie było niesamowite. Kiedy wróciłem tu grając z Interem było nieco podobnie. Kiedy mecz się rozpoczął skupiłem się już na grze i od tej pory fani dali mi więcej, niż na to zasłużyłem. Chcę aby teraz oni wspierali piłkarzy tak jak mnie, potrzebujemy tego bo już w środę gramy z mocnym rywalem.

Świetnie jest poczuć tę całą atmosferę, to mój piąty sezon, jaki rozpoczynam z Chelsea ale tez pierwszy raz, kiedy przed meczem w szatni odwiedził nas Roman Abramowicz. To duża sprawa. Jesteśmy razem i wiemy, w którą stronę idziemy. Kiedy widzisz tak młodych piłkarzy jak De Bruyne, Oscar, Hazard, van Ginkel... Oni potrzebują stabilności a my chcemy dać im do tego warunki ale też chcemy wygrywać mecze.

Młodzi potrzebują graczy starszego pokolenia którzy będą wśród nich. Mamy takich pięciu piłkarzy, których zadaniem jest też wspierać dzieciaków. Młodzi chcą się uczyć, chcą ciężko pracować, brać przykład z innych i przyjąć etykę ich pracy - jestem bardzo zadowolony z takiego profilu zespołu
- uznał Portugalczyk.

5704 wyświetlenia | 18 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Sebastian199819.08.2013 14:08

Następny mecz trudniejszy ale wygramy !

11krystian199619.08.2013 12:00

z takiego meczu każdy jest zadowolony oby tak dalej panowie tylko niektórzy piłkarze muszą jeszcze dużo trenować

edzi019.08.2013 09:44

Mamy zabójcze trio, i Mourinho będzie miał ból dupy, żeby wybrać jednego z nich; De Bryune - Oscar. Raczej Hazard i Mata mają pewne miejsce w składzie. Fajnie wyglądają Belgowie w naszych szeregach, i nie tylko.

radon19.08.2013 07:27

Bardzo dobrze, że nasi ofensywni pomocnicy znów pokazali, że są znakomitymi grajkami. Raczej trudno się nie zgodzić, że Chelsea ma najlepszą pomoc w lidze. Tym bardziej wielki podziw dla tych panów, za to, że w środę grali niemało minut dla swojej reprezentacji.

Sierix19.08.2013 02:12

Wszyscy jesteśmy! Coś niesamowitego widzieć ponownie cieszącego się i emocjonalnego Jose :w

KamilB1719.08.2013 00:11

My też jesteśmy zadowoleni ;]

przemas233318.08.2013 23:30

Nie no przywitanie Mou dziś to było pierwsza klasa,nawet nie mógł wygodnie usiąść sobie bo ciągle miał owacje na stojąco<brawo> <brawo> <brawo> i wstawał i kłaniał do wszystkich:D

Menez18.08.2013 23:29

W tym sezonie mamy wszystko, by wygrywać - szeroką kadrę pełną wspaniałych piłkarzy i najlepszego trenera. Nic nam więcej nie potrzeba, teraz tylko sięgać po sukcesy!

kao33318.08.2013 22:42

Jose Mourinho to wielki trener

ashleycole318.08.2013 22:42

''Wielokrotnie na tym stadionie prowadziłem zespół, mnóstwo razy wygrywałem, ale nigdy nie miałem okresu tak fantastycznej gry jak dziś'' - really ?

''po dziesięciu minutach pomyślałem, że jednak to niemożliwe zagrać przez 90 minut tak jak w pierwszej połowie.'' - wiadomo.

''Tak właśnie chcemy grać a od nas zależy, aby widać to było częściej.'' - no to przeciwnicy już mają mokro ^^