20.04.2024, 18:15

Lampard: Świetny początek

dodał: admin 19.08.2013 08:19 źródło: chelseafc.com
Frank Lampard

Po meczu otwarcia sezonu Frank Lampard opowiedział o emocjach, jakie przyniósł piłkarzom i specjalnej atmosferze Stamford Bridge związanej z powrotem tam Jose Mourinho.

Zaliczyliśmy świetny start, graliśmy doskonale szczególnie w pierwszej połowie meczu, kiedy to szybko przenosiliśmy piłkę i tworzyliśmy sobie wiele swoich szans. Właśnie nad tym pracowaliśmy w okresie przedsezonowym - rozpoczął Frank Lampard.

Miło było zobaczyć, jak wychodzimy na boisko i do przerwy prowadzimy 2:0. W drugiej połowie spuściliśmy z tonu, ale wygraliśmy mecz. Tak dobrze zagraliśmy pierwszą, że musieliśmy nieco odpuścić w drugiej, ale graliśmy z pełnym komfortem. Jeszcze nad tym popracujemy a z tego spotkania wyciągniemy pozytywy z pierwszej części - ona pokazała, jak możemy się poprawić i jak powinniśmy rozpoczynać spotkania - dodaje pomocnik.

Sam Lamps zapisał swoje nazwisko przy rzucie wolnym podobnym do tego, jaki wykorzystał w meczu z Tottenhamem na Wembley podczas półfinału Pucharu Anglii w 2012 roku.

Była spora odległość, zastanawiałem się czy bić na bramkę czy też nie. Czasem piłka poleci nad poprzeczką, a czasem zmieścisz ją w świetle bramki. Byłem zadowolony z tego, że zdobyłem gola zwłaszcza po niewykorzystanym rzucie karnym. Ta bramka dała nam więcej dodatkowego oddechu.

Myślę, że w ostatnich latach piłki zostały znacznie udoskonalone, każdy może zobaczyć jak teraz fruną w powietrzu. Ronaldo czy Gareth Bale wypracowali techniki odpowiedniego uderzenia i jeśli to poćwiczysz, masz szansę na to, aby przy takich okazjach mieć trochę więcej szczęścia
- dodaje Lampard.

Przy rzutach karnych bramkarze radzą sobie coraz lepiej, trudno jest każdorazowo punktować ale być może ja sam nieco się zastałem i nie ćwiczyłem jedenastek w przedsezonie. Na szczęście fakt, że zmarnowałem karnego nie miało wpływ na wynik meczu.

Sam Frank może nieco nieoczekiwanie znalazł się w pierwszej jedenastce zespołu, jaki po raz pierwszy od kilku lat wyprowadził na stadion Jose Mourinho.

Odbiór kibiców był genialny, fani zawsze kochali Jose i pokazali że wciąż go uwielbiają. Oczywiście on był w pełni skoncentrowany na meczu, przecież to profesjonalista, ale atmosfera była wspaniała. Wiemy, co oznacza dla niego ten klub i co on sam znaczy dla fanów.

Cieszę się, że mogłem w tym uczestniczyć, od rana byłem na stadionie a wszystkie trybuny gotowały się faktem powrotu Mourinho. Teraz już wszystko w naszych rękach - musimy grać konsekwentnie i zdobywać odpowiednie wyniki
- kończy piłkarz.

Aktualna ocena: 5

3658 wyświetleń | 12 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ashleycole319.08.2013 23:09

''szybko przenosiliśmy piłkę i tworzyliśmy sobie wiele swoich szans. Właśnie nad tym pracowaliśmy w okresie przedsezonowym'' - dziwne, że w sparingach jakoś nie grali tak efektownie jak z Hull.

''Tak dobrze zagraliśmy pierwszą, że musieliśmy nieco odpuścić w drugiej, ale graliśmy z pełnym komfortem.'' - standard u Mourinho, takiej Chelsea właśnie oczekiwałem - zapewniającej sobie zwycięstwo jeszcze w pierwszej połowie, która do końca meczu jedynie kontroluje przebieg spotkania :]

surmi19.08.2013 20:45

jak widziałem strzał Lamparda z wolnego od razu przypomniał mi się ten stały fragment gry z Tottenhamem gdzie Frank też zdobył gola w fantastyczny sposób ! podoba mi się też to że zdobywamy 2 gole i potrafimy tak grać piłką by nie stracić tego rezultatu nie to co rok temu ...

FrankLampard1319.08.2013 15:51

Gol fenomenalny. I pomyśleć, że jakby Mou nie wrócił Lamparda by już prawdopodobnie w tym sezonie nie było.

Sebastian199819.08.2013 14:16

Może ta bramka zmotywuje go jeszcze bardziej na kolejne spotkania :))

kakuta4419.08.2013 12:55

Genialne uderzenie, i chyba cwiczył te wolne koemntatorzy wspomnieli ze to identyczna technika duerzenia piłki jak w przypadku Bale i Ronaldo.Cudowny dzień az chce sie oglądac takie mecze mecze w tak znakomitej atmosferze.

WicioCFC19.08.2013 12:41

Piękna bramka i ważne 3 punkty na początek, nic lepszego.

Aguleczek9419.08.2013 12:20

Karnego w sumie nie ma co żałować, bo i tak wygraliśmy. Oczywiście 3-0 było by fajniejszym wynikiem :) Liczę, że z Aston Villa w środę pójdzie nam równie gładko jak wczoraj :P

radon19.08.2013 11:37

Najważniejsze, że po wczorajszym meczu jesteśmy bogatsi o 3 punkty. Rywal na papierze nie wyglądał na zbyt mocnego w stosunku do naszych możliwości i mieliśmy dowód na boisku, że Chelsea jest dużo lepszym zespołem.

elNino09019.08.2013 11:34