Osób on-line: 50

20.04.2024, 18:15

Derby dla Chelsea, pierwszy ligowy gol Mikela

dodał: Milin 21.09.2013 18:14 źródło: własne

Chelsea pokonuje ekipę Fulham 2:0. Bardzo dobra druga połowa i 2 gole podopiecznych Jose Mourinho sprawiły, że ze Stamford Bridge ekipa Fulham wraca do domu bez żadnych punktów.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 6 minucie, a jej autorem byli Ivanović, który dostał piłkę na prawym skrzydle i Samuel Eto'o, który nie potrafił wykorzystać bardzo dobrego dośrodkowania Serba.

Kolejne interesujące zdarzenie mogliśmy oglądać 3 minut później. Wtedy Darren Bent wyszedł sam na sam z Cechem, ale Petr będąc przed polem karnym zdołał wybić piłkę.

W 13 minucie kapitalne prostopadłe podanie otrzymał Darren Bent, ale Petr Cech fenomenalnie wybronił strzał Anglika.

W 16 minucie Eden Hazard upadł w polu karnym, ale sędzia słusznie nie zdecydował się wskazać na wapno. W tej sytuacji kontuzji doznał Ramires, ale po kilku minutach i pomocy klubowych medyków zdołał powrócić na boisko.

4 minuty później Schurrle dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Ramiresa, jednak strzał Brazylijczyka obronił Stockdale.

Kolejna groźna sytuacja miała miejsce dopiero po kwadransie, a więc w 34 minucie. Wtedy Hazard wywalczył rzut wolny 24 metry od bramki. Uderzał Oscar, ale piłka trafiła najpierw w mur, a następnie została wyłapana przez goalkeepera gości.

Minutę później kolejną dobrą okazję zmarnował Eto'o, tym razem do spółki z Ramiresem i Schurrle. 41 minuta do mocny strzał Hazarda z pierwszej piłki, ale obok bramki. W 44 minucie dobrze uderzał Ivanović, ale ponownie nie udało się skierować piłki do bramki.

Sędzia doliczył 1 minutę i po upływie 60 sekund zakończył pierwszą część meczu. Na drugą połowę obydwa zespoły wyszły bez żadnych zmian w składzie. Chelsea natomiast wyszła ze zdecydowanie innym nastawieniem, które niemal od razu przełożyło się na bramke.

W 51 minucie Eden Hazard podał do Schurrle, który z lewego skrzydło oddał bardzo mocny strzał na bramkę Stockdale'a. Bramkarz interweniował bardzo niepewnie, co próbował wykorzystać Samuel Eto'o. Na szczęście dla Kameruńczyka footballówka trafiła pod nogi Oscara, który mocnym strzałem lewą nogą wpakował piłkę do siatki.

W 54 minucie mocno główką uderzał Sidwell, ale obok bramki. Chwilę później również niecelnie strzelał John Obi Mikel.

Do 63 minuty mieliśmy kilka strzałów graczy Chelsea, która ewidentnie dominowała na Stamford Bridge. Po upływie nieco ponad godziny gry na boisku zameldował się Fernando Torres, który zastąpił Samuela Eto'o, a Adel Taarabt zastąpił Duffa.

W 67 minucie groźnie uderzał Schurrle. 6 minut później Mesca zastąpił Kacaniklica. W 74 minucie Ramires z około 12 metrów uderzył na bramkę Fulham, ale strzał został zablokowany.

W 80 minucie Andre Shurrle został zmieniony przez Franka Lamparda. 3 minuty później Mikel podał do Torresa, ten odegrał do Ramiresa, który oddał mocny strzał, ale nie zdołał podwyższyć wyniku.

W 84 minucie Oscar świetnie zacentrował z rzutu rożnego. Piłka trafiła do Torresa, którego strzał kapitalnie obronił Stockdale. Chwile potem Lampard dośrodkował z drugiego narożnika prosto do Terry'ego. Kapitan Chelsea zgrał piłkę do Mikela, który mocnym strzałem trafił do bramki. Był to pierwszy ligowy gol Nigeryjczyka dla Chelsea.

Na minutę przed końcem Cech popisał się kapitalną interwencją. Sędzia doliczył 3 minuty i po upływie 180 sekund zakończył mecz na Stamford Bridge. Chelsea dopisuje sobie 3 punkty i mając 10 oczek wskakuje na 1 miejsce w tabeli.

slawekov23.09.2013 12:37

Trochę to Mikelowi zajęło ale dobrze, że w końcu coś ustrzelił, generalnie dobry mecz i fajnie, że się przełamali po ostatniej porażce. Kilka słów o pojedynkach gigantów www.krotkapilka.pl/artykul,walki_futbolo­wych_gigantow,1255

Mati11CFC23.09.2013 02:43

Terry tam pięknie zaasystował, cudownie to wyglądało ;)

Lukas0723.09.2013 00:03

Ważne 3 pkt mecz jednak nie porywał, i jeszcze ten brak Maty... Mam nadzieję, że Mourinho wie co robi..

Victimized22.09.2013 23:39

Mecz słaby , dobrze że wygrany .. Brak Maty bardzo się rzucał w oczy, Oscar rozegrał dobre spotkanie . Ale układanie składu pod Eto i Oscara robi się straszne .

KowaL031622.09.2013 21:59

Tragiczne jes to, że Mikel musiał wziąć się za strzelanie bo nasi napastnicy dalej na ZERO, a taki sympatyczny Lukaku już zaliczył brameczkę, Mourinho zniesie jajko jak ten chłopak posadzi 20 goli w lidze, w co bardzo wierzę i trzymam za niego kciuki :) Smutne jest to, że w takim Arsenalu, Lukaku byłby pierwszoplanową postacią, a my go wysyłamy po jakiś innych ekipach... Czasem mam wrażenie, że zwykły gość interesujący się piłką lepiej by tą moją ukochaną Chelsea poukładał...

surmi22.09.2013 16:38

mecz w wykonaniu bardzo bardzo średni ! brak Maty widoczny jak na dłoni ... ale chociaż wygrali więc zawsze są 3p a do tego gol Mikela dodał pozytywnego smaczku temu spotkaniu !

torox22.09.2013 15:03

może i ten mecz wygrali ale to nie było ładne zwycięstwo, oby dwa gole jakie strzeliliśmy były trochę na farcie

Hubert01022.09.2013 13:15

Ważne 3pkt morale trochę poszły w górę, Eto'o po raz kolejny nic nie pokazał mało tego miał znowu okazję na strzelenie bramki już większe zagrożenie zrobił Torres.
Może w następnym meczu Fernando zacznie od pierwszych minut

FrankLampard1322.09.2013 13:14

Nareszcie zwycięstwo. Gratulacje dla Mikela. Obyśmy od teraz zwyciężali ile się da.