20.04.2024, 18:15

Lukaku zapewnia Belgii wycieczkę do Brazylii

dodał: admin 11.10.2013 20:33 źródło: własne
Romelu Lukaku

Dwie bramki Romelu Lukaku w meczu przeciwko Chorwacji zapewniły jego reprezentacji awans do Mistrzostw Świata. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 a skuteczność napastnika jest kolejnym prztyczkiem w nos Jose Mourinho, który pozwolił piłkarzowi na wypożyczenie do Evertonu.

Po raz pierwszy Lukaku, który wystąpił w podstawowym składzie reprezentacji, trafił do siatki już w 15 minucie meczu. W 38 minucie dołożył drugiego gola. Choć Chorwaci odgryźli się bramką w końcówce spotkania, było to zbyt mało aby przeszkodzić gościom w celebracji wyjazdu na mundial.

W spotkaniu zobaczyliśmy także innych graczy Chelsea: w bramce stanął Thibaout Courtois, pełen mecz rozegrał Eden Hazard a Kevin De Bruyne został zmieniony w 65 minucie.

Po dziewięciu seriach spotkań w grupie A, Belgia uzbierała na swoim koncie 25 puntów i ma siedem "oczek" przewagi nad drugimi Chorwatami.

Chorwacja - Belgia 1:2 (0:2)
0:1 Lukaku 15'
0:2 Lukaku 38'
1:2 Kranjcar 83'

4546 wyświetleń | 19 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

surmi14.10.2013 22:04

coś czuje że Belgowie mogą być czarnym koniem tego turnieju ! i zdecydowanie to będzie kadra której będę najbardziej dopingował ze wszystkich !

kakuta4413.10.2013 11:25

AS nasi napastnicy maja wyorznienie jak te powolania wogóle mają , Lukaku w tym sezonie 6 bramek nasz najlepszy napastnik 2

Krzysiek CFC12.10.2013 17:40

Jak można takiego gościa wypożyczyć... W poprzednim sezonie grał świetnie, teraz przed sezonem też. W lidze teraz też szaleje, a my wolimy zajebistego eto hahha Mourinho to była świetna decyzja.

marceljlb12.10.2013 16:48

Szkoda, że taki piłkarz już nie gra z nami. :(

esiek19112.10.2013 15:12

Po raz kolejny Lukaku potwierdza że jest świetnym napastnikiem . Oj Jose czemu go nie zatrzymałeś ...

Carlo17Ancelotti12.10.2013 11:46

Lukaku trzyma forme, szkoda że nie ma go teraz z nami.

11krystian199612.10.2013 10:40

bardzo dobrze że chociaż im się udało

SuperFrank12.10.2013 09:19

Kolejny występ Lukaku i kolejne bramki.To jest właśnie zadanie napastnika.Nasze magiczne trio napastników jak na razie kompletnie nie istnieje.

radon12.10.2013 07:38

Romelu potwierdził, że nie błyszczy tylko w Premier League. Odwdzięczył się selekcjonerowi, że ten postawił na niego od pierwszej minuty. Chorwacja w końcu obecnie jest mocną ekipą, zatem nie byle komu Lukaku wpakował dwie bramki. Belgia gra naprawdę znakomicie i zaryzykuje. Stawiam ich jako faworytów do zdobycia medalu na MŚ.

Drake12.10.2013 00:16

Belgia na wycieczkę do Brazylii ? Nie sądzę - Oni tam jadą po puchar. W mojej ocenie jedni z głównych faworytów tych mistrzostw