dodał: Anarion II Wspaniały 21.10.2013 10:53 źródło: Blog Maty
Juan Mata

Jak w każdy poniedziałek, Juan Mata umieścił nową notkę na swoim internetowym blogu. Tym razem możemy przeczytać trochę o Premier League, La Lidze, a także o pewnej wystawie w Londynie.

Zaczynamy jeden z tych kluczowych tygodni w sezonie, mam nadzieję, że będzie przynajmniej tak dobry jak ten ostatni. Krok po kroku stabilizujemy nasze dobre rezultaty i coraz pewniej osiadamy na przodzie tabeli. Chcemy utrzymać to tempo, a także wspiąć się wyżej w grupie Champions League.

W tej chwili zajmujemy drugie miejsce w Premier League. Po przerwie na reprezentację (strzeliłem gola na 2-0 w meczu z Gruzją), zdobyliśmy trzy punkty na Stamford Bridge w spotkaniu z Cardiff, pomimo tego, że straciliśmy bramkę na pczątku meczu.

Oczywiście to tylko początek i w tabeli zajdzie jeszcze wiele zmian, ale im wyżej się znajdujemy tym lepiej. Na ten moment prowadzi Arsenal, który nie tylko wygrywa, ale także gra atrakcyjny football.

Jesteśmy skupieni na nadchodzącym meczu w Niemczech. Wylatujemy dzisiaj, aby zmierzyć się z Schalke 04, są oni liderem grupy z sześcioma punktami na koncie, więc bardzo ważne będzie pokonanie ich tutaj, a także na Stamford Bridge. Dzięki takim dwóm zwycięstwom będziemy dużo bliżej zrealizowania naszego celu, czyli zajęcia pierwszego miejsca.

Potem, w weekend gramy u siebie z City. To będzie świetne starcie, spotkam się z kilkoma przyjaciółmi. Mam tylko nadzieję, że nie będą mieli zbyt dobrego dnia... ;)

Sprawy w Premier League mają się bardzo ciekawie, tak samo w La Liga. Trzy pierwsze drużyny zbliżyły się do siebie, po tym jak Atletico przegrało, Barca zremisowała, a Real wygrał. To wspiera moją teorię, że nazwiska nie wygrają meczu i, że wszędzie możesz znaleźć zespoły, które będą bardzo zmotywowane żeby Cię pokonać. To samo widzimy co tydzień w Chelsea.

Kilka tygodni temu, pomiędzy meczami, po raz pierwszy odwiedziłem Królewską Akademię Sztuk Pięknych. Pośród innych wystaw, jest tam także taka, która przy pomocy malunków i zdjęć opowiada historię Australii. Poszedłem tam z przyjacielem, który teraz mieszka w tym kraju, wygląda na to, że już sporo wiedział o tym państwie... Polecam wam odwiedzenie tej wystawy, zawsze warto uczyć się o historii innych krajów.

Miłego tygodnia, stokrotne dzięki za wasze nieustanne wsparcie, jesteście najlepsi!

Uściski,

Juan.

PS. Ponownie jeden z moich przyjaciół miał pecha: Sisi, zawodnik Osasuny. Życzę Ci szybkiej i owocnej rekonwalescencji, mój przyjacielu, jesteś fenomenalnym człowiekiem. Kiedy zdarzają się takie rzeczy, zdajesz sobie sprawę ze smutnej i trudnej strony footballu...

3160 wyświetleń | 13 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

surmi21.10.2013 22:37

mecz City będzie jednym z tych kluczowych w walce o mistrza a mecz z Shalcke o awans z pierwszego miejsca zapowiada się ciężki tydzień ale gracze muszą dać z siebie wszystko !

kakuta4421.10.2013 22:32

No t jutro pora zdemolowac Schalke oby bylo szybko łatwo i przyjemnie

Karko21.10.2013 16:07

Strona zmyliła mnie i myślałem, że gramy u siebie..
Mata jesteś świetny, czekamy na twoje gole w tym sezonie!!

WicioCFC21.10.2013 15:57

Teraz najważniejsza wygrana jutrzejsza jest.

radon21.10.2013 15:46

Mecz po przerwie reprezentacyjnej wyszedł nam. Teraz czas, aby utrzymać formę i wygrać kolejne mecze. Ten tydzień zapowiada się na bardzo ciężki, gdyż czekają nas mecz z Schalke i Manchesterem City. Wygranie obu spotkań będzie byłoby spełnieniem marzeń.

11krystian199621.10.2013 15:45

bez Juana to nie to samo pokazuje to właściwie w każdym meczu w którym gra a jest świetny bo dzięki niemu idziemy do przodu i potrafimy wygrywać mecze co prawda nie wszystko dzięki niemu ale na pewno nie przeszkadza tylko pomaga

borderman21.10.2013 15:35

"'Po przerwie na reprezentację (strzeliłem gola na 2-0 w meczu z Gruzją)'' - hah, nie mógł się oprzeć, musiał dodać, że strzelił gola ;p" hah, nie mogłeś się oprzeć... musiałeś znów walnąć cytat żeby był komentarz.

dawid8421.10.2013 15:28

Widać już że Juan zaczyna łapać formę ze swojego pierwszego sezonu w Chelsea ale jak narazie w tak ważnych meczach jak ten z Schalke powinien grać jednak Oscar który prezentuje świetną formę

ashleycole321.10.2013 15:08

''Po przerwie na reprezentację (strzeliłem gola na 2-0 w meczu z Gruzją)'' - hah, nie mógł sie oprzeć, musiał dodać, że strzelił gola ;p

Beben21.10.2013 14:45

na ten moment mata nie zasługuje na pierwszy skład, oscar jest od niego lepszy obecnie