Osób on-line: 71

20.04.2024, 18:15

Stamford Bridge niepokonane. Drogba show !

dodał: admin 23.03.2008 19:00 źródło: inne

Przed nami wielki sprawdzian Chelsea - arcyważne spotkanie z Arsenalem. Spotkanie, które może zadecydować o mistrzostwie Anglii. Czy 'Grand Slam Sunday' okaże się 'Grant Slam Sunday'?
Początek spotkania o godz. 17.00 - zapraszamy na relację LIVE z meczu. Prosimy nie zapominać o ręcznym odświeżaniu strony.

Podstawowa jedenastka na dzisiejszy mecz: Cudicini, Carvalho, Terry, A. Cole, Essien, Ballack, Makelele, Lampard, J. Cole, Drogba, Kalou.
Na ławce rezerwowych zasiedli: Hilario, Alex, Belletti, Obi Mikel, Anelka.

W zakończonym przed chwilą wielkim szlagierze Liverpool - Manchester United górą był ten ostatni. Dzięki wynikowi 3:0 Czerwone Diabły mocno odskakują w tabeli umacniając się na fotelu lidera rozgrywek.

Piłkarze wychodzą na boisko - Chelsea na niebiesko, Arsenal czerwono-biały. Na trybunach ani jednego wolnego miejsca. Zaczynamy!
Pierwszy aut dla Arsenalu. Już w 1 minucie faul przez Chelsea - na połowie gości. W 2 minucie Terry wybija dośrodkowanie Arsenalu. 3 minuta - J. Cole dośrodkowuje, ale również piłkę wybijają obrońcy gości. Po chwili Cole złapany na spalonym.
4 minuta - przed polem karnym Arsenalu faulowany Drogba przez Gallasa, będzie rzut wolny. Uderza Drogba, ale gwiżdże sędzia - żółtko dla Eboue za zbyt wczesne wybiegnięcie z muru ! Rzut powtórzony. Uderza tym razem Ballack - w światło bramki, ale ładnie piłkę łapie Almunia!
Chelsea nadal pod polem karnym Arsenalu. Aut wykonuje Essien, łapie piłkę Almunia.
8 minuta - atak Kanonierów, ale spokojnie piłkę przejmuje Cudicini. Kolejny atak Arsenalu bez powodzenia wobec niezrozumienia napastników.
Zespoły graja uważnie i zachowawczo. 12 minuta - dośrodkowuje Cole, zbyt mocno.
13 minuta - Adebayor na dobrej pozycji do strzału, w ostatniej chwili przeszkodzili mu nasi obrońcy. W kontrze Essien podawał do Drogby - zbyt wysoko.
16 minuta - strzela Van Persie - wysoko nad bramką Cudiciniego. W odpowiedzi uderza Kalou - trafia w obrońców, poprawia Ballack, ale Almunia łapie piłkę.
Kamery pokazują rozgrzewającego się za linią boczną Anelkę. Drogba poza boiskiem, jakies kłopoty, otaczają go medycy.
19 minuta - bardzo groźna sytuacja - Cudicini wychodzo poza pole karne, uderzają Kanonierzy, od straty bramki ratuje Chelsea Terry!
21 minuta - trochę błędów robi nasza obrona, było dosyć groźnie, ostatecznie piłka wybita na połowę Arsenalu.
22 minuta - usiłuje uderzyć Lampard, ma jednak zbyt mało miejsca. I tak na spalonym był Drogba. 23 minuta - dośrodkowanie Cole'a, do nikogo...
24 minuta - strzela Van Persie, nasz bramkarz dobrze ustawiony. 25 minuta - znakomita sytuacja Drogby, sam na sam z bramkarzem, niestety - bez bramki. Stadion tylko jęknął... Po chwili podobna sytuacja, Almunia poza polem karnym - wybija na aut. Pressing Chelsea !
27 minuta - spalony J. Cole'a.
29 minuta - Carvalho ładnie wślizgiem wybija piłkę na aut. Po chwili znów groźnie na naszym polu karnym, Cudicini intuicyjnie wybija piłkę. 31 minuta - ładne dośrodkowanie Drogby - z piłką minimalnie mijają się Kalou i Ballack, szkoda!
32 minuta - żółta kartka dla Joe Cole za wejście od tyłu.
34 minuta - fauluje Ballack - żółta kartka! Nie bardzo chciał ją przyjąć do wiadomości Niemiec.
35 minuta - ładnie dośrodkowanie przerywa Terry. Po chwili Adebayor podaje koledzie, ratuje sytuację Carvalho.
37 minuta - obrońcy Arsenalu rozbijają atak Chelsea. Strzela jeszcze Drogba - w trybuny. W 39 minucie rożny ma Arsenal, Gallas marnuje okazję mając pustą bramkę - strzela tylko w słupek! Sędzia i tak pokazuje spalony.
41 minuta - rzut wolny dla Chelsea z 30 metrów od bramki Kanonierów. Dośrodkowuje Lampard, zamieszanie pod bramką, strzela na raty Kalou, ale przeszkadzają mu obrońcy...
42 minuta - po aucie piłkę otrzymuje Ballack - strzela z kozłem, ale znakomicie łapie piłkę Almunia !
Po chwili z atakiem rusza J. Cole, przeszkadza mu obrońca, ostatecznie obydwaj lądują na murawie pod bramką a piłka trafia do bramkarza.
45 minuta - lezy na polu karnym Kalou powalony w walce powietrznej, sędzia nie dyktuje karnego! 46 minuta - znakomita okazja Chelsea, ostatecznie Arsenal wychodzi z tego obronną ręką. Sporo było tam zamieszania i przypadku. Sędzia kończy pierwszą połowę.

Po 45 minutach mamy więc bezbramkowy remis. Mocne tempo meczu, choć w pierwszych kilkunastu minutach zespoły grały dosyć zachowawczo. W końcówce spotkania przycisnęła Chelsea, oby przeniosło się to również na drugie 45 minut.
Statystyki: 51% posiadania piłki dla Chelsea, 3 spalone na rzecz jednego Arsenalu. Mieliśmy tylko jeden rzut rożny w pierwszej połowie! Celne strzały na bramkę - Chelsea: 3, Arsenal: 1.

Zaczynamy drugą połowę spotkania. 47 minuta - zamieszanie pod naszą bramką, ładnie paruje piłkę Cudicini, wybijaja obrońcy na aut.
Teraz dla odmiany zamieszanie na polu karnym Arsenalu, ale bez efektu. Kontra Arsenalu, po czym kontra Chelsea - mamy rzut rożny. Główka Terry'ego, ale sędzia gwiżdże spalony.
51 minuta - Terry przerywa atak Kanonierów. Kontra Chelsea - Essien do Cole'a ale zbyt mocno. 52 minuta - ręka Kanoniera, sędzia nie przerywa gry, Makelele protestuje.
55 minuta - drogba sam na sam z Almunią i mocno pudłuje! Na usprawiedliwienie trzeba powiedzieć, że z tyłu był juz naciskany przez Gallasa.
57 minuta - dośrodkowuje Essien wybijają obrońcy. Kontra Arsenalu, z woleya Adebayor - prosto w Cudiciniego.
Podkręciło się tempo meczu, każdy zespół szuka pierwszej bramki. Carvalho przerywa atak Arsenalu.
Po chwili drugi rzut rożny meczu - dla Kanonierów. GOL dla gości - strzela głową Sagna! 0:1 dla Arsenalu!

Pamiętacie przepowiednie Makelele - 'kto pierwszy strzeli gola - wygra'. Oby się mylił ! Chelsea rusza do wyrównania. Wrzuca J. Cole, główkuje A. Cole - nad bramką. Na ławce zasępiony Grant. Anelka na rozgrzewce.
Minuty upływają na grze w środku pola. Kalou na polu karnym Arsenalu, podaje do Drogby - wybija Kalou. Rzut rożny - bez efektów.
Zostało 25 minut do końca. Stadion trzęsie się od dopingu. W starciu Carvalho z Sagną ucierpieli obydwaj piłkarze - mamy medyków na boisku. Sagna opuszcza murawę na noszach. Carvalho ma rozwaloną głowę, dokończy mecz w bandażu.
69 minuta - strzela Drogba, potem fantastycznie dobija Ballack - broni to Almunia !
Mamy pierwsze zmiany - wchodzą Anelka i Belletti - schodzą Makelele i - o dziwo - Ballack. Terry przyjmuje wskazówki taktyczne od Granta. W Arsenalu Diaby za Sagnę.
72 minuta - rożny dla Chelsea. Bez sytuacji podbramkowej.
1:1 DROOOGBAAAA z 11 metra mocnym strzałem tuż obok rąk Almunii ! Didier ścuiąga koszulkę i wykonuje szaloną rundę wzdłuż boiska!

74 minuta- Van Persie przedłuża podanie, ale przeszkadza mu nasz obrońca, mogło być groźnie! 75 minuta wolny dla Chelsea z 30 metra. Uderza Lampard. próbuje główkować Terry, ale to już za linią boiska.
76 minuta - dobra okazja dla Anelki - fatalnie pudłuje.
Schodzi Van Persie, w jego miejsce Wallcott. 78 minuta - Anelka znów w dobrej sytuacji, ale odbierają mu piłkę obrońcy.
79 minuta- medycy przy J. Cole'u. Kamery na trybunach pokazują Fabio Capello.
81 minuta - ręka Kanonierów w okolicy połowy boiska. Podanie do Drogby z wolnego ten uderza, piłka trafia w kolano Almunię i trafia do siatki !!! 2:1 !!

Chelsea nadal naciska - 83 minuta - znów Drogba, Almunia opuszkami palców kieruje piłkę za słupek! Rzut rożny, zamieszanie pod bramką, Almunia trzyma piłkę.
85 minuta- Flamini w dobrej sytuacji, wybijają obrońcy. Po chwili znów Flamini, łapie Cudicini!
Ten mecz może już się kończyć :-) nasi zawodnicy już mocno zmęczeni.
87 minuta - znów Fabregas do Adebayora, przejmuje piłkę Cudicini. 88 minuta- faul Essiena - nie zgadza się z tym cały stadion. Ostatnia zmiana Arsenalu: Bendtner za Flaminiego. W Chelsea Obi Mikel zmienia Joe'a Cole'a.
90 minuta - faulowany Terry na naszym polu karym. Spiewy kibiców! Nie spieszy się Cudicini z wybiciem piłki. Arbiter dolicza aż 5 minut.
92 minuta - Drogba sam na sam z bramkarzem, ale podaje do Obi Mikela, szybszy jest Almunia. Po chwili piłkę przejmuje Gallas, głośne gwizdy.
Almunia wychodzi z pola karnego, aby szybciej wyprowadzić piłkę do gry. Została minuta! Arbiter zwraca uwagę sztabowi szkoleniowemu Chelsea, że jest zbyt blisko linii boiska. 95 minuta - Cudicini zbiera piłkę z głowy Gallasa!
Jeszze w ataku Anelka, przerywa mu arbiter - KONIEC SPOTKANIA !

Chelsea - Arsenal 2:1 (0:0)
Bramki: Sagna (59'), Drogba (72'), Drogba (81')
żółte kartki: Eboue, J. Cole, Ballack