Osób on-line: 54

20.04.2024, 18:15

Chelsea ponownie zwycięska z Schalke

dodał: admin 06.11.2013 21:39 źródło: goal.pl

Dzięki bramkom Samuela Eto'o i Demby Ba, Chelsea ponownie pokonała 3:0 zespół Schalke 04, dzięki czemu lideruje samotnie w swojej grupie Ligi Mistrzów. Choć pierwsza połowa w wykonaniu londyńczyków nie wyglądała najlepiej, to już druga połowa meczy wyglądała pewnie bliżej tego, co wymarzył sobie Jose Mourinho...

Od mocnego uderzenia chcieli rozpocząć spotkanie na Stamford Bridge goście z Gelsenkirchen i mało brakowało, by ich śmiałe ataki po których groźnie strzelał m.in. Draxler zakończyły się golem otwierającym wynik spotkania.

Gospodarze powoli zaś dochodzili do głosu i choć nie przeprowadzali szczególnie groźnych sytuacji pod bramką Timo Hildebranda to ten tuż po upływie pół godziny gry sam postanowił podarować im gola.
Niemiecki golkiper tak długo zastanawiał się gdzie posłać futbolówkę, że ostatecznie jego wybicie zablokował sprytnie Samuel Eto'o, dzięki czemu the Blues prowadzili do przerwy jednym golem.

Kilka minut po zmianie stron bardzo dobrą akcję przeprowadzili podopieczni Jensa Kellera i w kontekście dalszych wydarzeń wydaje się, że ta sytuacja była kluczową dla losów tego starcia. Wówczas dobry strzał Juliana Draxlera bronił jeszcze lepiej Petr Cech, a jego koledzy z formacji ofensywnej kilkadziesiąt sekund później przeprowadzili szybki atak zakończony pewną egzekucją i podwojeniem wyniku przez Eto'o.

Chelsea pewnie zmierzała po kolejne trzy punkty, a wynik ustalił w 83. minucie gry na 3:0 zmiennik napastnika pochodzącego z Kamerunu - Demba Ba, który w nieco ekwilibrystyczny, ale typowy dla siebie sposób zamienił podanie Franka Lamparda na gola.

Po dzisiejszym zwycięstwie Chelsea jest już o krok od fazy pucharowej, Schalke będzie musiało o upragniony awans rywalizować z FC Basel.

marceljlb08.11.2013 10:48

Brawo cały skład, wreszcie napastnicy strzelają.

TheMrBaksio08.11.2013 08:28

Dobry mecz ze strony CFC. W ataku widzę po tym meczu , że Torres ma niezłą konkurencję. A jak wróci Lukaku to chyba jeden z nich będzie musiał odejść

diego1107.11.2013 22:44

Mówiłem że dostaną lanie:D ,Eto zaczyna się rozkręcać.Od przyjścia Mou napastnicy lepiej grają,powoli widać że to napastnicy są od strzelania goli:D

ferto07.11.2013 19:53

Zostaly jeszce 2 mecze ale powinny byc zwyciestwa i 15 punktow w fazie grupowej to bedzie dobry wynik

krysek00707.11.2013 19:34

KANONIERR poco robisz konto na stronie chelsea, z newcastle był wypadek przy pracy a ten twój arsenal rozwalliśmy zaczniećie tracić punkty z lepszymi drużynami cienasie

czelsiak07.11.2013 19:17