20.04.2024, 18:15

Chelsea U-19 v Schalke U-19

dodał: admin 07.11.2013 17:19 źródło: własne
Ruben Loftus-Cheek

Jak donosiliśmy wczoraj w krótkiej notce swój mecz Ligi Mistrzów (UEFA Youth League) na kilka godzin przed meczem seniorów rozegrali młodzi piłkarze Chelsea. Pora na szczegółowe rozwinięcie tego wydarzenia.

Do tego spotkania 'młoda' Chelsea przystępowała z 9 punktami na koncie i bilansem bramkowym 10-0. Ewentualne zwycięstwo mogło zapewnić awans naszej młodzieży do dalszej fazy rozgrywek. Spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny stać było tego dnia na zwycięstwo lecz ostatecznie tryumfowała Chelsea wygrywając 1:0 po przepięknej bramce w 16 minucie z rzutu wolnego Lewisa Bakera.

Skład Chelsea: (4-2-3-1) 1. (GK) Beeney - 2. Dabo, 3. Christiansen, 4. Ake (C), 5. Wright - 6. Baker, 8. Loftus-Cheek (81' 12. Conroy), - 7. Kiwomya, 10. Boga, 11. Brown (57' 17. Gnahore) - 9. Feruz (55' 15. Solanke)

Skład Schalke (4-3-3) (GK) Wellenreuthe - Neubauer, Hedlund, Friedrich, Koseler - Sane, Muller, Kehrer - Itter, Omerbasic, Multhaup

Aż siedmiu zawodników Chelsea zagrało we wszystkich dotychczasowych czterech meczach UEFA Youth League (Beeney, Ake, Wright, Loftus-Cheek, Baker, Kiwomya, Feruz). We wszystkich meczach kapitanował młody Holender Nathan Ake.
Po raz pierwszy w wyjściowym składzie Chelsea zabrakło miejsca dla Johna Swifta, który pauzował z powodu urazu. W tej kolejce debiut w tych rozgrywkach zaliczył Dominic Solanke.

Pierwsza połowa to przede wszystkim bardzo zorganizowana i intensywna gra Schalke. Niemiecki zespół nie rozgrywał długo piłki. Starał się jak najszybciej przetransportować ją pod pole karne Chelsea by stworzyć liczebną przewagę. W razie straty od razu atakowano pressingiem obrońców Chelsea nawet w okolicach ich pola karnego. Chelsea natomiast starała się utrzymywać dłużej przy piłce. Często wymieniała liczne podania między obrońcami i dwójką środkowych pomocników (włączając w to niekiedy bramkarza).

Bardzo rzadko londyńczycy mieli szansę na kontrę. Jeżeli już się jednak nadarzyła to kończyła się albo złym podaniem albo zwolnieniem akcji. Schalke natychmiastowo wracało do defensywy przez co strzelenie im bramki z akcji było bardzo trudne. Byli bardzo zmotywowani i świetnie współpracowali często podwajając krycie.

Jedyna bramka w spotkaniu padła po strzale z rzutu wolnego z okolic 20 metra. Chwilę wcześniej w przebojowej akcji mogliśmy ujrzeć Bogę, który został jednak sfaulowany w bardzo dogodnym miejscu na strzał. Baker świetnie dokręcił piłkę uderzając tuż nad murem.

Za pierwszą połowę warto wyróżnić naszego prawego obrońcę Fankatego Dabo. Większość akcji Schalke próbowała kontruować swoją lewą flanką gdzie świetny opór stawił mu Dabo wspierany przez prawego stopera Christiansena i prawego skrzydłowego Kiwomy'ę. Solidnie wyglądała też gra Beeneya. Ake i Wright mieli mniej pracy po drugiej stronie mimo to grali mniej pewnie. Tego dnia bardzo niewidoczny był Isaah Brown, który odcinany przez obrońców Schalke nie dostawał prawie żadnych piłek.
Podobnie też nasz napastnik Feruz, który potrafił cofnąć się nawet na 30 metr od naszego pola karnego by dotknąć piłki. To nie był też mecz Jeroma Bogi. Jego akcje zwykle kończyły się stratą lub błędnym podaniem.

spalone                     0                   1

Na drugą część spotkania Chelsea wyszła tą samą jedenastką. Po upływie 10 minut Dermont Drummy (trener Chelsea U-19) dokonał dwóch zmian. Wymienił najmniej widocznych zawodników (Brown/Feruz) na skrzydłowego Gnahore i napastnika Solanke.

Sama druga połowa była już dużo mniej taktyczna. Działo się sporo więcej. Więcej było też groźnych sytuacji podbramkowych jak i samych strzałów. Schalke zaciekle walczyło lecz w wielu sytuacjach brakowało im szczęścia. Można powiedzieć, że te dopisywało Chelsea, która to w 4 kolejnym meczu zachowuje czyste konto i do następnego spotkania przystąpi z bilansem bramkowym 11-0. Jedyne czego zabrakło Chelsea to przysłowiowego "zabicia meczu". Okazje do tego były świetne. Bramka na 2:0 mogłaby odebrać jakiekolwiek nadzieje Schalke na choćby remis.

W 72 minucie spotkania świetne podaje Loftus-Cheek do Gnahore ten strzela lecz jego strzał zostaj zablokowany i trafia na lewą flankę do Ake. Holender podaje do Solanke a ten słabo uderza wprost bramkarza z 4 metrów i Chelsea dostaje tylko rzut rożny.
Drugą "setkę" zmarnował Jerome Boga w 77 minucie. Znakomity rajd prawą stroną Kiwomyi i płaskie dogranie do znajdującego się w polu karnym Bogi. Ten znajdując się w wymarzonej sytuacji przenosi piłkę nad poprzeczką. Obie sytuacje mogły się zemścić w 93 minucie lecz zawodnik Schalke mając przed sobą tylko bramkarza Chelsea uderza niemal wprost w niego.

niebezpieczne akcje    29                  39

Podsumowując: Chelsea U-19 zagrała solidne spotkanie. Statystyki lepiej wyglądają po stronie Schalke choć nie odzwierciedlają samej gry. To Chelsea miała mecz pod kontrolą. Grała bardzo mądrą, dojrzałą piłkę szkoda tylko, że nie wykorzystała którejś z szans na dobicie rywala.

Schalke U-19 to niewygodny rywal. Wszystkie bramki jakie strzeliła Chelsea w dwóch spotkaniach przeciwko Niemieckiemu zespołowi padły po stałych fragmentach gry (rzut karny, rzut rożny i rzut wolny), z akcji Chelsea nie dała rady tego uczynić. Zwycięstwo zapewnia awans naszej młodzieży do fazy play-off. Nieco wcześniej awans wywalczyła też młoda ekipa Barcelony. Mimo wszystko jedyną ekipą, która nie straciła jeszcze punktów jest Chelsea (Barca zremisowała jeden mecz).

Zawodnik meczu: Fankaty Dabo

Dzisiaj o godzinie 16:00 swój mecz Ligi Mistrzów (UEFA Youth League) na kilka godzin przed meczem seniorów rozegrali młodzi piłkarze Chelsea. Do tego spotkania Chelsea przystępowała z 9 punktami na koncie i bilansem bramkowym 10-0. Ewentualne zwycięstwo mogło zapewnić awans naszej młodzieży do dalszej fazy rozgrywek. Spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny stać było tego dnia na zwycięstwo lecz ostatecznie tryumfowała Chelsea wygrywając 1:0 po przepięknej bramce w 16 minucie z rzutu wolnego Lewisa Bakera.
Aż siedmiu zawodników Chelsea zagrało we wszystkich dotychczasowych czterech meczach UEFA Youth League (Beeney, Ake, Wright, Loftus-Cheek, Baker, Kiwomya, Feruz). We wszystkich meczach kapitanował młody Holender Nathan Ake. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie Chelsea zabrakło miejsca dla Johna Swifta, który pauzował z powodu urazu. W tej kolejce debiut w tych rozgrywkach zaliczył Dominic Solanke.
Pierwsza połowa to przede wszystkim bardzo zorganizowana i intensywna gra Schalke. Niemiecki zespół nie rozgrywał długo piłki. Starał się jak najszybciej przetransportować ją pod pole karne Chelsea by stworzyć liczebną przewagę. W razie straty od razu atakowano pressingiem obrońców Chelsea nawet w okolicach ich pola karnego. Chelsea natomiast starała się utrzymywać dłużej przy piłce. Często wymieniała liczne podania między obrońcami i dwójką środkowych pomocników (włączając w to niekiedy bramkarza). Bardzo rzadko Londyńczycy mieli szansę na kontrę. Jeżeli już się jednak nadarzyła to kończyła się albo złym podaniem albo zwolnieniem akcji. Schalke natychmiastowo wracało do defensywy przez co strzelenie im bramki z akcji było bardzo trudne. Byli bardzo zmotywowani i świetnie współpracowali często podwajając krycie.
Jedyna bramka w spotkaniu padła po strzale z rzutu wolnego z okolic 20 metra. Chwilę wcześniej w przebojowej akcji mogliśmy ujrzeć Bogę, który został jednak sfaulowany w bardzo dogodnym miejscu na strzał. Baker świetnie dokręcił piłkę uderzając tuż nad murem. Za pierwszą połowę warto wyróżnić naszego prawego obrońcę Fankatego Dabo. Większość akcji Schalke próbowała kontruować swoją lewą flanką gdzie świetny opór stawił mu Dabo wspierany przez prawego stopera Christiansena i prawego skrzydłowego Kiwomy'ę. Solidnie wyglądała też gra Beeneya. Ake i Wright mieli mniej pracy po drugiej stronie mimo to grali mniej pewnie. Tego dnia bardzo niewidoczny był Isaah Brown, który odcinany przez obrońców Schalke nie dostawał prawie żadnych piłek. Podobnie też nasz napastnik Feruz, który potrafił cofnąć się nawet na 30 metr od naszego pola karnego by dotknąć piłki. To nie był też mecz Jeroma Bogi. Jego akcje zwykle kończyły się stratą lub błędnym podaniem.
Na drugą część spotkania Chelsea wyszła tą samą jedenastką. Po upływie 10 minut Dermont Drummy (trener Chelsea U-19) dokonał dwóch zmian. Wymienił najmniej widocznych zawodników (Brown/Feruz) na skrzydłowego Gnahore i napastnika Solanke. Sama druga połowa była już dużo mniej taktyczna. Działo się sporo więcej. Więcej było też groźnych sytuacji podbramkowych jak i samych strzałów. Schalke zaciekle walczyło lecz w wielu sytuacjach brakowało im szczęścia. Można powiedzieć, że te dopisywało Chelsea, która to w 4 kolejnym meczu zachowuje czyste konto i do następnego spotkania przystąpi z bilansem bramkowym 11-0. Jedyne czego zabrakło Chelsea to przysłowiowego "zabicia meczu". Okazje do tego były świetne. Bramka na 2:0 mogłaby odebrać jakiekolwiek nadzieje Schalke na choćby remis. W 72 minucie spotkania świetne podaje Loftus-Cheek do Gnahore ten strzela lecz jego strzał zostaj zablokowany i trafia na lewą flankę do Ake. Holender podaje do Solanke a ten słabo uderza wprost bramkarza z 4 metrów i Chelsea dostaje tylko rzut rożny. Drugą "setkę" zmarnował Jerome Boga w 77 minucie. Znakomity rajd prawą stroną Kiwomyi i płaskie dogranie do znajdującego się w polu karnym Bogi. Ten znajdując się w wymarzonej sytuacji przenosi piłkę nad poprzeczką. Obie sytuacje mogły się zemścić w 93 minucie lecz zawodnik Schalke mając przed sobą tylko bramkarza Chelsea uderza niemal wprost w niego.
Podsumowując: Chelsea U-19 zagrała solidne spotkanie. Statystyki lepiej wyglądają po stronie Schalke choć nie odzwierciedlają samej gry. To Chelsea miała mecz pod kontrolą. Grała bardzo mądrą, dojrzałą piłkę szkoda tylko, że nie wykorzystała którejś z szans na dobicie rywala. Schalke U-19 to niewygodny rywal. Wszystkie bramki jakie strzeliła Chelsea w dwóch spotkaniach przeciwko Niemieckiemu zespołowi padły po stałych fragmentach gry (rzut karny, rzut rożny i rzut wolny), z akcji Chelsea nie dała rady tego uczynić. Zwycięstwo zapewnia awans naszej młodzieży do fazy play-off. Nieco wcześniej awans wywalczyła też młoda ekipa Barcelony. Mimo wszystko jedyną ekipą, która nie straciła jeszcze punktów jest Chelsea (Barca zremisowała jeden mecz).
4. Ake 8/10

Aktualna ocena: 5

4544 wyświetlenia | 11 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

11krystian199608.11.2013 22:35

grają super :D oby tak dalej i pewnie do finału dojdą bez problemu chociaż po meczu z Schalke muszą sie jeszcze wziąć w garść i w kolejnym meczu wygrać w lepszym stylu

wojtekslonina10008.11.2013 12:23

Oni wygrają tą młodzieżową LM

radon08.11.2013 07:43

Nie widziałem całego meczu, ale na całe szczęście oglądałem całą drugą połowę. U gracza meczu jakim został wybrany Dabo widać naprawdę wielki potencjał. Świetne wyszkolenie techniczne. Czas częściej zaglądać na Eurosport, może znów pokażą mecz Chelsea w Lidze Mistrzów u-19.

ashleycole307.11.2013 22:27

Po statystykach można stwierdzić, że to spotkanie ułożyło sie podobnie, jak pierwszy mecz Schalke-Chelsea w Lidze Mistrzów - niemcy grają, Chelsea strzela ;d

WicioCFC07.11.2013 22:13

Mają szansę na sukces w tej młodzieżowej LM.

K4M1LCFC9707.11.2013 21:59

Brawo:D Ale jadą . Wszystkie mecze wygrane i bilans bramkowy 11:0. :)

Mati11CFC07.11.2013 18:54