23.04.2024, 21:00

Mourinho: Dobra reakcja

dodał: Rasheed 09.11.2013 19:40 źródło: chelseafc.com
Jose Mourinho

Znamy już zdanie Jose Mourinho na temat rzutu karnego i sytuacji przy drugim golu dla WBA, czyli ogólnie rzecz biorąc na temat pracy arbitra - czas na głębsze refleksje Portugalczyka dotyczące przebiegu całego spotkania. Trener "The Blues" jest zadowolony z reakcji zespołu na trudną sytuację; pochwalił również Edena Hazarda za znakomite wytrzymanie presji.

Odczuwam pewną satysfakcję. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się poprawnie, byliśmy cierpliwi, czekaliśmy na błąd, czekaliśmy na otwarcie się przestrzeni. Jeśli chodzi o drugą połowę, pierwszy gol padł po naszym błędzie, drugi po błędzie arbitra, co także jest częścią futbolu, a potem widzieliśmy naszą walkę na śmierć i życie - zaczyna swe wywody Mourinho.

Rzuciliśmy do ataku wszystko, co mieliśmy, walcząc, jakby od tego zależało nasze życie. Ryzykowaliśmy porażkę 3:1 lub nawet 4:1, gdyby rywal dobrze przeprowadził swój kontratak, i faktycznie, mieli ku temu kilka okazji. Bardzo dobre podejście, jak na zespół, który w środę grał w Lidze Mistrzów, a już w sobotę musi grać mecz ligowy.

W pierwszej połowie zespół West Bromu nie przekraczał środka boiska, a nam nie udało się stworzyć zbyt wielu okazji, bo bardzo dobrze się bronili. To my byliśmy jedynym zespołem, który w pierwszych 45 minutach starał się strzelić gola. Kiedy gra wygląda tak, jak wyglądała wtedy, sytuacja jest jasna - tylko jeden zespół zasługuje na zwycięstwo.

W drugiej połowie mieliśmy już więcej przestrzeni, mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, a potem oni strzelili gola, a jeszcze później drugiego, który był kolosalną pomyłką arbitra, co potwierdził w rozmowie ze mną nawet arbiter techniczny tego meczu. To był ogromny błąd.

Potem, nasza reakcja była fantastyczna. To była reakcja, która mogła zakończyć się wynikiem 3:1 dla rywala, ale mimo tego rzuciliśmy się do ataku, stworzyliśmy swoje sytuacje i nie wykorzystaliśmy jednej stuprocentowej. Rzut karny przyszedł w momencie, w którym drugiemu zespołowi bardzo trudno jest to zaakceptować - oni już czekali na ostatni gwizdek, kiedy otrzymaliśmy jedenastkę.

Rzut karny to jednak rzut karny. Podyktowany w pierwszej, czy w ostatniej minucie meczu - jest rzutem karnym. W trakcie meczu nie byłem pewien, czy to słuszna decyzja, ale obejrzenie nagrań wszystko potwierdziło. West Brom był bardzo dobrze zorganizowany. Steve Clarke to świetny menedżer, a rywal jest dobry w defensywie, przez co bardzo utrudnił nam zadanie w tym spotkaniu.

O faulu na Ivanovicu
Oczywisty rzut wolny, dokładnie na naszych oczach. To są takie chwile, w których uważam, że arbiter techniczny powinien uczestniczyć w grze, a nie tylko patrzeć, czy menedżerowie nie wbiegają w jego strefę. To działo się dokładnie przed nim.

O rzucie karnym
To był bardzo ważny rzut karny. Jedenastki strzelane na treningu są banalne, nawet ja mogę je strzelić. Kiedy wygrywasz 3:0 lub 4:0, także nie są zbyt trudne. Ten był wyjątkowy, a Eden był bardzo wyluzowany.

O postawie Azpilicuety
Azpilicueta gra bardzo dobrze i w tym meczu też zagrał bardzo dobrze. Dobrze spisał się w meczu z Schalke, ale także w tym dzisiejszym, nie popełnił żadnego błędu. Oczywiście przegrywaliśmy, więc musiałem podjąć ryzyko. Wolałem mieć na boisku trzech rosłych defensorów, którzy świetnie grają w powietrzu, co mogło być korzystne także w ataku, tak więc poświęciłem Azpiego, ale on ma za sobą dwa bardzo dobre spotkania.

O wpływie straconych punktów na walkę o tytuł
Strata punktów na własnym obiekcie jest czymś normalnym, żaden zespół nie osiąga u siebie samych zwycięstw. To normalne dla nas, normalne dla każdej innej drużyny. Jutro odbywa się mecz, po którym Arsenal może uciec nam na siedem punktów, ale równie dobrze mogą to być tylko cztery punkty różnicy.

5944 wyświetlenia | 18 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

WicioCFC10.11.2013 21:39

Karnego nie było.

ferto10.11.2013 20:07

Nie rozumiem dlaczego majac tak wspanialych zawodnikow nie mozemy zdominowac rywali i skonstruowac jakis ladnych skladnych akcji a my tylko obrona i kontry a to nie wystarczy

11krystian199610.11.2013 15:16

może się odbijemy kiedy i zaczniemy grać dużo lepszą piłkę

dawidorf10.11.2013 11:25

wszystko idzie w dobrym kierunku . brak jest stabilizacji ale to przyjdzie z czasem , mamy problem z słabszymi rywalami , może brak koncentracji w takich meczach ? może chęć wygrania go jak najmniejszym nakładem sił ? kocham lige angielska za to , jest taka nieprzewidywalna

Chmielu2610.11.2013 11:00

Mourinho nie obiecywał po pierwszym sezonie tytułu.Raptem drugie potknięcie.Listopad w Chelsea ciężki jest od lat.

radon10.11.2013 07:54

Szkoda, że Chelsea znów zaczęła popełniać katastrofalne błędy w obronie. Kiepski mecz naszej defensywy! Drużyny Portugalczyka nie tracą zbyt wiele bramek, dlatego mam nadzieję, że wczorajszy mecz to po prostu wpadka, której więcej już nie będzie w tym sezonie.

Kamilinho10.11.2013 07:15

Chelsea nie bedzie mistrzem a Jose pierdzieli głupoty. Trzeba się skupić jak ostatnio na Top4

kakuta4410.11.2013 01:53

Jutro bedzie wazny mecz bo 7 pkt bedzie ciezko w tym roku odrobic choc kto wie nie takie rzeczy Premier League widziała :) Dobrze ze teraz przerwa chwila oddechu.

mihalek10.11.2013 01:07

MacioMen
Twój trzeci komentarz a taki daremny, że teraz powiem że obraziłeś nas wszystkich, jestem Polakiem, może wyjade, może zostane ale ta mentalność jest w nas bo duże były oczekiwania na razie nie spełnione w żadnym stopniu, i sypie się gra pozycyjna bo człowiek który był no nie bójmy się użyć tego słowa, wszechogarniającym człowiekiem jakim był Juan, to że jest kiepski w defensywie to efekt jego warunków fizycznych i co za to że jest świetny technicznie w top5 to ma sobie strzelić botox, sterydy i biegać jak Terry który no jest drewniany ale on może bo jest obrońcą... Juan ma robić z CFC skuteczną grającą dobry fajny futbol, a jak go nie ma to o jakości to nie ma co mówić jedynie można marzyć o jakiś tam wynikach ale będzie niedosyt że jest padaka i wgl.

MacioMen09.11.2013 22:32

Widzę, że są tu już same gimbusy... Jak był Benio to wszyscy tylko gadali o tym, żeby Mou wrócił. A teraz? 3 miesiące trenuje a wy już gadacie, że on nie pasuje co Chelsea :D polska mentalność, dlatego kadra też nic nie gra i nigdy nic już nie ugra... pozdro