20.04.2024, 18:15

Kiepski start, mocarny finisz. Wygrana ze Świętymi!

dodał: admin 01.12.2013 18:10 źródło: goal.pl
Chelsea v United

Choć the Blues już od trzynastej sekundy przegrywali na Stamford Bridge z Southampton, to ostatecznie potrafili zdobyć trzy gole i zgarnąć pełną pulę. Dla gości bramkę zdobył Jay Rodriguez, dla Chelsea trafiali zaś Gary Cahill, John Terry i Demba Ba.

To spotkanie nie mogło rozpocząć się lepiej dla Świętych i jednocześnie gorzej dla piłkarzy Jose Mourinho. Mijała bowiem dopiero 13. sekunda meczu na Stamford Bridge gdy fatalny błąd Michaela Essiena wykorzystał pokonując w sytuacji sam na sam Petra Cecha Jay Rodriguez.

Londyńczycy przez całą pierwszą połowę mieli przewagę nad rywalami, lecz ta nieszczególnie objawiała się w groźnych sytuacjach podbramkowych. Taką przed przerwą the Blues stworzyli sobie w zasadzie tylko jedną - gdy w 44. minucie dobry strzał głową Fernando Torresa bronił Artur Boruc.

Na drugą odsłonę gospodarze wyszli bardziej usposobieni ofensywnie, bowiem już z dwójką napastników i to strzał w słupek właśnie zmiennika, Demby Ba dobijał już celnie dziesięć minut po zmianie stron Gary Cahill.
Przy próbie interweniowania w tej sytuacji urazu, z którego powodu musiał opuścić boisko doznał polski bramkarz Southampton.

Chelsea potrzebowała jeszcze jednego gola i ten padł już siedem minut później. Tym razem po dośrodkowaniu Juana Maty również głową trafił drugi ze stoperów, John Terry.

Wynik mógł podwyższyć dziesięć minut później Demba Ba, który pomylił się o centymetry, a który nie pomylił się w 90. minucie gry, kiedy intuicyjnym wślizgiem na gola zamienił dośrodkowanie Ramiresa.

The Blues ostatecznie pokonali Southampton 3:1, dzięki czemu wskoczyli na fotel wicelidera Premier League.

Sebastian199802.12.2013 20:21

Dobry mecz, czekam na kolejne. Świetnie, że Mata zagrał.

Chelseaclubfc02.12.2013 16:26

Ładnie ładnie ;)) )

mihalek02.12.2013 12:35

@ruix... Ja się chyba powtórzę hehe, nigdy albo rzadko czytam długie komentarze ale twój jest na tyle dobry i pokazujący rzeczywistość że z miłą chęcią się przeczytałem komentarz. Gretzky ty musisz zacząć czytać posty na forum i w komentarzach a nie na SB bo tam ktoś sobie swoje żale wylewa... Zacznij czytać to co trzeba a nie jakieś pierdoły na SB!

riux02.12.2013 11:50

Gretzky nie zgodzę się z Tobą, że wyszedł cały kunszt Mourinho a wręcz przeciwnie. Przecież wczorajszym meczem pokazał jakie błędy popełniał do tej pory ! Wystarczyło zrobić 2-3 zmiany w skladzie. Przeciez wszyscy z wyjatkiem Mourinho widzą, że Mata i Ba muszą grać. Samuel Eto wg mnie powinien być 3 napastnikiem i wchodzic tylko w sytuacji kiedy dwaj pozostali napastnicy będą kontuzjowani, Mata ? No tego chyba nie trzeba komentować . . . Mourinho to oczywiście świetny trener ale w momencie gdy skupia się na swojej pracy a nie na tym żeby wszystkim dookoła pokazać, że będzie tak jak on chce

Karko02.12.2013 11:21

Teraz się skupić na środowym meczu, musimy pokonać Czarne koty!

Gretz02.12.2013 10:36

Najpierw chciałbym się odnieść do Waszych za przeproszeniem nędznych i głupkowatych opinii. Co niektórzy po porażce z Bazyleą chcieli zwalniać Jose Mourinho, a na domiar wszystkiego czarę goryczy przelała ta błyskawicznie stracona bramka we wczorajszym meczu - darujcie sobie takie komentarze. Tak się nie zachowują prawdziwi kibice tylko tzn. pseudokibice. Prawdziwych kibiców poznaje się wtedy, kiedy drużyna przegrywa. Nie potrzebujemy tutaj małolatów, którzy co jakiś czas zmieniają przywiązanie do klubu w zależności od wyników danej drużyny. Co do samego meczu to dobrze weszliśmy w nowy miesiąc. Nie powinniśmy tak frajersko stracić tej bramki, ale przecież piłka nożna to w końcu gra błędów. W pierwszej połowie byliśmy bezradni i biliśmy głową w mur, natomiast w drugiej połowie oglądaliśmy zupełnie inną drużynę. I tutaj wyszedł cały kunszt Jose Mourinho. Świetne zmiany, ponadto nasi piłkarze na drugą odsłonę wyszli bardzo zmotywowani, bo wiedzieli co chcą osiągnąć. Pokazaliśmy charakter i ducha do gry i właśnie za to jestem dumny z tej drużyny. W środę powinniśmy zainkasować komplet punktów i powtórzyć ten niesamowity wyczyn z października, kiedy to byliśmy niepokonani.

TT-THEBLUES02.12.2013 07:50

a moze by tak fakycznie 4-4-2 ?? Mata :) najlepszy byl ten pass na kilkadziesiat metrow.. z chyba 70min. nie padla wtedy bramka ale kozak podanie do hazarda :) Cisniemy dalej zeby tak grali jak druga polowke

stanley01.12.2013 23:01

zgadzam się. 2 napastników i Mata to jest to co Chelsea trzeba. Ba wycofany by przetrzymac piłe, odegrac do Torresa i gra!

ashleycole301.12.2013 22:57

Niezłe wejście w grudzień, zupełnie inne niż w listopad ;]

Pierwsza połowa nie najlepsza w naszym wykonaniu. Wgl pierwsze sekundy do zapomnienia. Essien świetna asysta. Cieszyłem sie z jego obecności w składzie, bo gdy grał, prezentował sie nieźle, no ale dzisiaj co odwalił w tej 12 sekundzie, nie spodziewałem sie. No ale jak Mourinho powiedział - każdy popełnia błędy.

Świetna zmiana Essiena na Dembe. Senegalczyk wniósł dużo świeżości do gry, nieźle wyglądali z przodu z Torresem. Do tego ten gol - kozak ^^
No i Mata - powrót do składu i według mnie był on naszym najlepszym pomocnikiem. Gdyby tak jeszcze zamiast Oscara wstawić Williana :]

8lampard01.12.2013 22:45