cześć

Mourinho: Dojrzały występ

dodał: admin 01.12.2013 21:38 źródło: chelseafc.com
Jose Mourinho

W wywiadzie dla oficjalnej witryny Chelsea FC Jose Mourinho podkreślił dojrzałość swojego zespołu, który po przerwie w meczu z Southampton zdołał odwrócić jego losy i wygrać 3:1.

Stracona bramka w pierwszych sekundach meczu była jak cios nożem w plecy, nie byliśmy na to przygotowani, przeciwnik wziął nas przez zaskoczenie. Wiem, że dużo będzie mówic się o naszej grze w drugiej połowie meczu, ale  chce podkreślić, że i w pierwszej graliśmy równie udanie.

Trzymaliśmy równowagę, nie robiliśmy błędów czy głupich decyzji, nie pozwoliliśmy na to, aby prowadzenie rywali wyniosło 2:0. Moja zmiana Oscara musiała wyglądać na zmianę defensywną z uwagi na wejście Lamparda, ale miała ona przyszykować nam mecz w drugiej połowie
- wyłuszcza Mourinho.

Musiałem też zdjąć Essiena, aby zagrać dwoma napastnikami, zwłaszcza że otrzymał żółta kartkę grając w kluczowym obszarze boiska. Zmieniliśmy ustawienie na 4-4-2 i pokazaliśmy inna grę której Southampton się nie spodziewało i z którą nie mogli sobie poradzić.

Wciąż przegrywaliśmy, ale chciałem dać rywalom nowy problem. Oni lubią grac z tyłu i tam zaczynają budowanie akcji a nam pozwoliło grać na ich połowie i zacząć tworzyć sobie sytuacje. Mata? Zagrał dobrze, w drugiej odsłonie meczu dał nam to co było potrzebne, schodził do środka ale grał jako skrzydłowy podłączając się do ataków - zrobił to dobrze, Chcieliśmy kontrolować Luke'a Shawa który lubi podejść do przodu. Juan miał wsparcie Ivanovica, to był dobry występ.

Essien? Każdy popełnia błędy, napastnicy przegapiają swoje sytuacje, bramkarze mylą się w bramce, pomocnicy tracą piłki. Michael starał się podać piłkę do tyłu a Rodriguez strzelił gola. On zagrał bardzo normalnie, tak jak Mikel czy Luiz, kiedy ten gra w środku pola. Dał nam stabilność w pierwszej połowie, ale też zobaczył żółtą kartkę a do końca zostało dużo czasu. Musiałem dokonać zmiany, ale to wciąż mój człowiek - nie mam z tym problemu bo każdy popełnia błędy
- ocenia występy swoich zawodników Jose.

Zespół krok po kroku zaczyna rozumieć moje idee, moja mentalność, zaczyna odczuwać odpowiedzialność, wie, że Chelsea nie może odpaść z wyścigu o tytuł już w grudniu. Muszą czuć tę odpowiedzialność a to oznaka dojrzałości. Stracili gola po 10 sekundach ale utrzymali spokój.

Mój zespół ma taki profil, w którym nie mogę oznaczać mu celu. Nie mogę powiedzieć, że chce wygrać pięć kolejnych spotkań i być liderem tabeli. Chcę z nimi pracować, opiekować się młodymi zawodnikami i jeśli to się uda, będziemy liderem. Kiedy masz stratę 10-12 punktów, możesz się rozwijać, ale już nie walczysz o tytuł. Strata 4-5 punktów wciąż trzyma cię w tym wyścigu. To jedna z rzeczy jaką muszą nauczyć się moi chłopcy - odpowiedzialność. Nie możemy mieć po grudniu 15 punktów straty
- powtarza Mourinho.

O tytuł walczy sześc drużyn, cztery z nich zagrają w Lidze Mistrzów - to pierwszy cel. Możesz zostać mistrzem albo automatycznie zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Pierwszy cel to spróbować utrzymać się w Wielkiej Czwórce - to ważne dla sytuacji finansowej klubu i dla jego prestiżu, więc musimy spróbować tam być. W tej lidze nie jest to łatwe, wystarczy przegrać dwa spotkania, aby spaść z czwartego na siódme miejsce.

Przed nami dwa mecze wyjazdowe, potem gramy w domu z Crystal Palace. Naszymi rywalami będą więc trzy zespoły, jakie potrzebują punktów z uwagi na położenie w jakim się znajdują. Czekają nas trzy trudne spotkania
- kończy Portugalczyk.

Aktualna ocena: 5

5325 wyświetleń | 14 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

11krystian199602.12.2013 19:57

ale gdyby Boruc nie zszedł to ciężko by nam było :D to świetny bramkarz jednak. Dobrze że Jose wybrał Mate on wniósł dużo ofensywnej gry dla nas

ferto02.12.2013 19:46

Wszystko ladnie i pieknie tylko troche szkoda tej bramki ale wygrana najwazniejsza

Bartosus02.12.2013 16:03

Po raz pierwszy już od jakiegoś czasu, nie musiałem zasłaniać oczu rękami patrząc na naszych piłkarzy. Druga połowa wyśmienita. Takie Chelsea chcę oglądać!

radon02.12.2013 15:51

Bardzo dobrze, że Chelsea potrafi przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Taką Chelsea jak wczoraj w drugiej połowie jak najbardziej chcę oglądać.

Karko02.12.2013 09:56

Wczoraj pokazaliśmy charakter, dobrze, że Mou docenił grę Juana. Błędy każdemu się zdarzają, więc to normalne. Wygrać te 3 spotkania i byłoby pięknie:)

Marcoo02.12.2013 08:08

Ten znowu chtuje pol newsa zeby skomentowac jednym slowem.

Mati11CFC02.12.2013 04:01

nie bylo tragedi..

kakuta4401.12.2013 23:46

Nawet bardzo dojrzały pokazali charakter mecz mógł sie podobać.

BoysNoize01.12.2013 23:44

Świetna druga połowa. Jakby tak dało radę zrobić, żeby od początku tak grali to byłoby świetnie.

Sierix01.12.2013 23:13

Dokładnie, mnie również nasza gra w 1 połowie nie wydawała się zła. Ważne 3 pkt i morale w zespole idą w górę.