20.04.2024, 18:15

Mourinho: Dobra robota

dodał: PlocczaninCFC 05.01.2014 18:40 źródło: westlondonsport.com
Jose Mourinho

Po efektownej główce Johna Obi Mikela i uderzeniu Oscara, Chelsea znalazła się w kolejnej rundzie najstarszych rozgrywek klubowych na świecie. Jose Mourinho nie ukrywa, że mecz nie był wcale taki łatwy, lecz pochwalił swoich zawodników za dobrze wykonaną robotę.

Mecz był trudny. W pierwszej części nie graliśmy tak źle, powiedziałbym, że nawet dobrze. Jednakże do szatni po pierwszej połowie schodziliśmy z wynikiem 0:0. Taki rezultat był dla nas pewnym ryzykiem, bo wystarczyło, że rywal strzeli nam bramkę, a wtedy mogłoby być niedobrze ? zaczyna Portugalczyk.

Moi piłkarze potraktowali ten mecz poważnie. Wygraliśmy z drużyną z Championship i wypełniliśmy naszą misję.

?The Blues? wyglądali na bardzo silnych w grze defensywnej, jednakże z Essienem, Ramiresem i Obi Mikelem w składzie nie udało się wyprowadzić zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Jednakże wprowadzenie Edena Hazarda zmieniło przebieg tego spotkania.

Uważam, że piłkarze w drugiej połowie dali nam do zrozumienia, że potrzebna jest większa intensywność w grze. Potrzebowaliśmy stwarzać sobie groźniejsze sytuacje. Dlatego zdecydowałem się na wprowadzenie Edena za Essiena, żeby wprowadzić dodatkowego gracza ofensywnego, który nada drużynie tempa i świeżości w grze. Chciałem także, aby dobrze sobie radził w grze jeden na jednego. Wiedziałem, że nasz przeciwnik może mieć z tym kłopoty.

Miałem na boisku Essiena i Mikela, ale nie potrzebowałem dwóch piłkarzy tego samego typu. W pewnym momencie musieliśmy zagrać otwarcie i nacierać do przodu. Po kilku stworzonych okazjach udało nam się przełamać wynik i potem strzelić jeszcze jednego z gry.

Aktualna ocena: 5

3481 wyświetleń | 13 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

11krystian199606.01.2014 11:46

ważne jest to że wygraliśmy i oby tak dalej

ashleycole305.01.2014 22:38

''W pierwszej części nie graliśmy tak źle, powiedziałbym, że nawet dobrze'' - albo Jose jest wielkim optymistą, albo oglądaliśmy inne mecze :]

''Uważam, że piłkarze w drugiej połowie dali nam do zrozumienia, że potrzebna jest większa intensywność w grze.'' - wiadomo, w końcu jesteśmy uzależnieni od Hazarda, bez niego nie ma gry ;x

Hubert01005.01.2014 21:35

Plan wykonany o to przecież chodziło :D

radon05.01.2014 21:27

Po tym meczu Mourinho może być zadowolony z postawy swoich zawodników. Wykonali należycie plan i zasłużenie dzięki temu wygraliśmy 2-0. Dobra forma trwa dalej. Ten rok rozpoczyna się świetnie, gdyż rozegraliśmy dwa mecze i oba wygraliśmy.

kakuta4405.01.2014 21:12

Wybitnego emczu nie zagrali ale wyrgana to wygrana i cieszy kolejne czyste konto oby tak z Hull tam to jest ciezki teren

MarcinBlue1705.01.2014 21:07

Hazard robi różnicę ;) Jak na boisku jest trio Hazard-Oscar-Willian to jakimś dziwnym trafem zawsze idzie nam świetnie ;) Czyżby narodził się Willzacar? ;] Bardzo możliwe.

topojek05.01.2014 20:52