20.04.2024, 18:15

Mourinho: Zasłużone zwycięstwo, ale...

dodał: admin 19.01.2014 21:41 źródło: chelseafc.com
Jose Mourinho

Znamy już szczątkowe wypowiedzi Jose Mourinho na temat dzisiejszego spotkania, pora na szersze rozwinięcie postrzegania przez niego meczu z Manchesterem United. Część zdań siłą rzeczy się powtórzy, jednak będzie również sporo nowości.

Jestem bardzo zadowolony ze zdobytych trzech punktów i oczywiście uwielbiam, kiedy to gracz mojego zespołu zostaje wybrany Piłkarzem Meczu. Strzelenie hat-tricka w pojedynku z Manchesterem United to fantastyczny moment dla Samuela - rozpoczął pomeczową konferencję Jose Mourinho.

Myślę, że zasłużyliśmy na wygraną, ale nie zasługiwaliśmy na to, aby po pierwszej przerwie prowadzić 2:0 ponieważ United swoją gra nie zasłużyło na taką stratę. Rozpoczęli mecz lepiej od nas i mieli pecha, że zdobyliśmy gole w takich momentach. Po czymś takim mecz staje się zupełnie inny - kontrolowaliśmy pierwszą połowę a gdy zdobyliśmy drugą bramkę, byliśmy w wybornej pozycji.

W zasadzie trzecia bramka zabiła mecz, ale paradoksalnie wówczas rywal zaczął napierać. David dokonał kilka zmian chcąc zmniejszyć stratę, a kiedy zdobyli bramkę na 3:1 poczułem, że mój zespół jest zmęczony. Jesteśmy drużyną, która sporo biega, naciskamy przeciwnika bardzo wysoko. Nasi atakujący gracze pokonują spore dystanse a United robiło się niebezpieczne, więc kiedy było 3:1 zdecydowaliśmy się na kontrolę tego wyniku. Dla Manchesteru również była to trudna sytuacja - przegrywali, choć przez 20-25 minut meczu grali tak dobrze
- podkreśla Portugalczyk.

W pierwszym okresie gry traciliśmy sporo piłek, Jones i Carrick mocno na nas naciskali. Willian, Hazard i Oscar byli przez to niedokładni, choć zwykle bardzo dobrze grają pod presją. Tak, w ciągu 20 minut United było lepsze od nas, ale pokazaliśmy solidność. Zwykle mamy po pięć szans na gola, tymczasem tu bramka padła po pierwszym strzale, a drugie uderzenie oznaczało drugiego gola.

W podstawowym składzie nieoczekiwanie pojawił się Eto'o.

Prawdę mówiąc spodziewałem się raczej Fletchera niż Jonesa, ale w sumie to bez różnicy. Czuję, że Samuel jest graczem z większymi zdolnościami technicznymi, który lepiej radzi sobie w tłoku, jego ruch jest inny od Fernando. To była trudna decyzja, bo Tores zdobywa bramki, ale miałem wrażenie, że Samuel lepiej zaadaptuje się do takiej gry
.

Pod sam koniec meczu sytuacja na boisku była gorąca, a z czerwoną kartką wyleciał z niego Vidic.

Kiedy gracze są sfrustrowani, dzieją się różne rzeczy. Hazard biegł z piłką i być może bardziej była to sytuacja na żółtą kartkę. Rafael także pokazał swoją frustrację. Myślę, że sędzia dziś dobrze się spisał a zawsze powtarzam swoim graczom, że muszą pomagać arbitrowi aby nie komplikować jego życia.

Dzisiejsze spotkanie było setnym wygranym meczem Jose Mourinho w Premier League.

Nie dbam o rekordy, po prostu chcę wygrać kolejne spotkanie. To zbieg okoliczności, że akurat ta liczba przytrafiła się w meczu z United, a poprzednim właścicielem tego rekordu był trener Manchesteru United. Najważniejsze, że te sto spotkań dały Chelsea 300 punktów a dziś były one dla nas bardzo ważne.

Portugalczyk po raz kolejny pochwalił dojrzałą grę Johna Terry'ego.

Musimy poprawić swoja grę, pierwsze 20 minut nie było dobre. Chcę abyśmy od początku mieli kontrolę nad tym co dzieje się na boisku, a dziś tak nie było. United było od nas silniejsze, ale dobrze że zachowaliśmy spokój i pokorę, mimo to wymagam lepszej gry od swojego zespołu.

Dla młodych piłkarzy to świetna sytuacja, kiedy starsi dają zespołowi stabilność. Myślę, że John po raz kolejny pokazał dziś fantastyczny występ. Wyłuskał kilka groźnych piłek, jedną w pierwszej połowie a drugą w drugiej. Naprawdę moi piłkarze pracują bardzo ciężko
- kończy Mourinho.

5361 wyświetleń | 9 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

11krystian199620.01.2014 16:33

czym tu się przejmować :D wygrało się i to najważniejsze

ferto20.01.2014 08:43

Jakbysmy zremisowali czy przegrali to Jose by powiedzial ze zasluzylismy na wiecej ale to co mowi to chyba z szacunku do MU

radon20.01.2014 08:15

Zasługiwaliśmy czy nie, aby prowadzić do przerwy 2-0, ale taki wynik do tej przerwy był. Potrafimy wykorzystywać sytuacje i dlatego zasłużenie dzisiaj my cieszymy się z trzech punktów. Ja pozytywnie oceniam Mourinho za postawę wobec United. Może jesteśmy świadkami tego jak upada wielki klub, a po co Portugalczyk miałby ich jeszcze dobijać. Mają już wystarczająco dużo problemów.

Mati11CFC20.01.2014 02:41

nie ma co ich zalowac.. gdy my przegralismy po kontrowersjach to jeszcze po nas cisneli! dobrze im tak przegrali bo są przecietniakiem zwyklym ligowym sredniakiem, niech sobie punktów na goodison park szukaja a nie tu

Torres124920.01.2014 00:15

Jak to powiedzieli komentatorzy:"Niestety meczu nie wygrywa ten kto ładnie gra,tylko ten co wykorzystuje swoje sytuacje"
Szkoda mi trochę Januzaja najlepszy zawodnik z MANUTD w tym meczu.Jedyny z jakiś 20(nie liczę)odważył,i dał rade założyć siatkę Bronkowi...Dobrze się kiwał i rozgrywał piłkę...Szkoda mi tego chłopaka.No ale najważniejsze jest to,że wygraliśmy.Przecież wygrywa ten co wykorzystuje swoje sytuacje a nie ten co ładniej gra :D Zaraz Hejterzy się obudzą i będą mnie wyzywać ale jestem fanem Chelsea,oglądałem mecz i chyba każdy kto oglądał wie,że mimo wszystko MU ładniej grało,co nie znaczy,że Chelsea grała słabo itd.

killaszyna19.01.2014 23:51

MOU przez dobre relacje z Fergusonem ,tak samo traktuje z szacunkiem MU teraz :P

ashleycole319.01.2014 23:22

Co Mourinho nagle zaczął sie przejmować tak Manchesterem ? Co go obchodzi, że nie zasłużyli na dostanie dwóch goli w plecy, po tym, co prezentowali ? Mnie na przykład to wgl nie obchodzi :]

''Fernando jest bardzo niebezpieczny kiedy ma miejsce, ma więcej mocy od Samuela, ale nie sądzę, aby Manchester United przyjeżdżali do nas, aby dać nam miejsce za swoją linią obrony. Oni przyjechali tu bardzo zwarci. '' - wiecie już, czemu dzisiaj grał Eto'o a nie Torres ?

''zawsze powtarzam swoim graczom, że muszą pomagać arbitrowi aby nie komplikować jego życia.'' - to niech jeszcze raz powtórzy to Oscarowi i Ramiresowi, i to najlepiej po portugalsku.

Karko19.01.2014 22:56

Mecz zaczęliśmy bardzo nerwowo, dlatego się obawiałem co będzie dalej.