20.04.2024, 18:15

Schwarzer: Dobry znak

dodał: Rasheed 27.01.2014 14:35 źródło: chelseafc.com
Mark Schwarzer

Kolejny mecz pucharowy stanowił dla Marka Schwarzera kolejną okazję do spędzenia na placu gry 90. minut. Australijczyk mógł cieszyć się także z kolejnego czystego konta w barwach Chelsea. Dzięki temu zwycięstwu, "The Blues" mają serię siedmiu wygranych z rzędu...

Oczywiście losowanie nie było dla nas zbyt pomyślne, a patrząc na nasze spotkanie, a także mecz Arsenalu z Liverpoolem, można podejrzewać, iż ludzie spodziewali się takich spotkań w dalszej części turnieju. To jest jednak Puchar Anglii i szczęście, bądź nieszczęście losowania - mówi Schwarzer.

Zanim dojdzie do tego spotkania, czeka nas jeszcze kilka innych gier. Musimy skoncentrować się na każdej z nich, ale kiedy w końcu dojdzie do meczu z City, podejdziemy do niego z zamiarem odniesienia sukcesu, wiarą w swoje umiejętności i pewnością siebie.

Chcemy wygrać wszystkie rozgrywki, w których bierzemy udział. Nie stawiamy żadnego z tych turniejów ponad innymi. Wierzymy, że mamy odpowiedni zespół i piłkarzy, zdolnych radzić sobie świetnie na wszystkich frontach.

Jeśli chodzi o mecz ze Stoke, było to dobre zwycięstwo. Nie sądzę, aby wynik właściwie odzwierciedlał to, co faktycznie działo się na placu gry. Uważam, że powinniśmy wygrać znacznie wyżej. Zwłaszcza pierwsza połowa była okresem, w którym byliśmy po prostu niesamowici i brakowało nam jedynie gola. Innego dnia wszystko byłoby zakończone jeszcze przed przerwą.

Kiedy schodzisz do szatni po bardzo dobrej połowie, ale z nieznacznym prowadzeniem 1:0, zawsze istnieje ryzyko, że Stoke złapie wiatr w żagle, uwierzy w swoje umiejętności, rzuci do przodu wszystko, co ma i dopisze im szczęście. Zespół bronił dostępu do bramki bardzo dobrze - staraliśmy się wyjść wysoko do przodu, z uwagi na Petera Croucha. W rezultacie Stoke oddało tylko jeden strzał z dystansu, a także kilka innych, niecelnych.

Ostatecznie zwycięstwo ekipie "The Blues" dał Oscar, który popisał się pięknym wykończeniem stałego fragmentu gry. Mark Schwarzer twierdzi, że nie jest to powód do bycia zaskoczonym - Brazylijczyk dokonuje tego samego na treningach.

Widziałem Oscara, który robił podobne rzeczy na treningach wiele razy, tak więc nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem, że oddał tak dobry strzał. Jest w tym prawdziwym mistrzem. Mamy szczęście, że nasza drużyna posiada tak wielu dobrych wykonawców tego stałego fragmentu gry.

Jak już wspominaliśmy, Schwarzer zachował swoje kolejne czyste konto - piąte w sześciu występach dla ekipy "The Blues". Co na to Australijczyk?

Powiedziałem Hilario, że jeśli to wszystko będzie wyglądało tak nadal, to w krótkim czasie zachowam tutaj więcej czystych kont, niż przez całą swoją karierę. To jeden z największych atutów gry w takim klubie jak Chelsea - chcesz brać udział w każdym możliwym turnieju i dlatego tutaj jestem.

Dobrze znamy swoją jakość i wiemy, jak dużą pracę wkładamy we wszystko na treningach. Przemawiają za nami nie tylko korzystne rezultaty - zaczęliśmy grać naprawdę atrakcyjną piłkę i jest to bardzo dobry znak.

1813 wyświetleń | 8 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Karko28.01.2014 14:08

mark broni znakomicie.
Ale chyba to jego pierwszy i ostatni sezon w tym klubie.

11krystian199627.01.2014 20:16

w pucharze FA będzie ciekawie :D ale to dobrze będzie ciekawie i liczę na nasze przejście dalej. A co do Marka to jest bardzo dobry bramkarz

Lukas0727.01.2014 19:24

Mark jak na swój wiek pokazuje się z dobrej strony;)

ferto27.01.2014 19:09

Schwarzer jest bardzo dobrym zmiennikiem Cecha mimo wieku wypelnia swoje obowiazki w 100 procentach

ashleycole327.01.2014 18:19

''Mamy szczęście, że nasza drużyna posiada tak wielu dobrych wykonawców tego stałego fragmentu gry.'' - do niedawna Luiz był uznawany za tego, który może uderzyć piłke z rzutu wolnego, ewentualnie Lampard, a tu nagle po jednym świetnym wolnym ze Stoke, objawia sie nowy Juninho. Oby tak dalej, Oscar ! :]

kakuta4427.01.2014 17:05

Schwarzer to kiedy nie zagra to ma wręc pełne ręce roboty :D

radon27.01.2014 15:52

Mark może nie gra zbyt często, ale gdy pokazuje się w pucharowych spotkaniach, to jestem zadowolony z tego co pokazuje. Solidny rezerwowy bramkarz, którego udało się nam pozyskać za darmo.

OlivierGiroud27.01.2014 15:01

to spotkanie powinno zakonczyć sie 3-o albo więcej dobrze ze mark nie miał nic do roboty cieszy czyste konto oby tak dalej