26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Chelsea w półfinale Ligi Mistrzów !

dodał: admin 08.04.2008 23:00 źródło: inne

W rewanżowym spotkaniu Chelsea z Fenerbahce w ramach ćwierćfinałów Ligi Mistrzów The Blues pokonali turecki zespół 2:0 i awansuja do półfinałów!
Zapraszamy na relację jaką przeprowadziliśmy w trakcie meczu.

Podstawowa jedenastka Chelsea: Cudicini, Carvalho, Terry, A. Cole, Essien, Ballack, Makelele, Lampard, J. Cole, Drogba, Kalou.
Ławka rezerwowych: Hilario, Belletti, Alex, Obi Mikel, Malouda, Szewczenko, Anelka.

Kamery pokazują nam rozgrzewających się piłkarzy obydwu drużyn na murawie Stamford Bridge. Na trybunach znajduje sie całkiem spora grupa tureckich kibiców. Co ciekawe, wśród nich mamy sporo ładnych dziewcząt :-).

Chelsea w standardowych, niebieskich strojach. Fenerbahce ma lekko zmodyfikowane kolory - biało-żółte pasy. Kamery pokazują Petra Cecha na trybunach ze szramą na podbródku.
1 minuta - faul Ballacka. W 3 minucie powtórny faul - wrzuca Fenerbahce na pole karne Chelsea, ale piłke łapie Cudicini.
1:0 rzut wolny wykonuje Lampard, główką podbija Ballack - GOOOL ! Fantastyczne rozpoczęcie spotkania !

Po chwili rożny wykonuje Chelsea, ale wybijają piłke obrońcy. Spore tempo meczu, akcja przenosi się z jednego pola karnego pod drugie.
8 minuta - pressing Chelsea - dwa strzały The Blues, najpierw strzela Kalou w słupek, potem Ballack ponawia, ale łapie to bramkarz gości.
11 minuta - Terry przerywa atak gości. 12 minuta - Cudicini wnawia grę, ale zbyt mocny jest to wykop. Po chwili faulowany jest Drogba. 14 minuta - faul Makelele, 40 metrów od naszego pola karnego. Wrzuca Alex, główkuje Deivid - niecelnie. Kontra Chelsea, ale fauluje Kalou.
18 minuta - uderza Lampard - piłka zablokowana. W 20 minucie z dystansu strzela Deivid, daleko obok bramki.
20 minuta - ostro wchodzi Makelele w nogi przeciwnika - faul. 22 minuta - Drogba z boku uderza na bramkę, pilka dostaje ładnej rotacji i minimalnie przelatuje nad spojeniem bramki...
Często wycofują piłkę zawodnicy Fenerbahce do swojego bramkarza. Cudicini trzyma się niepokojąco za udo... Naciągnął je przy dalekim wykopie. Na boisku mamy medyków - Cudicini schodzi z boiska! Wchodzi Hilario ! Nieoczekiwana zmiana, Hilario nawet nie jest rozgrzany. Cech z trybun pobiegł do szatni The Blues!
28 minuta - na murawie zwija się Drogba, trzyma się za rękę, na którą upadł. 29 minuta - Carvalho fauluje od tyłu Alexa.
30 minuta - Drogba składa się do strzału, pilkę spod nóg wyjmuje mu Lugano - kontra Fenerbahce, strzela Senturk - obok bramki.
31 minuta - rzut wolny dla Turków - wrzutka na pole karne, główkuje Lugano - obok słupka.
Fenerbahce korzysta z nieoczekiwanych zmian w Chelsea i przyciska w ataku. Teraz A. Cole przerwał im akcję. 33 minuta - - mocno uderza Drogba - łapie to bramkarz.
35 minuta - spalony Fenerbahce. W 37 minucie mamy akcję Essien - Ballack - J. Cole, ale bramkarz przejmuje piłkę. 39 minuta - ponownie akcję Fenerbahce przerywa Ashley Cole. Nidługo potem rajd rozpoczyna Kalou, ale strzał mu nie wychodzi.
43 minuta - fauluje Drogba, nie potrafi przyjąć do wiadomości uwag sędziego. The Blues popełniają błędy - kiepsko wykopał Hilario, fatalnie podawał Lampard.
Fenerbahce nie rezygnuje z prób strzeleckich, na szczęście piłkę Kazimowi odbiera Cole. W 47 minucie mamy rzut rożny dla Chelsea. Nie stworzyło klarownej sytuacji i arbiter sięga po gwizdek - koniec pierwszej połowy.

Niestety - nieoczekiwana zmiana bramkarza pokrzyżowała szyki The Blues - od tamtej chwili huraganowe ataki Chelsea osłabły, a do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić gracze Fenerbahce. Zdecydowana przewaga The Blues udokumentowana jedną bramką zmieniła się w wyrównany obraz gry.
Oby nasi zawodnicy drugą połowę rozegrali z równym animuszem, co 20 minut pierwszej!

Rozpoczynamy drugą połowę! Fenerbahce dośrodkowuje, ale piłke zabiera Hilario. W 47 minucie odgryza się Drogba mocnym strzałem - niestety prosto w Demirela. 49 minuta - podanie J. Cole'a do Drogby przecięte przez obrońców. W 50 minucie Essien zbyt mocno podaje do Tito.
J. Cole leży na murawie, na szczęście to nic poważnego. W 54 minucie akcję gości wślizgiem przerywa Carvalho.
Znów mamy szybkie tempo gry. Piłka przenosi się spod bramki pod bramkę.
W 58 minucie niespodziewana zmiana Granta - za Kalou wchodzi... Belletti! 60 minuta - zmiana w Fenerbahce - pojawia się Kezman-Richards.
67 minuta - Alex fauluje Ballacka. Chwilę potem Drogba uderza na bramkę Fenerbahce, bez problemu łapie to Demirel. W 71 minucie Ballack próbuje oszukać bramkarza gości - bez powodzenia.
75 minuta - z dystansu uderza Lugano - bardzo groźnie.
Kolejna zmiana u Turków - Boral za Senturka. 79 miuta - Drgba z rzutu wolnego wprost na bramkę - broni to Demirel! Była wielka okazja!
81 minuta- - Joe Cole na spalonym. Mocno atakuje Fenerbahce - 82 i 83 minuta - dwie fantastyczne parady Hilario! Wspaniała obrona!
84 minuta- strzela Lampard, ale piłka niknie w nogach obrońców. Schodzi J. Cole, za niego pojawia się Malouda.
86 minuta - żółta kartka dla Essiena. Nie zagra w kolejnej rundzie LM!
88 minuta - 2:0 !!! Lampard z fantastycznej asysty Essiena!

89 minuta - zmiana u gości - Bilgin za Wedersona. W 90 minucie uderza Malouda- obok słupka!
91 minuta - żółta kartka dla Carvalho. W 92 minucie Essien uderza - piłka w siatce, ale sędzia pokazuje spalonego! Chwilę potem Drogba zwija się na murawie - czas leci naprzód - OSTATNI GWIZDEK - JEST AWANS !!!!
W półfinale zagramy - znowu (!) z Liverpoolem, który własnie pokonał Arsenal 4:2

Przepraszamy za przycinająca się relację, ale chyba pobiliście rekordy wejśc i serwer się zdyszał :-)

Chelsea - Fenerbahce 2:0 (1:0)
bramki: Ballack (4'), Lampard (88')
kartki żółte: Essien, Carvalho