26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Kanonierzy rozsiekani przez szable Chelsea

dodał: admin 22.03.2014 14:26 źródło: goal.pl

Cztery gole w pierwszej połowie, kolejne dwie w drugiej - a wszystkie dla Chelsea. Co jeszcze? Czerwona kartka dla gracza Arsenalu (choć nie winowajcy ręki w polu karnym) i popsuty jubileusz Arsene Wengera. 6:0! Który z kibiców Chelsea spodziewałby sie przebiegu takiego derby Londynu?

Zwiastun wielkiego widowiska kibice zobaczyli już w trzeciej minucie. Andre Schurrle dograł z prawej strony do Samuela Eto?o, który znajdował się na czystej pozycji, ale Wojciech Szczęsny ruszył do piłki chroniąc swój zespół przed utratą bramki.

Kanonierzy odpowiedzieli już chwilę później. Tomas Rosicky obsłużył Oliviera Giroud znakomitym prostopadłym podaniem. Francuz wpadł w pole karne i oddał strzał na dalszy słupek, ale w pogotowiu był Petr Cech. Po kilku minutach kibice zgromadzeni na Stamford Bridge mogli obejrzeć już dwie bramki!

Zapach gola unosił się nad stadionem już od pierwszego gwizdka i nie trzeba było na niego długo czekać. W 5. minucie prowadzenie objęli piłkarze Chelsea Londyn. Eden Hazard rozciągnął grę do niepilnowanego z prawej strony Samuela Eto?o. Kameruńczyk przyjął piłkę, balansem ciała minął Alexa Oxlade-Chamberlaina i huknął w długi róg. Szczęsny wyciągnął się jak struna, ale nie był w stanie dosięgnąć piłki.

Gospodarzom było jednak mało i już dwie minuty później zdobyli drugiego gola! Pięknym strzałem na dalszy słupek z prawej strony pola karnego popisał się Andre Schurrle posyłając futbolówkę między nogami asekurującego go obrońcy. Zaskoczony bramkarz Arsenalu w tej sytuacji nawet nie drgnął! Arsene Wenger nie tak wyobrażał sobie początek swojego święta!

Już po dziesięciu minutach gry boisko musiał opuścić Eto?o. Kameruński snajper nabawił się kontuzji, która uniemożliwiła mu kontynuowanie gry. W jego miejsce na boisku zameldował się Fernando Torres.

Prawdziwy dramat Kanonierzy przeżyli dopiero w 15. minucie. Po strzale Edena Hazarda Oxlade-Chamberlain zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia słusznie podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale to co zrobił chwilę później przeszło do historii futbolu. Arbiter pomylił się bowiem i pokazał czerwoną kartkę Kieranowi Gibbsowi, którego pomylił z Oxlade-Chamberlainem! Na nic zdało się nawet przyznanie do winy! Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Eden Hazard i pewnym strzałem zamienił go na gola.

W obliczu ekstremalnie trudnej sytuacji Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Lukasa Podolskiego i wzmocnić szeregi defensywne. Niemieckiego napastnika zastąpił bowiem obrońca Thomas Vermaelen.

W 31. minucie próbką najwyższych umiejętności popisał się Wojtek Szczęsny. David Luiz podholował piłkę na wysokość dwudziestego metra i zdecydował się na strzał z dystansu. Futbolówka nabrała rotacji, a po drodze odbiła się jeszcze od nogi jednego z zawodników Chelsea. 23-letni golkiper nie dał się jednak zaskoczyć.

W dzisiejszym meczu słowo ?litość? nie istniało w słowniku piłkarzy Chelsea Londyn. W 41. minucie strzelili swojego czwartego gola. Po krótkim rajdzie prawym skrzydłem Cesar Azpilicueta dograł płasko do wbiegającego w pole karne Oscara, który z najbliższej odległości wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki gości.

Po dramatycznych 45 minutach gospodarze zeszli na przerwę z zapasem czterech bramek. Z pewnością piłkarze Arsenalu nie mieli najmniejszej ochoty, by pojawić się na boisku na drugą odsłonę. W takiej sytuacji Kanonierzy musieli za wszelką cenę starać się, by nie dopuścić do straty kolejnych goli.

Po zmianie stron podopieczni Jose Mourinho nie zamierzali odpuszczać. Już trzy minuty później byli blisko zadania piątego ciosu krwawiącemu Arsenalowi. Najpierw strzał Fernando Torresa zablokował Per Mertesacker, a dobitkę z bliskiej odległości Davida Luzia obronił Szczęsny.

Najlepszą akcję w drugiej połowie podopieczni Arsene?a Wengera stworzyli sobie w 61. minucie, ale strzał Santiego Cazorly z ostrego kąta na dalszy słupek okazał się minimalnie niecelny.

W osłabieniu jednego zawodnika Arsenal nie był w stanie konstruować akcji ofensywnych. Ataki Kanonierów opierały się głównie na indywidualnych rajdach m.in. Tomasa Rosicky?ego. Defensywa The Blues nie miała jednak problemów z rozbijaniem akcji rywali zwłaszcza, że brało w niej udział dwóch, maksymalnie trzech Kanonierów.

W kolejnych minutach zawodnicy Chelsea świadomi wysokiego prowadzenia spokojnie wymieniali podania, stopniowo przesuwali się pod bramkę Arsenalu i wykańczali akcje strzałem zza pola karnego. Jeden z nich, autorstwa Oscara dał gospodarzom piątego gola w 66. minucie. Brazylijczyk huknął z dystansu, piłka nabrała rotacji, skozłowała jeszcze przed interweniującym Szczęsnym i wpadła do siatki.

Licznik bramek Chelsea przeskoczył na szóstkę już pięć minut później. Azpilicueta świetnie wypatrzył pędzącego środkiem pola wprowadzonego po przerwie Mohameda Salaha i posłał do niego dalekie prostopadłe podanie. Egipcjanin wyszedł na czystą pozycję  i płaskim strzałem wpakował piłkę do siatki. Było to dla niego pierwsze trafienie na boiskach Premier League po transferze z FC Basel.

Porażka Arsenalu znacząco skomplikuje jego sytuację w rywalizacji o mistrzostwo Anglii. Drużyna z Emirates Stadium będzie musiała jak najszybciej otrząsnąć się po fatalnej porażce. Już za tydzień czeka ją kolejna ważna dla losów mistrzostwa konfrontacja. Tym razem rywalem Kanonierów będzie Manchester City.

Petr Cech26.03.2014 21:32

Oby nie było tak, że to my będziemy mieć najlepszą defensywę w lidze, a to jednak druga najlepsza będzie mistrzem ( City ), a często tak jest.

Petr Cech23.03.2014 18:00

Oby teraz Mourinho nie pomylił się z taktyką na Liverpool, tak jak pomylił się na początku, gdy nie typował ich na zespół walczący o mistrza, i wygramy z nimi ten mecz.

wojtekslonina10023.03.2014 16:20

super:)

Chelsea0323.03.2014 14:33

Pięknie !!! :D

11krystian199623.03.2014 14:32

pięknie to zagraliśmy :D po prostu fenomenalnie oby więcej meczy z takimi wynikami

Hooligan23.03.2014 14:28

To był fantastyczny mecz. Salah mimo że dostał niewiele czasu pokazał Mou, że potrafi strzelać gole, jednak najbardziej zadziwiła mnie jego szybkość. Widziałem że jest bardzo szybki, ale żeby aż tak? Piękna gra :)