Osób on-line: 72

20.04.2024, 18:15

Misja 'nie stracić' zakończona powodzeniem

dodał: admin 22.04.2014 21:50 źródło: goal.pl

Pierwszy mecz półfinału Ligi Mistrzów między Atletico Madryt a Chelsea zakończył się bezbramkowym remisem. Jak się wydaje, plan Jose Mourinho 'Po pierwsze: nie stracić bramki' zakończył się powodzeniem, ale Chelsea kończyła to spotkanie mocno przetrzebiona.

Londyńczycy gola nie stracili, za to stracili Petra Cecha, którego przez większość spotkania bardzo udanie zastępował Mark Schwarzer, straciła też z powodu kontuzji Johna Terry'ego. Póki co nie wiemy, jak długa będzie przerwa obydwu zawodników.

W rewanżu na pewno nie zagrają Frank Lampard i John Obi Mikel, którzy zobaczyli dziś żółtą kartkę i są zawieszeni na kolejny mecz Ligi Mistrzów...

Chelsea wyszła na murawę w defensywnym ustawieniu co przełożyło się na grę - widać było iż założeniem jest przede wszystkim zachowanie czystego konta. Nie było to łatwe, bowiem piłkarze Atletico zamierzali wykorzystać atut własnego boiska i już od pierwszych minut starali się narzucić własne warunki gry. Wymieniali dużo podań w środku pola, ale szczelnie ustawiona defensywa gości nie pozwalała im na rozwinięcie skrzydeł.

Po kwadransie gry menedżer The Blues Jose Mourinho musiał przeprowadzić pierwszą, wymuszoną zmianę. W ferworze walki ucierpiał bramkarz Petr Cech i nie był w stanie dalej kontynuować gry. W jego miejsce między słupkami zameldował się 41-letni Mark Schwarzer.

W przekroju całej pierwszej połowy gospodarze grali znacznie odważniej niż rywale, którzy byli skupieni głównie na grze defensywnej. Świadczy o tym również posiadanie piłki. Atletico utrzymywało się przy niej przez 63% czas.! Ekipa ze Stamford Bridge skutecznie murowała dostęp do własnej bramki, dlatego przewaga optyczna Rojiblancos nie przełożyła się na klarowne sytuacje bramkowe.

Godne wspomnienia są jedynie dwie akcje podopiecznych Diego Simeone. Najpierw w 30. minucie Raul Garcia groźnie uderzył głową po dośrodkowaniu z lewej strony, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Pięć minut później Mario Suarez oddał mierzony strzał zza pola karnego, ale do szczęścia zabrakło mu kilka centymetrów, a futbolówka minęła prawy słupek bramki Chelsea. Ostatecznie obie ekipy udały się do szatni przy stanie 0:0.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Zawodnicy Atletico nadal dłużej utrzymywali się przy piłce, a goście robili wszystko, by utrudniać im zadanie. Pod własne pole karne wracało bowiem nawet dziewięciu zawodników Chelsea.

O ile sposób, w jaki toczyła się gra nie zmienił się, o tyle atmosfera na murawie stała się znacznie bardziej napięta. Regularnie dochodziło do przepychanek z udziałem dużej liczby zawodników. Sędzia w całym spotkaniu pokazał  pięć żółtych kartek, wszystkie w drugiej połowie spotkania.

Vicente Calderon z pewnością nie będzie mile wspominany przez gości. Nie dość, że w pierwszej połowie urazu nabawił się Petr Cech, to po przerwie taki sam los spotkał Johna Terry?ego.

Gospodarzom mimo żywego muru pod szesnastą Chelsea udało się dwukrotnie poważnie zagrozić bramce Schwarzera. W 76. minucie Gabi uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego z wysokości 20 metrów. Piłka zmierzała tuż obok lewego słupka, ale australijski golkiper popisał się fantastycznym refleksem i uchronił swój zespół przed utratą gola.

Już trzy minuty później wynik spotkania mógł otworzyć wprowadzony po przerwie Arda Turan. Turecki pomocnik wygrał walkę w powietrzu z Garym Cahillem i uderzył głową po dośrodkowaniu Juanfrana z prawej strony, ale w kluczowym momencie zabrakło mu celności.

Po końcowym gwizdku na tablicy świetlnej widniał bezbramkowy remis. Z takiego rezultatu mogą być zadowoleni podopieczni Jose Mourinho, którzy w rewanżu zagrają na swoim stadionie będącym w tym sezonie prawdziwą twierdzę. Przed własną publicznością przegrali bowiem tylko dwa mecze we wszystkich rozgrywkach.

Atletico Madryt - Chelsea FC 0:0

żółte kartki:
Atletico - Gabi 75', Miranda 89'
Chelsea - Lampard 64', Obi Mikel 75', Ba 90+5'

Atletico: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe - Koke, Gabi, Mario (79' Sosa) - Raul Garcia (86' Villa), Diego (60' Arda Turan) - Diego Costa

Chelsea: Cech (18' Schwarzer) - Azpilicueta, Cahill, Terry (73' Schurrle), Cole - David Luiz, Lampard, Obi Mikel - Ramires, Torres, Willian (90+4' Ba)

Aktualna ocena: 4.14

17763 wyświetlenia | 45 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

bluethebest24.04.2014 12:40

gdybym wczoraj założył fabrykę produkującą maść na ból dupy dla kibiców Arsenalu dzisiaj byłbym już miliarderem

krzemik23.04.2014 22:57

Dobrze powiedziałeś torox aż go ściska<lol>

torox23.04.2014 22:54

ArsenalPonadZycie

parodią futbolu był występ arsenalu na SB w tym sezonie.
dziękuje tyle w temacie.

P.S. idź stąd bo nikt nie chce słuchać ani czutać jak wielki masz ból dupy.

krzemik23.04.2014 22:52

Nie wytrzymałem i musiałem coś napisać to pana arsenalponadzycie lepiej grać tak jak ty to napisałeś parodia futbolu ale dla mnie to była bardzo dobra gra defensywna niż odpaść już w pierwszej rundzie Mourinho wie co ma robić i jaką ma taktykę na półfinał i szanuję go jako trenera bo Mou więcej osiągnął niż wasz trener przez tyle lat,a jak ci się nie podoba gra Chelsea to nie oglądaj nikt ci nie każe.
GO GO GO THE BLUES do finału.

ArsenalPonadZycie23.04.2014 22:01

Są dwa stwierdzenia, które określają osoby, którym sprzyja szczęście, a sprzyja ono lepszym i głupszym. W przypadku czelsi idealnie pasuje to drugie stwierdzenie. To co odwalił żose z tą swoją ekipą to była parodia futbolu. Ten pan powinien mieć dożywotni zakaz prowadzenia klubów piłkarskich. Ten tani pozorant zabija piękno piłki. Mam nadzieję, że Simeone i jego super team pokażą klasę na sramford bridge i w pełni zasłużenie awansują do finału. LOS COLCHONEROS!!!

tom1122336623.04.2014 21:30

Finał raczej jest w naszych rękach. Mam pytanie co z cechem? Wiadomo co mu jest i czy się wykuruje ewentualnie na jeden mecz(finał) jak będzie jakiś artykuł na innej stronie to proszę o link

Silvarno23.04.2014 19:28

@Cinek<br>
Tak, lepiej było pójść na wymianę ciosów i przegrać 3-0 masz racje, wtedy byś się cieszył bo nikt by się nie śmiał ze stylu tylko z wyniku. Wstyd Ci bo masz znajomych na poziomie podstawówki i o piłce wiedzą tyle co moja babcia albo i mniej. To jest TAKTYKA i mnie jakoś nawet bardziej to jara jak widzę mądrze ustawioną drużynę, która wie co ma robić od pierwszej do ostatniej minuty niż chaos i otwieranie co zazwyczaj kończy się porażką. A zresztą jeżeli wygramy LM to też będziesz narzekał i przejmował się że "wszyscy się z Ciebie śmieją"? Ogarnij, bo za te wszystkie wasze wypowiedzi że wam wstyd za styl Chelsea świadczą tylko o tym jaki prezentujesz iloraz inteligencji oraz jakim jesteś kibicem. Pjona.

adc23.04.2014 19:10

Oby rewanż był ciekawszym spotkaniem między dwoma drużynami które będą próbowały za wszelką cenę wygrać - wczoraj tylko i wyłącznie Atletico zależało na strzeleniu jakiejkolwiek bramki i wygraniu tego spotkania.

11krystian199623.04.2014 17:59

innego rozwiązania nie mieliśmy tym bardziej zę nie mamy tylu ilu powinniśmy mieć piłkarzy także moim zdaniem bardzo dobry wynik a u siebie wygramy i awansujemy

X7POWER23.04.2014 17:08