Everton vs Chelsea - zwycięstwo po horrorze!

dodał: admin 17.12.2006 17:08 źródło: inne

W niedzielnym spotkaniu Chelsea po horrorze wygrywa z Evertonem 2:3!
Strzelcami bramek dla The Blues: Ballack, Lampard i Drogba!

Jose Mourinho do wyjściowego składu nie wystawił m.in. Johna Terry'ego oraz Andrieja Szewczenki. Opaskę kapitana The Blues założył Frank Lampard.

Początek meczu rozpoczął się od ataków Evertonu, jednak to The Blues mieli pierwszą groźną sytuację: w 9. minucie po podaniu Robbena Cole groźniArteta (38. z karnego po faulu Carvalho na Anichebe), Yobo (63. po dośrodkowaniu Artety)e uderzył na bramkę gospodarzy, jednak piłka minęła słupek.
Kolejne minuty pokazały przewagę Chelsea a jednocześnie gra się zaostrzyła - piłkarze nie stronili od brutalnych zagrań, sytuacja zrobiła się nerwowa. Mimo ewidentnych fauli sędzia nie sięgnął po kartoniki.
W 30. minucie dobrą sytuację miał napastnik gospodarzy - Yobo, jednak jego strzał obronił Hilario.
31. minuta to z kolei doskonała okazja do objęcia prowadzenia przez Chelsea, ale po świetnym podaniu Geremiego Cole minął się z piłką! Chwilę potem w kolejnej próbie pokonania bramkarza Evertonu piłka minęła o kilka centymetrów słupek.
W 35. minucie po faulu Boulahrouz'a sędzia podyktował rzut karny dla Evertonu. Szansę bezbłędnie wykorzystał Arteta i gospodarze objęli prowadzenie (1:0).

Końcowe minuty pierwszej połowy upłynęły na zmasowanych próbach doprowadzenia do remisu przez londyńczyków (m.in. słupek po strzale Cole'a), jednak do przerwy wynik meczu się nie zmienił.

Na drugą połowę w miejsce Geremiego Mourinho wystawił Kalou.
50. minuta - Ballack zdobywa wyrównanie!

W 52 minucie żółtą kartkę zobaczył Carvahlo. Optyczna przewaga The Blues staje się wyraźna: w 53. minucie na bramkę gospodarzy uderza Lampard i Robben, a minutę później Kalou. Everton znajduje się w głębokiej defensywie.
W 60. minucie Hilario ładnie broni rzut rożny strzelony wprost na bramkę. Niestety - minutę później Yobo zdobywa drugą bramkę dla gospodarzy (2:1) !

W 72. minucie za Robbena wchodzi Szewczenko, zaś winowajcę rzutu karnego - Boulahrouza zmienia Bridge.
W 81. minucie pada kolejne wyrównanie: Lampard z daleka mocno uderza w okienko bramki Evertonu ! 2:2 Była to już 77 bramka Lamparda dla Chelsea.

87 minuta - Drogba po podaniu Szewczenki strzela z 30 metrów! 3:2 dla Chelsea!
The Blues do końca meczu próbowali strzelić kolejną bramkę: w końcowych minutach m.in. szczęścia próbował jeszcze Szewczenko, jednak strzał obroniony został przez Howarda.

Bramki: Arteta (38. z karnego), Howard (49. samobójcza po strzale Ballacka), Yobo (63.), Lampard (82.), Drogba (87.)
Kartki: Neville, Carvalho