cześć

Schurrle w półfinale Mistrzostw Świata

dodał: admin 04.07.2014 20:33 źródło: goal.pl
Andre Schurrle

Reprezentacja Niemiec awansowała do półfinału Mistrzostw Świata! Ekipa Joachima Löwa w europejskim klasyku pokonała po przeciętnym widowisku Francję 1:0. Jedyną bramkę już na początku spotkania zdobył głową Mats Hummels.

Bramka Andre Schurrle jaką ten zdobył w dogrywc w meczu z Algierią nie dała mu przepustki do podstawowego składu Niemiec, jednak pomocnik ponownie zaliczył kolejne minuty mundialu w drugiej połowie meczu z Francuzami. Zawodnik Chelsea nie wykorzystał tym razem dobrej okazji na gola a na murawie spędził ogółem 21 minut.

Niemcy od początku starali się narzucić swój styl, a swego dopięli już po 13 minutach, zdobywając bramkę po stałym fragmencie gry. Z rzutu wolnego na środek szesnastki dośrodkował Toni Kroos, a głową piłkę pod poprzeczkę skierował Mats Hummels, który wygrał pojedynek z Raphaelem Varane'm, skutecznie przepychając defensora Realu.

Zdobyty gol podziałał na piłkarzy Joachima Löwa kojąco, bo później nie atakowali już z większym impetem. Lepiej wyglądały okazje Francuzów, którzy kilkukrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką Manuela Neuera, lecz nie potrafili pokonać bramkarza Bayernu Monachium.

Najlepsza okazja miała miejsce w 34 minucie, kiedy po dośrodkowaniu Antoine'a Griezmanna z powietrza uderzał Mathieu Valbuena, piłkę niepewnie sparował Neuer, a czyhający na dobitkę Karim Benzema został zablokowany przez defensora.

Napastnik Realu później jeszcze dwukrotnie dochodził do sytuacji strzeleckiej, ale trafiał albo w obrońcę, albo wprost w ręce bramkarza.

W drugiej połowie Niemcy zwarli szeregi obronne jeszcze bardziej, przez co Franzucom trudno było przebić się pod bramkę. W pojedynkę po kontrach spotkanie mógł za to rozstrzygnąć Andre Schürrle, wprowadzony z ławki w 69 minucie. Skrzydłowy Chelsea miał trzy okazje, w tym dwie stuprocentowe, lecz za każdym razem trafiał prosto w Hugo Llorisa.

Les Bleues musieli liczyć natomiast na Karima Benzemę, który jednak nie był w stanie tego dnia się wstrzelić. W 76 minucie jego uderzenie w ostatnim momencie zablokował Hummels, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry strzał z ostrego kąta doskonale jedną ręką wybronił Neuer. Do półfinału awansowali więc reprezentanci Niemiec.

Francja - Niemcy 0:1 (0:1)
0:1 Hummels 13'

4273 wyświetlenia | 10 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

DudusLampard05.07.2014 15:02

Andre dwa razy prosto w bramkarza i raz w obrońcę trafił,ale kolejny dobry jego występ wszedł i rozkręcił ten mecz.

lopez05.07.2014 11:10

Z taką skutecznością jego to...

kakuta4405.07.2014 00:33

Szkoda ze dzis nie strzelił bo oakzje miał fantastyczną , ale dobrze Niemcy w pólfinale teraz tylko muszą rozjechac Brazylie!

sezonowieec04.07.2014 21:36

speedy masz racje on nic nie spieprzyl na takim poziomie grajac o polfinal przy minimalnym prowadzeniu i przy takich okazjach to bardziej spierdolil niz spieprzyl.

upgrade04.07.2014 21:23

O to wiemy dlaczego Torres nie strzela, bramkarze go blokuja :(

Speedy04.07.2014 21:09

Zablokowanie dwóch strzałów, w tym jeden był z pierwszej piłki drugi chyba też nie pamietam, jest spieprzeniem? Toć to jest jakiś żart...To, że obrońca wykazuję się dobrą zasłoną to nie zawsze znaczy, że napastnik coś spieprzył...

daqwid604.07.2014 20:39