26.03.2024 16:15

Schurrle: Marzenia się spełniają

dodał: admin 10.07.2014 06:01 źródło: express.co.uk
Andre Schurrle

Do historycznej porażki Brazylii w półfinale Mistrzostw Świata swoją cegiełkę w postaci dwóch goli dołożył Andre Schurrle. Niemiecki pomocnik po spotkaniu wyraził jednak współczucie dla gospodarzy turnieju, w barwach których grają przecież jego koledzy z Chelsea.

Nie sądzę, aby można było żartować sobie z takiego wyniku. Z pewnością to trudny moment dla Brazylijczyków, grali fantastyczny turniej z wielkimi emocjami. Dali z siebie wszystko, pokazali wielkie serce - widać to było w każdym meczu. Powiedziałem swoim kolegom, aby podnieśli głowę do góry, zobaczymy się podczas przedsezonowych przygotowań - relacjonuje Niemiec.

Sam pomocnik czeka teraz na udział w finale mundialu.

To jest szaleństwo - mam 23 lata i zagram w finale. To fantastyczne, nawet nie możesz o czymś takim pomarzyć. No może czasem myślisz o tym na zasadzie fantazji, ale nie oczekujesz, że się zdarzy. To takie nierealne.

W pierwszej połowie meczu spoglądaliśmy jeden na drugiego na ławce rezerwowych i nie mogliśmy uwierzyć w to, co działo się na boisku. Kiedy wygrywasz 5:0 po 30 minutach, to jest to niewiarygodne. Oczywiście, możemy teraz świętować, ale mamy bardzo doświadczony zespół, mamy takich piłkarzy jak Lahm czy Schweinsteiger - oni wygrali już wszystko, sprowadzą nas więc na ziemię. Jestem pewien, że pokażemy się z dobrej strony na finale

W drugiej połowie meczu kibice Brazylii rozczarowani postawą swojego zespołu zaczęli nawet oklaskiwać rywali.

Słyszałem aplauz stadionu po moim golu jeszcze na boisku, mówili mi o tym również moi koledzy. To niesamowite uczucie, będę pamiętał je do końca życia.

Czy kolejne gole pozwolą Schurrle na włamanie się doi pierwszego składu reprezentacji na finał Mistrzostw Świata?

Oczywiście jestem zdesperowany do tego, aby zacząć ten mecz od pierwszej minuty, ale też rozmawiam z selekcjonerem a on mówi mi, jak ważnym jestem piłkarzem dla niego i jak bardzo potrzebuje piłkarza, który może zmienić grę po wejściu na boisko. Taka jest właśnie moja rola na tym mundialu i nie zamierzam się na to obrażać. Awansowaliśmy do finału a ja mam na koncie trzy gole, po prostu jestem szczęśliwy - kończy Schurrle.

2632 wyświetlenia | 11 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

HazardForever13.07.2014 13:00

Brawo dla andre za 2 bramki z brazylia :D

kakuta4411.07.2014 02:38

To są dobre mistrzoastwa dla Andre wchodzi daje bramkkki czego chciec wiecej od zawodnika niech wygra te msitrzostwa bo Niemcom juz dawno to sie nalezało solidna rezeprezentacja jak nuikt potrafia byc caly czas na topie

ashleycole310.07.2014 18:09

''Nie sądzę, aby można było żartować sobie z takiego wyniku'' - no qrwa, jak to nie ?! ;D

torox10.07.2014 14:10

mam nadzieję że andre zagra w tym finale i wciśnie jakiegoś gola zasranej argentynie i odpraei ich do domu w gorszym stanie niż brazyli

Sierix10.07.2014 13:30

Jakby nie powiedział swoim jak ośmieszyć Luiza..

GaspardCFC10.07.2014 12:00

Mueller na szpice i Schurrle na prawym skrzydle,nie ma nawet mowy o Gotze...mimo że lubię obu tych piłkarzy,to Mario nie zasługuje swoją grą na miejsce w reprezentacji.

drogba65610.07.2014 10:47

Pisałem po ostatnim meczu w sezonie na temat Edena i Schurrle . Schurrle ma charkater zeby byc wielkim piłkarzem i mimo , że Eden narazie jest bardziej ceniony to za rok , max 2 obróci sie klepsydra

Karko10.07.2014 10:44

Schurrle jak wchodzi z ławki to gra poezje!
Ozil jest słabiutki i goetze przy nim!

krysek00710.07.2014 10:01

byłem za brazylią ale brawa dla niemiec jesli andre dalej tak będzie grał to może na stałe wskoczy u nas do podstawowej 11

RIwo9910.07.2014 07:26

w tym tekście na samym początku jest błąd ,,Do historycznej porażki Belgii ...''