26.03.2024 16:15

Wycombe 0:5 Chelsea

dodał: admin 16.07.2014 23:15 źródło: własne
Rezerwy

Aż pięć goli zobaczyliśmy w pierwszym przedsezonowym sparingu Chelsea. Rywalem londyńczyków, którzy byli autorami wszystkich bramek był trzecioligowy Wycombe. Na listę strzelców wpisali się Patrick Bamford, Izzy Brown, John Terry i Branislav Ivanovic.

W wyjściowym składzie Jose Mourinho postawił na młodych zawodników - dzieki temu w jedenastce zobaczyliśmy takich graczy jak Nathan Ake, Andreas Christiansen, Patrick Bamford czy Nathaniel Chalobah. Na środku pomocy udaną parę stworzyli Marco van Ginkel z Oriolem Romeu.

Pierwszy gol padł w 20 minucie - po dośrodkowaniu Nathaniela Ake piłkę do siatki wbił Bamford. Niedługo później zobaczyliśmy wymuszoną zmianę - Todda Kane z powodu kontuzji zastąpił po raz pierwszy grający w niebieskich barwach Kurt Zouma który bardzo wygodnie wyglądał na prawej stronie obrony.

Rywale Chelsea mieli okazję na swoją bramkę w pierwszej połowie meczu po kiksie Marka Schwarzera, na szcęście skończyło się tylko na chwilowym strachu.

Druga bramka padła łupem młodego Izyy'ego Browna po akcji rozpoczętej przez Nemanję Matica. Piłkę zdobywcy gola podawał Matt Ingram.

Trzy minuty później przewagę Chelsea pomnożył John Terry podczas rzutu rożnego. W 63 minucie spotkania pokazał się Ivanovic, jednak uderzona przez niego piłka przeleciała nad poprzeczką bramki. Jak się okazało - nic straconego - niewiele później serbski obrońca dobrze pokazał się przy rzucie wolnym i było już 4:0.

Gospodarzy w końcówce meczu pognębił Izzy Brown i spotkanie zakończyło się stanem 5:0.

składy Chelsea:
pierwsza połowa: Mark Schwarzer (c); Todd Kane (Kurt Zouma 20), Nathaniel Chalobah, Andreas Christensen, Nathan Ake; Oriol Romeu, Marco van Ginkel; Lucas Piazon, Lewis Baker, John Swift; Patrick Bamford.

druga połowa: Mark Schwarzer (Mitchell Beeney 73); Branislav Ivanovic, Kurt Zouma, John Terry (c), Jay Dasilva; Oriol Romeu (Jordan Houghton 73), Nemanja Matic; Mohamed Salah, Jeremie Boga, Izzy Brown; Dominic Solanke.

Gretz17.07.2014 10:55

Ja byłbym na razie daleki od wyciągania jakichkolwiek wniosków. To był tylko sparing i wynik był sprawą absolutnie drugorzędną. Najważniejsze było to, aby młodzi zawodnicy mogli się pokazać trenerowi z jak najlepszej strony. Nie widziałem, aby Jose Mourinho pisał coś w swoim notesiku, ale widać, że wyręczył go Rui Faria i z pewnością jeden plusik postawiony obok Patricka Bamforda i dwa obok Izzy'ego Browna. Cała nasza młodzież zagrała na dobrym i przyzwoitym poziomie, a sam sparing oglądało się bardzo przyjemnie.

czelsiak17.07.2014 10:41

Brawo i czekam na kolejne sparingi , liczę na niesamowity sezon w naszym wykonaniu.:8

MarcinBlue1717.07.2014 09:45

Boga, Brown i Bamford szczególnie się wyróżniali, propsy ;) Brawo za piękny mecz i piękny wynik, jak na młodzików poszło super :)

Dam91917.07.2014 09:10

dobry mecz młodszych zawodników

KOZAKPL17.07.2014 06:53

Boga ciągnął całą grę. Niezwykle przebojowy piłkarz i ma nieźle ułożoną stopę na stałe fragmenty

kakuta4417.07.2014 01:53

Boga szczególnie błyszczał naprawde zrobil spiore wrazenie Bamford tez 1 sytuacja i brama;

ashleycole317.07.2014 00:32