26.03.2024 16:15

Hat-trick Costy, trzy punkty Chelsea

dodał: admin 13.09.2014 17:05 źródło: własne
Chelsea v Newcastle

Złe dobrego początki... Choć w meczu Chelsea ze Swansea to goście pierwsi wyszli na prowadzenie 'dzięki' samobójowi Johna Terry'ego, to pod koniec pierwszej połowy meczu pałeczkę przejął Diego Costa. Brazylijczyk doprowadził do wyrównania a w drugiej odsłonie dołożył kolejne dwie bramki. Udany debiut zaliczył także Loic Remy, który dorzucił swojego gola.

Dzięki bramkom swoich napastników, Chelsea jest już samotnym liderem tabeli a sam Costa ma już imponującą średnią 7 goli w 4 rozegranych spotkaniach.

Bardzo ofensywnie spotkanie na Stamford Bridge rozpoczęły Łabędzie, które objęły prowadzenie już w 11. minucie gry. Do siatki nie trafił jednak żaden z podopiecznych Gary'ego Monka, zaś niefortunnie interweniujący John Terry.

Goście podobną grę prezentowali jeszcze przez kilkanaście minut, natomiast w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony do roboty wzięli się piłkarze Mourinho. Efektem tego był wyrównujący gol głową Diego Costy.

Po zmianie stron były napastnik Atletico potwierdził swoją wartość jeszcze dwukrotnie. Najpierw dał prowadzenie Chelsea kończąc akcję Fabregasa, następnie przeciął i wpakował do siatki płaski, lekki strzał Ramiresa.

Costa opuścił boisko w 72. minucie, a za niego zameldował się Loic Remy. Francuz zaliczył idealny debiut, bo dziewięć minut później podwyższył prowadzenie ekipy ze Stamford Bridge. W 86. minucie gola na otarcie łez Łabędzi zaliczył Jonjo Shelvey.

Booobi1114.09.2014 19:04

Ofensywa świetna, Defensywa do poprawy. Jeszcze kilka miesięcy temu nie uwierzyłbym, że napiszę taki komentarz :D

Gretz14.09.2014 16:56

W ubiegłym sezonie narzekaliśmy na naszą ofensywę natomiast póki co martwimy się o defensywę, która w ubiegłej kampanii spisywała się wręcz znakomicie. Niewątpliwie jest nad czym pracować i chciałbym wierzyć, że z meczu na mecz będzie już co raz lepiej. Teraz czekają nas bardzo trudne mecze z Manchesterem City i Arsenalem, zatem nasza obrona nie może popełniać już takich błędów. Momentami można było przecierać oczy ze zdumienia, że tak proste błędy popełniają najlepsi obrońcy w Premier League. Teraz czeka nas mecz z Schalke i można się spodziewać 3-4 zmian i oczekuję tego, że w środowy wieczór utrzymamy wysoką dyspozycję.

DiegoCostaCFC14.09.2014 14:28

Coś sie ostatnio nagle zrobiło duzo fanów Costy... Ale jak przechodził do Chelsea t, to nie pieniadze wyrzucone w błoto ,gracz jednego sezonu ... Przykre , ale prawdziwe . Co do meczu Chelsea najlepszi na boisku : Costa , Hazard , Fabregas , dobra zmiana Ramiresa , Oscar powoli cos zaczyna ugrywac , kiepski , strasznie kiepski mecz Terrego ;p

MarcinBlue1714.09.2014 13:54

Kolejny bardzo udany mecz w naszym wykonaniu zwłaszcza jeśli chodzi o ofensywę. Na ogromny plus Costa, który powoli zaczyna mnie zadziwiać, oczywiście spodziewałem się, że będzie skuteczny, ale o aż tak dobrym początku sezonu nawet nie marzyłem. Trzeci gol Costy pokazał jak dobrym jest napastnikiem i jak świetnie czyta grę, jak dla mnie majstersztyk, świetny ruch do piłki i pewne wykończenie. Hazard również pokazał się z fantastycznej strony, wkręcał rywali w ziemie jak śrubki i w końcu brał grę na siebie, co potrafi fantastycznie. Bardzo pozytywnie jestem zaskoczony dyspozycją Ramiresa w kolejnych meczach ligowych, gość haruje cały czas, notuje świetne podania i kolejne asysty, aż miło popatrzeć na tak grającego Kenijczyka, zupełne przeciwieństwo tego co prezentował w zeszłym sezonie. Cieszyć też może całkiem niezły mecz Oscara, który w pierwszych meczach sezonu grał po prostu fatalnie. Może nie był kluczową postacią jak Fabs czy Eden, ale dobrze grał w destrukcji, celnie podawał, zanotował także ładną asystę, więc w porównaniu ze wcześniejszymi spotkaniami zagrał przyzwoicie. Jedyną rzeczą, która coraz bardziej mnie niepokoi jest nasza gra obronna, która nie napawa optymizmem przed zbliżającym się meczem z Manchesterem City. Jeżeli w defensywie zagramy tak samo jak w meczach z Evertonem i Swansea, to może być krucho, zwłaszcza, że City to już inna półka, oni z takich błędów będą korzystać. Ale mam nadzieję, że mimo wszystko będzie dobrze, na razie trzeba skupić się na meczu z Schalke.

ferdziu714.09.2014 13:34

Zouma w meczach towarzyskich się zbytnio nie popisał :/ Jeśli Mou miałby odsunąć Terrego, to kto będzie kapitanem? Terry miał troche wpadek, ale to człowiek który jest sercem drużyny, ma posłuch u wszystkich piłkarzy w The Blues :) Tacy doświadczeni obrońcy są bardzo potrzebni, bo jak ich nie ma to dzieje się to co W Manchesterze Utd :D

PrzemasPL14.09.2014 11:57

Oba gole to wina Terrego niestety..widać, że się starzeje i niech Mou powoli zaczyna Zoumę oswajać i wstawiać do 1 składu

Karko14.09.2014 11:18

Panowie, my zaczynamy w obronie dobrze grać od listopada/ grudnia...
Najważniejsze byśmy wygrywali... ;)

karolb1404014.09.2014 11:16

Świetnie graliśmy od 35 minuty , aż do końca meczu . Ofensywa na zdecydowanym plusie , defensywa na minusie , martwi mnie postawa linii obrony mam nadzieję , że Mou coś z tym zrobi ! C'mon Chelsea