26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Manchester City vs Chelsea: Zagrać jak w lutym

dodał: Kobiel6 19.09.2014 16:29 źródło: Własne, BBC

?Zagrajcie to jeszcze raz!? ? może powiedzieć José Mourinho do swoich piłkarzy przed niedzielnym pojedynkiem z Manchesterem City. W lutym tego roku The Blues pokonali podopiecznych Pellegriniego 1:0, tym samym przerywając ich świetną passę na Etihad Stadium. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w niedzielę. Początek spotkania o godzinie 17.

Obie drużyny przystępują do niedzielnego hitu w niezbyt dobrych nastrojach, bowiem w środku tygodnia nie wywalczyły korzystnych wyników w Lidze Mistrzów. Manchester City przegrał z Bayernem Monachium 0:1 po golu z 90. minuty, natomiast Chelsea zremisowała przed własną publiczność z Schalke 1:1.

Po czterech kolejkach nowego sezonu Premier League City ma 7 punktów. W pierwszych dwóch meczach gracze Pellegriniego zdobyli komplet punktów, natomiast później już tak dobrze nie było. Porażka u siebie ze Stoke i remis z Arsenalem wstydu nie przynoszą, ale pokazuje, że The Citizens jeszcze brakuje do formy z końcówki poprzedniego sezonu. Szczególnie widoczne to było w meczu z The Potters, gdzie nie dość, że przegrali, to jeszcze zagrali bardzo słabo, co im się rzadko zdarza przed własną publicznością.

Chelsea start ma kapitalny. Cztery mecze, cztery zwycięstwa i pozycja lidera. Tak dobry początek jest dużą zasługą nowych zawodników ? Diego Costy i Cesca F?bregasa. Ten pierwszy ma już na koncie 7 bramek, czyli więcej niż trzynaście zespołów ligi! Były gracz Barcelony natomiast ma już 6 asyst, co jest najlepszym wynikiem w historii Premier League, biorąc pod uwagę pierwsze cztery kolejki.

Gra ofensywna Chelsea robi wrażenie, natomiast co innego ma się dyspozycja w obronie. The Blues rozegrali już w tym sezonie pięć meczów i stracili aż siedem goli. Thibaut Courtois tylko raz zachował czyste konto ? z Leicester. Może to niepokoić, jednak jeśli przypomnimy sobie poprzedni sezon, to sytuacja była bardzo podobna. Na początku gracze Mourinho tracili gola za golem, natomiast później uległo to znacznej poprawie, czego dowodem mogła być obecność Petra Čecha i Gary?ego Cahilla w jedenastce sezonu, a także Złote Rękawice dla tego pierwszego.

Pięć ostatnich meczów Manchesteru City:

Pięć ostatnich meczów Chelsea:

Z powodu kontuzji w niedzielnym hicie w barwach City nie wystąpią Fernando, Stevan Jovetić i prawdopodobnie Edin Džeko. W Chelsea wszyscy powinni być do dyspozycji trenera.

Fakty meczowe:
? Chelsea ostatni raz rozpoczęła sezon od pięciu zwycięstw w kampanii 2010/11. W 6. kolejce przegrała z Manchesterem City.
? The Blues wygrali swoje pięć ostatnich meczów na wyjeździe.
? Chelsea zdobyła 16 punktów na 18 możliwych w meczach z drużynami z TOP 4 w poprzednim sezonie.

? Dla Joe Harta niedzielny mecz będzie 200. spotkaniem w Premier League.
? City wygrali 17 z 19 meczów na własnym stadionie w ubiegłym sezonie. Jedną z drużyn z którą stracili punkty była Chelsea (0:1).
? Jeśli City nie pokona Chelsea, to będzie ich to najgorszy wynik w trzecim kolejnym meczu w lidze od 19 miesięcy. Wówczas na 9 możliwych punktów zdobyli 2.

Frank Lampard.
Legenda Chelsea, jej najlepszy strzelec, a obecnie zawodnik Manchesteru City. Czy zagra? Nie wiadomo, wszak z Bayernem przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, lecz tydzień temu zaliczył swój debiut w nowych barwach. Jeśli pojawi się na boisku, to gwizdów od kibiców klubu z Londynu raczej nie dostanie, bowiem wszyscy pamiętają, co zrobił dla tego klubu. 648 meczów, 211 goli. Więcej dodawać nie trzeba, prawda?

Mistrz kontra lider. City kontra Chelsea. Ci pierwsi chcą zbliżyć się do tych drugich, natomiast ci drudzy chcą uciec tym pierwszym. Na pewno ewentualny remis bardziej zadowoli zespół z Londynu, dlatego ewentualna gra defensywna The Blues nie powinna zdziwić . Tym bardziej, jeśli na ławce ma się kogoś takiego jak José Mourinho. To będzie jeden z najlepszych meczów w tym sezonie albo? jeden z najbrzydszych.

kakuta4421.09.2014 13:37

Mecz w którym wydarzyc sie moze niemal wszystko mysle ze ejdnak zagramy troche asekuracyjnie poczekamy na to co zrobi city damy im sie wyszalec aby pozniej zaatakowac wazna dyspozycja maticia hazarda costy i fabsa od nich najwiecej zalezy

torres9021.09.2014 10:37

Kowal0316 Nieważne jak , ważne żeby wygrać :D

CRRIBS20.09.2014 21:17

Matić i Fabs muszą się poprawić w defensywie i będzie zajebiście. Mamy taką pakę, że nie wypada robić nic innego, jak tylko atakować i stosować mocny pressing. Takie sytuacje, jak ta z Fabregasem w meczu z Schalke, po której straciliśmy bramkę nie mają prawa bytu. Przeciwnik poszedl z kontra i nie mieliśmy nic do powiedzenia. Dlatego uważam, że gra środkowych w jutrzejszym spotkaniu będzie kluczowa.

KowaL031620.09.2014 13:47

torres90
Nie wiem co ćpiesz (bez urazy) ale żaden z tych punktów dla Jose (poza punktem 2) nie jest ważny.
Stawiam na gre z kontry, ewentualnie Cesc bedzie napędzał kombinacyjne akcje.
Z podanym pierwszym składem się zgadzam w 100%

torres9020.09.2014 11:19

Przeanalizowałem nasze możliwości w tym meczu i taki skład daje : Courtois -Ivanovic , Terry , Cahill , Azpilicueta - Matic - Fabregas , Ramires , Willian , Hazard - Diego Costa .
W tym meczu najważniejsze będzie sześć
rzeczy :
1.Mocno zaatakować rywali z wysokim pressingiem !
2. Nie pozwolić sb , żeby stracić bramkę pierwszemu (Bo przez to możemy się pogubić i stracić wiarę we własne możliwości )
3.Kiedy po wysokim pressingu uda nam się strzelić bramkę na 1:0 to nie możemy się cofnąć , tylko dalej kontynuować swoją grę z trochę mniejszym pressingiem !
4.Utrzymać prowadzenie do końca 1 połowy ! ( Lub je podwyższyć :D )
5.Jeżeli do przerwy będziemy prowadzić zaledwie 1:0 , to nie możemy grać AUTOBUS !!! . Jeżeli prowadzenie będzie wyższe to w drugiej połowie Ramires i Fabregas mogą przejść do defensywnej pomocy !
6.Utrzymując prowadzenie w 65 minucie dokonać pierwszej zmiany : Remy za Costę .
W 75 minucie utrzymując prowadzenie 2:0 przeprowadzić zmianę : Filipe za Fabregasa , i w 80 minucie : Schurrle za Hazarda .
Jeżeli zaś do przerwy będziemy prowadzić tylko 1:0 to musimy dalej atakować by stłamsić Man City i wbić im kolejną bramkę . Oby mój scenariusz się sprawdził ! Mój typ : 0-2 dla nas Costa , Hazard :)) )

11krystian199620.09.2014 10:24

tak naprawdę jakiś godny rywal bo do tej pory. Miejmy nadzieje że Chelsea po raz kolejny pokaże swoje świetne i mocne obliczę i ich skopiemy :D

ashleycole319.09.2014 23:39

Trzeba odbić sobie remis z Schalke i nie pozwolić, żeby szejki odbiły sobie na nas porażke z Bayernem.

icemanCFC19.09.2014 20:35

Widowisko na najlepszym poziomie :) nie mogę się doczekać tego meczu już ..

Petr Cech19.09.2014 18:46

To będzie cholernie trudny mecz i będzie bardzo trudno powtórzyć taką samą grę, jak w Lutym, ale trzeba wierzyć w kunszt naszego genialnego trenera i piłkarzy!