20.04.2024, 18:15

Mourinho: Jesteśmy bardzo zadowoleni

dodał: admin 22.10.2014 07:12 źródło: chelseafc.com
Jose Mourinho

Wygrana 6:0 nad Mariborem to dla Jose Mourinho najwyższe zwycięstwo w karierze jeśli chodzi o mecz Ligi Mistrzów. Nasz szkoleniowiec nie szczędził pochwał swoim zawodnikom za występ.

Przed meczem powiedziałem swoim chłopcom, że najlepszym sposobem aby szanować rywala, który teoretycznie nie jest tak dobry jak my i nie posiada takiego samego potencjału jest to, aby zagrać na swoim maksymalnym poziomie - rozpoczął analizę spotkania Portugalczyk.

Nie chodzi o to, aby zagrać bez koncentracji ale o to, aby pokazać się w możliwie najlepszy sposób. Staraliśmy się grać dobrze od pierwszej do ostatniej minuty. Defensywnie szanowaliśmy naszych rywali, wiemy, że ich napastnicy są dobrymi piłkarzami, że maja niebezpiecznych skrzydłowych - zasługiwali na nasz szacunek.

Z uwagi na szacunek, jaki im okazaliśmy, udało nam się stworzyć solidną jakość grając zarówno z piłką, jak i bez niej. Mamy siedem punktów, jesteśmy więc zadowoleni bo znajdujemy się na szczycie grupy. Zagraliśmy bardzo dobrze
- dodaje Mourinho.

Podczas meczu urazu nabawił się strzelec jednej z bramek, Loic Remy.

Chodzi o uraz mięśni, nie wiem jak jest poważny, ale nie martwię się, ponieważ kiedy odpada jeden zawodnik, bierzesz innego.

Francuza zastąpił Didier Drogba, który dzięki temu zagrał 75 minut meczu, choć według zapowiedzi miał wejść dopiero w końcówce spotkania.

Nie spodziewałem się, że zagra aż tyle, mówiliśmy wczoraj o tym, że dostanie 30 minut. Okoliczności meczu sprawiły że wszedł na murawę, ale to było dla niego bardzo ważne, ponieważ dzięki tej grze poprawi swoja kondycję.

Didier nie przebywał dotąd zbyt długo na boisku, miał okazję rozpoczęcia meczu tylko z Schalke. Napastnicy lubią strzelać gole, jego ostatnia bramka była najważniejszą w historii Chelsea, teraz Didier znów jest na Stamford i zdobył gola co z pewnością jest dla niego dobre. Byłem zaskoczony, że Hazard oddał mu piłkę przy rzucie karnym i nie byłem tym specjalnie zadowolony. Mamy ustaloną hierarchię w zespole: Drogba, Oscar, Fabregas i Diego Costa - to oni strzelają karne, ale tylko wówczas, kiedy na boisku nie ma Edena. Mimo wszystko, kiedy Didier trafił, byłem szczęśliwy
.

Z uwagi na kontuzje Remy'ego i Diego Costy, Chelsea stoi przed trudnym zadaniem bowiem już w niedziele zmierzy się z Manchesterem United.

Drogba może zagrać z United, z pewnością dzisiejszy mecz mu w tym pomoże.

W spotkaniu od pierwszej minuty zagrał Kurt Zouma, a w drugiej połowie na boisku zameldowali się Nathan Ake i Dominic Solanke.

Kiedy masz dobrą sytuację w meczu, fajnie jest sięgnąć po młodych zawodników. Zouma jest gotowy do gry w każdym meczu, ale z uwagi na stabilność na jakiej mi zależy, w dotychczasowych meczach grałem Terrym i Cahillem. Podobnie rzecz miała się z Varane, którego miałem w Realu Madryt - dałem mu debiut w Lidze Mistrzów kiedy był w tym samym wieku co teraz Zouma. Mocno mu ufamy.

Nathan Ake jest na innym poziomie, choć blisko mu do składu, z kolei Solanke nie jest jeszcze na to gotowy, choć wiemy że ma talent. Dla niego dzisiejsza sytuacja była idealna, rywal był już pomęczony - z pewnością Dominic nie zapomni dzisiejszej nocy. Na pewno zagra jeszcze wiele takich spotkań, ponieważ to dobry zawodnik.

Gramy dobrze, jesteśmy solidni, mamy odpowiedni balans. Mamy teraz gotowych tych zawodników, których przygotowywaliśmy do tego w ubiegłym roku. Dobre wyniki wydobywają z ludzi to co najlepsze, moi piłkarze cieszą się grą. Weźmy pierwszą połowę tego meczu - wygrywaliśmy 3:0, mogliśmy się zatrzymać i kontrolować spotkanie zadowoleni ze zwycięstwa, ale nadal staraliśmy się o bramki.

Wciąż jesteśmy w fazie grupowej, zagraliśmy trzy mecze, ale żeby trafić do finału, musisz zagrać ich 12. To jeszcze zbyt odległe, aby o tym mówić. Póki co nawet nie jesteśmy w fazie pucharowej. Nasz pierwszy cel to awans, naszym drugim celem jest awans z pierwszego miejsca w grupie. Zmierzamy ku temu krok po krok

Sobi22.10.2014 15:02

Super mecz ! Zouma i Ake to przyszłość naszej obrony !!!

11krystian199622.10.2014 14:37

niech się każdy nas obawia bo Chelsea jest nie do pokonania teraz

kakuta4422.10.2014 09:24

Występ doskonały Eden zachwoał sie fantastycznie odstępując karnego Didierowi i Jose nie powinien byc zły przepiekny gest./

NavaDara22.10.2014 08:42

Ja także ciesze się z tak wysokiego zwycięstwa. Ale teraz żyje meczem United, który jest zdecydowanie do wygrania :) Nie wie ktoś jak poważny jest stan Diego?

Karko22.10.2014 07:53

Mam nadzieje, ze Diego uda się wykurować na mecz z United!