20.04.2024, 18:15

Raport z wypożyczeń

dodał: admin 23.10.2014 16:04 źródło: własne
rezerwy

W okresie kilkudniowego oddechu miedzy kolejnymi meczami warto sprawdzić, jak radzą sobie nasi młodzi piłkarze rozsiani po europejskich klubach w ramach pożyczek. Poniżej raport z ostatniego tygodnia.

W piątek Arles-Avignon bez Mateja Delacja przegrało 3-1 z GFC Ajaccio. Chorwat we wtorek 'grał' w barażach do Mistrzostw Świata U-21 przeciwko Anglii i z tego powodu zabrakło go w pierwszym składzie.

Już w doliczonym czasie gry w zwycięstwie Rayo Vallecano nad Granadą pomógł Gael Kakuta. Asystował on przy bramce Manucho na 1-0. Warto zobaczyć tą bramkę i to błyskotliwe podanie Francuza

W sobotę w Anglii Burnley przegrało 3-1 z West Hamem, od 83 minuty wystąpił Nathaniel Chalobah (Burnley)

Swój mecz wygrał Everton 3-0 z Aston Villą, jednak zabrakło w nim Christiana Atsu (Everton), który  w środę wraz z reprezentacją Ghany pokonał Gwineę 3-1.

Święci pokazują, że cały czas są gazie: tym razem pokonali aż 8-0 Sunderland. Na lewej obronie przez pełne 90 minut oglądaliśmy Ryana Bertranda (Southampton).

Middlesbrough coraz bliżej do do Premier League, tym razem zespół ten pokonał na wyjeździe Brighton. Jamal Blackman i Patrick Bramford cały mecz oglądali z ławki rezerwowych.

W Holandii Vitesse pokonało Willem 4-1. Wallace grał cały mecz i skończył go z żółtką kartką, Bertrand Traore w 45 minucie strzelił bramkę na 2-0, w 74 minucie dostał żółtą kartkę i cztery minuty później zmienił go Djurdjevic. Josh McEachran cały mecz przesiedział na ławce.

NAC Breda 1-1 Den Haag. Stipe Perica (NAC) poza kadrą meczową, a powodem tego był udział Chorwata w barażach do MŚ (jak wyżej Delac). Warto wspomnieć, że gospodarze grali od 10 minuty jednego więcej, oraz przestrzelili karnego.

W Bundeslidze mogliśmy widzieć remis Stuttgartu z Leverkusen 3-3 (0-3 do przerwy). Oriol Romeu (VfB) trochę lepiej mógł zachować się przy trzeciej bramce, ale mecz raczej może zaliczyć do pozytywów.

Oglądając ostatnią bramkę (na 0-3) w pojedynku Hannoveru z Borussia Monchengladbach mam wrażenie, że ostatnio bracia Hazard mieli wspólny trening. Thorgan mógł w 90 minucie sam strzelić, ale wolał zabawić się z bramkarzem i wyciągnął go aż za pole karne, następnie odegrał, a Kruse wpisał się na listę strzelców. Młody pomocnik nie może być jednak zadowolony z tego spotkania, ponieważ zagrał w nim dopiero od 82 minuty.

W Koloni Tomas Kalas wrócił na ławkę rezerwowych, a jego zespół pokonał Borussie Dortmund 2-1

Nareszcie cały mecz Lucasa Piazona, niestety nie pomógł on w pokonaniu Paderbornu. Brazylijczyk grał słabo, zresztą jak i reszta drużyny z Frankfurtu. Paderborn Eintracht 3-1.

Osasuna pokonuje Deportivo Tenerifa 3-2 w dziewiątej kolejce Segunda Division, Ulises Davila (Deportivo) cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

W niedzielę po kontuzji do Stoke wrócił Victor Moses i mimo że grał tylko do 73 minuty został wybrany zawodnikiem meczu. Stoke 2-1 Swansea

Wygrana drużyny Fernando Torresa i Marco van Ginkiela (AC Milan) w Veronie. Hiszpan grał do 70 minuty, zmiana została dokonana przy wyniku 0-3, natomiast Holender cały mecz oglądał z ławki.
Warto wspomnieć, że pierwszy raz w tym sezonie całe spotkanie rozegrał Essien, a w obronie wystąpił Alex. Verona 1-3 AC Milan.

Mario Pasalic (Elche) spędził cały mecz na ławce rezerwowych, a jego zespół przegrał 2-0 z Sevillą.

Sobi23.10.2014 17:41

Ciekawe czy Atsu dostanie w końcu jakieś szanse do gry.

NavaDara23.10.2014 17:21

Torres, Torres co sięvz nik dzieje był genialny w The Reds a gdzie indziej to zupełnie inny zawodnik :/