20.04.2024, 18:15

Mourinho: Dobra reakcja

dodał: admin 05.11.2014 23:50 źródło: chelseafc.com
Jose Mourinho

Choć remis z Mariborem można odnotować jako potknięcie Chelsea, to jednocześnie oznacza on, że nasi zawodnicy nie przegrali żadnego z ostatnich 16 spotkań pobijając tym samym rekord najlepszego rozpoczęcia sezonu z roku 2005/06.

W pierwszej połowie meczu nie graliśmy najlepiej. Byliśmy bardzo wolni, brakowało nam kreatywności i intensywności. Mariborowi łatwo było kontrolować grę i osiągnąć to, co założyli, a tym był wynik 0:0 - mówił po meczu Jose Mourinho.

Druga połowa była inna - zagraliśmy bardzo dobrze, ale to rywal pierwszy zdobył gola komplikując nam życie. Mimo to myślę, że pokazaliśmy się z fantastycznej strony - byliśmy kreatywni, szybcy, dynamiczni, mieliśmy sporo szans pod bramka rywala. Uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale muszę tez pochwalić grę Mariboru - dali z siebie wszystko, aby sięgnąć po ten punkt.

My zdobyliśmy dwie bardzo dobre bramki, jednak sędzia nie uznał jednej z nich. To była jasna sytuacja, więc w normalnym meczu powinniśmy wygrać. Musimy to zaakceptować i pochwalić atmosferę tego fantastycznego stadionu
.

Portugalczyk uznał, że zmiany jakie przeprowadził w przerwie ożywiły zespół.

Nie byłem zadowolony ze swojego zespołu i chciałem go poprawić - myślę, że to mi się udało ponieważ w drugiej połowie byliśmy o wiele lepszym zespołem. Nie strzeliliśmy tylu goli, na jakie zasłużyliśmy, ale zagraliśmy całkiem dobrze. Kiedy masz zagrać przez 90 minut z fantastyczną jakością to nie jest łatwe, ale też nie jestem zadowolony z pierwszych 45 minut, kiedy to byliśmy zbyt słabi.

Piłkarze są ludźmi, to może się zdarzyć zwłaszcza, kiedy nie sa w pełni skoncentrowani. Obudzili się dopiero, kiedy Maribor strzelił swoją bramkę, ale pokazali fantastyczną reakcję. Każdy z zawodników próbował wszystkiego aby wygrać, ale futbol to futbol. Maribor zasłużył na łut szczęścia, choć może to nie kwestia szczęścia, ponieważ twardo walczyli o swoje a dodatkowo mieli w bramce fantastycznego goalkeepera -
dodaje Mourinho.

Chelsea mogłaby cieszyć się z trzech punktów, jednak sytuacji rzutu karnego nie wykorzystał Eden Hazard.

Hazard był najlepszym piłkarzem mojego zespołu. Zawodnik, który gra w ten sposób i nie wykorzystuje jedenastki nadal może być najlepszy, po prostu zapłaciliśmy cenę tego, że nie zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie.

O ile sędzia spotkania prawidłowo wskazał na rzut karny po faulu na Hazardzie, nie zrobił tego w chwili, kiedy w polu karnym faulowany był Oscar, nie zaliczył również prawidłowo zdobytej bramki przez Costę.

Moja historia z tym arbitrem jest całkiem długa i sięga czasów, kiedy pracowałem we Włoszech. Nie chcę tego wyciągać, ważne jest aby pochwalić zespół rywala któremu udało się wywalczyć tutaj swój punkt.

4935 wyświetleń | 14 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

icemanCFC06.11.2014 19:07

Szkoda ,mówi się pech .. Gramy dalej :)

Sobi06.11.2014 16:24

Trudno, trzeba skupić się teraz na meczu z The Reds.

kakuta4406.11.2014 15:47

Remis remisem nic wielkiego sie nie stąło jak dla mnie w lidze mistrzow m,mozemy zawodzic jak dla mnie najwazniejsza jest liga a tutaj mam wrazenie ze wszyscy graja na pol gwizdka 16 meczy bez porazki to robi ogromne wrażenie.

DudusLampard06.11.2014 12:46

Spalonego nie było,Hazard ani karnego nie trafił ani 100% sytuacji jakiś kryzys.

MarcinBlue1706.11.2014 07:49

Ten mecz byśmy spokojnie wygrali, gdyby nie sędzia, który najwidoczniej chciał żeby doszło do sensacji. Zabrał nam prawidłową bramkę, nie podyktował ewidentnego karnego na Oscarze, dużo by wymienić. No ale co by nie mówić, to zasłużyliśmy sobie na taki wynik, w pierwszej połowie zagraliśmy tragicznie. W drugiej było nieco lepiej, ale praktycznie taka na prawdę dobra gra nadeszła dopiero gdzieś w 70 minucie. Trzeba pogratulować Mariborowi świetnego meczu i nie przejmować się tą wpadką, tylko skupić się na meczu z Liverpoolem, który jest dużo ważniejszy.

Yogi2206.11.2014 07:18

Słabe zespoły mogą tłumaczyć spadek formy miesiącem ale nie Chelsea, ja osobiście mam nadzieję że takie potknięcie długo już się nie zdarzy. The Blues <3

Karko06.11.2014 06:55

gol prawidłowy nieuznany...
Karny zmarnowany, jeden niepodyktowany...
Hazarda setka + wiele innych ;p

Broku06.11.2014 05:22

Wow to wszystko na prawdę powiedział Mourinho ? Niesamowite.

Sierix06.11.2014 02:22

Oczywiście, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Nawet nie patrząc na nieskuteczność to powinien być dodatkowy karny i uznany prawidłowy gol. Sytuacji również było duużo więcej niż miał Maribor, więc zupełnie nie rozumiem Twojej wypowiedzi ashleycole3. Nie ma się co przejmować wynikiem, gratulacje dla Mariboru.

NavaDara06.11.2014 02:01

Oby jednak to nie był dłuższy spadek formy :o oj jak to Jose powiedział wpadki się zdarzają terazmusimy zapomnieć o tym meczu i wygrać z The Reds ;)