26.03.2024 16:15

Mourinho: Musimy sięgnąć po trofea

dodał: admin 22.11.2014 23:27 źródło: chelseafc.com
Jose Mourinho

Znamy już pierwsze wrażenia Jose Mourinho po meczu z West Brom Albion, pora na rozwinięcie jego pomeczowej wypowiedzi.

Portugalczyk nie ukrywa zadowolenia z gry swojego zespołu, jednak przede wszystkim chwali pierwszą część meczu, co do drugiej mając kilka zastrzeżeń.

W pierwszej odsłonie meczu byliśmy genialni, graliśmy pięknie. Pokazaliśmy wysoką jakość naszego futbolu, to był zupełnie inny wymiar. Graliśmy dobrze, szybko i płynnie. Swoją grą rozszerzyliśmy sobie przestrzeń, mieliśmy więcej miejsca do gry. Zdobyliśmy dwa gole a mogliśmy strzelić ich więcej, to było fantastyczne.

W drugiej połowie nasza gra była już inna - zmniejszyliśmy intensywność i ruch piłki przez co ułatwiliśmy rywalowi zajmowanie przestrzeni. Muszę powiedzieć, że przeciwnik był dobrze zorganizowany w defensywie, zostawiał jednego gracza na szpicy a fakt, że nie stracił więcej goli powinien dodać im pewności siebie
- mówi Mourinho.

Dlaczego zabrakło nam w drugiej połowie intensywności? Są ku temu pewne pobudki: piłkarze grali w reprezentacjach, piłkarze mają za sobą długie podróże, nie odbyli pełnych sesji treningowych, wiedzieli, że czeka ich wtorkowy mecz w Niemczech, nie dali więc z siebie wszystkiego.

Wiedzieliśmy, że nasze trzy punkty nie są zagrożone. Naszym celem było zdobycie pełnej puli oczek. Czasem denerwuję się grą swoich podopiecznych, ale nie dzisiaj. Przede wszystkim zależało nam na punktach i faktycznie po nie sięgnęliśmy. Jeśli spytacie mnie, czy w pierwszej połowie mogliśmy zabić grę wynikiem 3:0 czy 4:0 to tak - było to w naszym zasięgu. Wolałbym zdobyć więcej goli w pierwszej połowie meczu a w drugiej dać kibicom więcej okazji na radość, ale nie było to możliwe
- opowiada Jose.

Kibice mocno nas wspierali, było to słychać od pierwszej minuty. Atmosfera na stadionie?  Nie ma porównania co do poprzednich spotkań. Klub płaci mi za przeprowadzanie treningów i wygrywanie meczów, nie mogę być krytyczny co do naszych trybun, żałuję trochę tego, co powiedziałem kilka tygodni temu. Mimo wszystko muszę powiedzieć, że różnica między dzisiejsza atmosferą a tą sprzed kilku tygodni jest niewiarygodna.

Póki co Chelsea wciąż pozostaje niepokonana w obecnym sezonie. Dziennikarze po raz kolejny zapytali Jose o różnice między obecnym zespołem a tym. jaki miał do dyspozycji kilka lat temu.

Trudno mi porównywać zespoły, z którymi wygrałem tak wiele do tych z którymi nic jeszcze nie dane mi było wygrać. Obecny zespół nie zdobył jeszcze żadnego trofeum, z poprzedniego mamy obecnie tylko Johna i Didiera.

Jeśli ta drużyna chce być postrzegana jako wielki zespół, musi coś wygrać, nie chodzi tu tylko o grę ładną piłką i pozostanie jesiennym mistrzem. Musimy sięgnąć po kilka tytułów. Kiedy jednak mówię o pięknie futbolu, muszę jako przykład podać nasza pierwszą połowę dzisiejszego meczu - chyba każdy się z tym zgodzi

Thetank23.11.2014 11:53

Tylko Johna i Didiera? A Cecha i Mikela?

MrKrzysiek9723.11.2014 11:01

No musimy sięgnąć po trofea i w tym sezonie i w kolejnych oby tak się stało.

Karko23.11.2014 10:05

Ano musimy, ale gramy cudownie narazie :D .
Nie ma na nas mocnych, ale musimy być ostrożni. Czeka nas ciężki mecz z Schalke :)

11krystian199623.11.2014 09:13

inni się nas obawiają w każdym aspekcie. Puchary przyjdą i to na pewno w tym sezonie

czelsiak23.11.2014 09:12

Puchary będą zwieńczeniem naszej gry. Mam nadzieję że sięgniemy po trofea , jednak najważniejsza jest Premier League:)

Velitaliano23.11.2014 05:09

Chelsea jest na dobrej drodze tylko sezon jest długi i oby kontuzje w miarę omijały i będzie dobrze ale lepiej nie zapeszać grać swoje grać tak by wygrywać nie kalkulować :) :)

kuba35423.11.2014 03:14

Fabregas po meczu powiedział że dawno nie czuł takiej radośći z gry jak w pierwszej połowie

czarnakawa23.11.2014 01:42