20.04.2024, 18:15

Jose: Musimy dorównać motywacją rywalowi

dodał: admin 15.12.2014 19:46 źródło: chelseafc.com
Jose Mourinho

Jose Mourinho nie odpuszcza i zapewnia, że w jutrzejszym meczu mimo gra z rywalem z niższej ligi wybierze jeden z najmocniejszych składów. Odpoczynek ma otrzymać jedynie Gary Cahill.

Spotkanie z Derby to nasz kolejny mecz i właśnie dlatego jest on dla nas najważniejszy. Nie mam zamiaru mówić o innych turniejach, dziś najważniejszym z nich jest Capital One Cup. Czeka na nas trudny rywal, więc muszę wybrać silny skład - mówił na prasowej konferencji Jose Mourinho.

Wybór takiej jedenastki będzie oznaką szacunku dla Derby i szacunkiem dla całego turnieju. Nie sądzę, aby ten puchar zasługiwał na nasze mniejsze zaangażowanie niż inne. Nie mamy problemów - piłkarze są zdrowi, nie są zmęczeni, są w dobrym stanie więc nie mamy powodu, aby wystawiać inną niż silną jedenastkę.

W meczu z Hull groźnej sytuacji doznał Filipe Luis któremu w nogę wjechał Tom Huddlestone ukarany za to zagranie czerwoną kartką.

Luis nie ma złamanej nogi, nie potrzebował chirurga czy wizyty w szpitalu więc jest to dobra wiadomość. Mieliśmy szczęście. Nie zagram tylko jednym zawodnikiem, który nie miał jeszcze przerwy chodzi o Cahilla. W jego miejsce pojawi się Zouma.

Derby przez długi czas przewodziły w tabeli z Championship, ale po ostatniej porażce z Boro zajmują trzecie miejsce.

Championship to liga, w której wszystkie cztery topowe zespoły zanotowały po cztery porażki. Widać tę równowagę i przegrana jest dla nich normalną sprawą. Jeśli tam zespół przegra dwa spotkania, wylatuje poza pierwszą szóstkę, jeśli wygra dwa mecze - znajduje się w barażach, nie sądzę, aby Derby było dotknięte ostatnią przegraną.

Tamta liga jest bardzo konkurencyjna: 24 drużyny, play-offy, wiele meczów rozgrywanych w środku tygodnia, bardzo mocna strona fizyczna. To na pewno trudna liga. Oczywiście, Derby będzie próbowało dostać się do półfinału Capital One Cup, byłoby to dla nich wielkim osiągnięciem, ale my również chcemy tego spróbować
.

W ubiegłym sezonie Chelsea wygrała z tym zespołem 2:0 na wyjeździe. Bramki strzelali John Obi Mikel i Oscar.

Już wtedy byli silnym zespołem i tacy są dzisiaj. Od dłuższego czasu mają tego samego trenera, a więc są bardziej stabilni i lepsi. Ten mecz to starcie pucharowe, ćwierćfinał, na pewno będą mocno zmotywowani a my musimy im w tym dorównać.

5039 wyświetleń | 16 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Nieznany17.12.2014 16:29

Gralismy swoje mimo tego

diupson16.12.2014 17:44

@kakuta44 ale w pucharze ligi angielskiej nie ma rewanżu w przypadku remisu jest normalnie dogrywka,tylko w pucharze anglii jest rewanż gdy będzie remis (oprócz półfinału i finału tu jest normalna dogrywka). Rewanż w pucharze ligi jest ale w półfinale bo są dwumecze.

MrKrzysiek9716.12.2014 16:34

Musimy z nimi wygrać.

kakuta4416.12.2014 14:30

Najwazniejsze to aby nei było rewanzu dla ans bylaby to aktastrofa wiec jesli wyjdzie mocny sklad powinno pojsc w maire łatwo i spokojnei mozemy to wygracyrgac

diupson16.12.2014 10:47

Bierzmy pod uwagę fakt, że następny mecz jest w poniedziałek,czyli cały tydzień prawie mają przerwy nie muszą odpoczywać bo i tak to się stanie. A Cesc ostatnio mówił że Mou chce wygrać każdy puchar, w którym bierze udział Chelsea.

Smash16.12.2014 09:47

Pomoc do wymiany, po co mamy Schurrle Salaha Ramiresa czy Mikela?...

ashleykole16.12.2014 03:26

z calym szacunkiem do jose ale moim zdaniem to glupota. trzeba bardziej rotowac skladem zwlaszcza jak se ma takich dobrych zmiennikow. mikiel ostatnio pokazal dobry mecz rami to klasa sama w sobie i walczak. Mysle ze srodek mikiel rami zagralby lepiej niz zmeczony matic i fabregas. hazard tez juz ile gra, mozna dac szanse dla szyrle. ale najbardziej to dalbym odpoczac maticiow i fabregasowi bo naprwde oni juz za duzo graja a mamy mikiela i ramia na zmiane co nie sa wcale gorsi.

ashleycole315.12.2014 22:51

Nic o losowaniu ;x

KonraddT15.12.2014 21:35

z całym szacunkiem ale jesli jutro tylko Cahill nie zagra z podstawy to bedzie idiotyzm, liga jest wazniejsza a jesli zawodnicy tacy jak Salah Schurrle Mikel Ramires Remy nie są według niego w stanie pokonać rywala z niższej ligi to niech ich sprzeda w trzy diabły i trzyma 12 graczy plus juniorów

czarnakawa15.12.2014 21:00