20.04.2024, 18:15

Puchar FA Youth Cup ponownie dla Chelsea!

dodał: admin 28.04.2015 05:40 źródło: BBC
rezerwy

W rewanżowym, finałowym spotkaniu FA Youth Cup Chelsea pokonała Manchester City 2:1. Ogółem w dwumeczu padł wynik 5:2 dzięki czemu młodym zawodnikom Chelsea udało się obronić wywalczony rok temu puchar!

Początek spotkania nie wyglądał dla gospodarzy Stamford Bridge najlepiej - goście rzucili się do odrabiania strat z pierwszego spotkania i już w 6 minucie meczu zdobyli bramkę. Gola zdobył Kelechi Iheanacho, jednak później strzelali już tylko piłkarze z Londynu.

Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania głową doprowadził Isaiah Brown. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Dominic Solanke odszukał podaniem Tammy'ego Abrahama, który z 20 metrów znalazł drogę do siatki bramki strzeżonej przez Kjetila Hauga.

Dla młodego zespołu Chelsea jest to już czwarty zdobyty puchar FA Youth Cup w ciągu ostatnich sześciu sezonów.

Chelsea (4-3-3): Bradley Collins; Ola Aina, Fikayo Tomori, Jake Clarke-Salter, Jay Dasilva; Charlie Colkett (c), Charly Musonda (Mukhtar Ali 84); Tammy Abraham (Ruben Sammut 68), Jeremie Boga (Kasey Palmer 73), Izzy Brown; Dominic Solanke.

Manchester City: (4-5-1): Kjetil Haug, Pablo Maffeo, Cameron Humphries, Tosin Adarabioyo (c), Jose Tasende, Kean Bryan, Aaron Nemane, Marcus Wood (Manuel Garcia 68), Kelechi Iheanacho (Isaac Buckley-Ricketts 71), Bersant Celina, Brandon Barker